41 львів'янка допомагає вигодовувати чужих малюків грудним молоком

17:06 16 лютого 2024 р.

Фото до новини

Отримали донорське грудне молоко 132 малюки відділення інтенсивного і постінтенсивного лікування новонароджених.

Про це повідомила Львівська обласна військова адміністрація, пише DailyLviv.com

Банк грудного молока, який був створений в серпні 2022 року в Львівській обласній клінічній лікарні налагодив співпрацю з 41 доноркою. За цей період зібрали близько 470 л молока та використали близько 380 л. Отримали донорське грудне молоко 132 малюки відділення інтенсивного і постінтенсивного лікування новонароджених.

«Грудне молоко є важливим джерелом енергії та поживних речовин для дітей віком 6–23 місяці. Діти, яких у дитинстві годували грудьми, менш схильні до надмірної ваги або ожиріння. Оскільки зараз проходить місяць обізнаності про онкопатології, також зауважу, що більша тривалість грудного вигодовування сприяє здоров’ю та благополуччю матерів. Така практика знижує ризик розвитку раку яйників і молочної залози», –  зазначила директорка департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА Наталія Літвінська.

За словами директорки Банку грудного молока Львівської обласної клінічної лікарні Оксани Масняк, жінка, яка годує власну дитину, може поділитись своїм молоком з дітьми, які його потребують. Доноркою може стати кожна мама, у якої відбувається лактація. Лише необхідно пройти комплексне обстеження, щоб пересвідчитися у здоровому стані організму. Зокрема, пройти обстеження на інфекції, рентгенографію або флюорографію і посів молока. 

Нагадаємо, що банк грудного молока неонатального центру Львівської обласної клінічної лікарні запровадив нову послугу – транспортування донорського молока, що допомогло зробити процес донорства доступнішим. На даний час Банк має налагоджену базу донорів та бере участь у проєкті, організованому колегами з Польщі «Банки молока в Україні — спільнота та підтримка».

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів