Дві лікарні включили до переліку ковідних медзакладів області

14:48 19 жовтня 2021 р.

Золочівську центральну районну лікарню та Львівську обласну клінічну лікарню включили до переліку закладів охорони здоров’я, які госпіталізовують пацієнтів з ковідом та підозрою на ковід.

Про це інформує пресслужба ЛОДА, пише Dailylviv.com.

Таким чином кількість «ковідних» ліжкомісць в області складає вже 4400. Окрім того, збільшують кількість ліжок для хворих на ковід у дитячій обласній лікарні «ОХМАТДИТ» з 50 до 120. Про це на брифінгу щодо епідситуації в області розповів директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис.

«Станом на сьогодні 23 заклади охорони здоров’я області включені до переліку ковідних. Золочівська районна лікарня пройшла всі необхідні процедури і завтра розпочинає прийом пацієнтів. Вона може прийняти 80 пацієнтів - це мінімум, який вимагається згідно «ковідного» пакету. Львівська обласна може прийняти 120 хворих», - зазначив Орест Чемерис.

«Якщо проаналізувати кількість виїздів бригад екстреної медичної допомоги до пацієнтів з ковід і підозрою на ковід, то щоденно їх фіксують від 180 до 210 викликів. Щодня в області госпіталізують від 280 до 350 пацієнтів. Весною ми спостерігали такий же відсоток госпіталізації», - додав очільник департаменту охорони здоров’я області.

Він також пояснив, що Львівщина може потрапити до «червоної» зони епіднебезпеки, якщо хоча би два ключових показники згідно з постановою Кабміну № 1236 буду перевищені.

Зокрема, якщо проаналізувати ключові показники захворюваності, то один з них в області вже перевищений – це кількість госпіталізованих з ковідом осіб на 100 тис населення протягом останніх 7 днів. Якщо граничний показник для переходу у «червону» зону – 60, то на Львівщині – він вже становить більше 70. Показник завантаженості ліжкомісць з киснем вже два дні перевищений і становить 65%. Якщо така ситуація спостерігатиметься і завтра, то є всі підстави для переходу області у «червону» зону. Проте це відбувається лише за рішенням державної комісії ТЕБ і НС.

«Попри такі високі показники навантежності і захворюваності, ситуація залишається контрольованою, але режим роботи є напружений і посилений. Закликаємо мешканців області до соціальної відповідальності за себе і своїх близьких. Ми повинні сумлінно дотримуватися карантинних обмежень, і якщо немає протипоказів, вакцинуватися. Постійно жити в карантині неможливо, адже, окрім здоров’я, в людини є інші соціально-економічні чинники, які не неї впливають. Ми маємо відповідати один перед одним за безпеку», - наголосив Орест Чемерис.

Він також додав, що у стаціонарах Львівщини з діагнозом «ковід» перебувають 2828 пацієнтів. З них лише 2,5% (228 осіб) вакциновані.

Стрибок нових випадків COVID: Львівщина - п'ята

На найбільших залізничних вокзалах відкриють пункти тестування

У Львові заборонили проїзд без масок

Пункти вакцинації у Львові переходять на посилений режим роботи

 

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Проблема з насильством на Львівщині: як запобігають і вирішують

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу