Донорка-рекордсменка грудного молока надала 78,5 л у Банк перинатального центру

14:43 23 лютого 2024 р.

Фото до новини

За період роботи Банку вдалося зібрати понад 700 літрів завдяки допомозі 72 донорок.

Другий рік поспіль у Львівському обласному клінічному перинатальному центрі працює Банк грудного молока.

Про це повідомила пресслужба ЛОВА, пише DailyLviv.com.

«Для передчасно народжених чи ослаблених дітей грудне молоко — це не лише поживна їжа, але й ліки, адже воно має особливе терапевтичне значення. За період роботи Банку вдалося зібрати понад 700 літрів завдяки допомозі 72   донорок», – зазначила директорка Центру Марія Малачинська.

Читайте також: 41 львів'янка допомагає вигодовувати чужих малюків грудним молоком

Одна з донорок-рекордсменок — Мар'яна Казимирович. Свою першу дитину жінка успішно годувала грудним молоком, якого було забагато.

Другу дитину Мар'яна народила передчасно: на 28 тижні вагітності. Малеча потрапила до відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених Центру і перші дні там отримувала донорське молоко. Та невдовзі молока в мами стало більш ніж достатньо для того, щоб задовольнити потреби своєї дитини. Так жінка стала доноркою грудного молока.

Впродовж наступних 6 місяців Мар'яна надала Банку 78,5 літрів молока.

Консультаційну та психологічну допомогу в налагодженні лактації мамі надавали консультанти з грудного вигодовування перинатального центру.

Аби жінці стати доноркою грудного молока достатньо мати налагоджену лактацію, вдосталь молока, а також бажання поділитися надлишками з іншими малюками.

Щоб стати майбутньою доноркою, обов'язково пройти безоплатні обстеження на гепатит B і C, ВІЛ та сифіліс.

Нагадаємо, що банк грудного молока неонатального центру Львівської обласної клінічної лікарні запровадив нову послугу – транспортування донорського молока, що допомогло зробити процес донорства доступнішим. На даний час Банк має налагоджену базу донорів та бере участь у проєкті, організованому колегами з Польщі «Банки молока в Україні — спільнота та підтримка»

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів