Звільнення директора львівського драмтеатру вимагають 28 акторів (відео, оновлено)

23:22 22 червня 2015 р.

  • 0


Фото: Галина Терещук / «Радіо Свобода»

Театрали запевняють, що вони протестуватимуть доти, поки їм не змінять очільника.

Працівники львівського драматичного театру імені Лесі Українки почали безстроковий протест. Вони вимагають від міської влади, а театр муніципальний, звільнити директора, якого, кажуть, їм нав’язали міські чиновники.

Підтримують своїх колег актори інших театрів і їхні педагоги. Сьогодні незадоволені театрали прийшли до міської влади.

У суботу актори вийшли на сцену і повідомили глядачам, що не гратимуть виставу і колектив висловив недовіру директору Олексію Коломійцеву, який понад рік керує театром і водночас працює режисером. Претензій до його творчості немає, а обурює те, що директор не дбає про свої обов’язки і принижує людську гідність.

Актор театру Лесі Українки Іван Довгалюк розповів: «Він ставить нові постановки і все більше вимагає від нас, ми належно виконуємо свої обов’язки, але людське ставлення негативне. Останньою краплею для нашого страйку стало те, що він постійно заявляє, що він геній, а ми нуль».

Своєю чергою, акторка Анна Єпатко. Наголосила: «Він безвідповідально ставиться до своєї роботи, йде розмежування у колективі на тих, хто наближений, і яким можна все, і на інших, до яких агресивне ставлення. Ми хочемо, щоб його усунули з посади, оголосили новий конкурс і щоби працівники театру мали право на 50%, бо нам з цією людиною працювати».

Працівники театру говорять і про певні фінансові зловживання з боку директора. Однак усі обвинувачення на свою адресу директор театру Олексій Коломійцев відкидає.

Він наголошує, що нікого творчо не блокує, чимало театралів роблять власні постановки і що він не розуміє, які саме претензії має до нього частина працівників. Олексій Коломійцев твердить: «Колектив – це що? Це що декілька заколотників, які підбурили інших?.. Я не фінансовий махінатор, я інвестор, бо за постановки не беру жодної копійки. У цій ситуації я не піду, нехай мені міська влада обґрунтує, чому не підпише контракт, якщо так планує».

У театрі працюють 53 особи, троє акторів нещодавно звільнились через директора, 28 підписались під листом з вимогою звільнити Коломійцева. Решта не визначились щодо власної позиції у конфлікті, дехто перебуває на лікарняному.

Причина скандалу у театрі, за словами народного артиста України, викладача університету імені Франка, заньківчанина Богдана Козака, – в тому, що міська влада нав’язала колективу директора і не почула думку людей. Він наголосив: «Помилка була зроблена одразу під час призначення цього режисера на посаду директора. Все нещастя у тому, коли директор є режисером, тоді і починаються конфлікти, про це попереджали міських чиновників».

Олексій Коломійцев став директором театру торік у березні, згідно з проведеним відкритим конкурсом. Театрознавець Майя Гарбузюк, яка входила до складу конкурсної комісії, розповіла: «Все це виглядало дуже добре, але коли ми обговорювали дві останні кандидатури, то більшість говорила про те, що цю людину не можна допускати до посади директора. Ця людина мала прикрий досвід роботи, був скандал у Полтавському і Харківському театрах, де він працював режисером, там все закінчилось бунтами. Цей факт мали зауважити в управлінні культури. У мене склалось враження, що нас використали у тому конкурсі, як у своїй грі, а все було заплановане заздалегідь».

Управління культури міськради призначило Олексія Коломійцева директором, сподіваючись, що він наповнить театр новими творчими ідеями, зробить його популярним і цікавим. Водночас, у міській раді звинувачують працівників театру, що вони не прийшли на відкрите обговорення кандидатури на посаду директора.

Начальник управління культури Львівської міської ради Ірина Маґдиш розповіла кореспондентові «Радіо Свобода», що за увесь рік роботи Олексія Коломійцева ніхто з колективу не скаржився на його роботу. Вона зауважила: «Могли прийти, поговорити, на жаль, цього не сталось. Все вилилось у дивно демонстративний протест. Міськрада проведе фінансову перевірку у театрі. Якщо є фінансові порушення, то керівник відповідатиме, якщо їх немає чи вони не значні, то конфлікт залишиться у морально-психологічній площині і нам доведеться вирішувати, як колектив спільно працюватиме далі».

Контракт із Олексієм Коломійцевим підписаний до кінця липня цього року і чи надалі він залишатиметься на посаді, залежить не лише від перевірки, але й від театрального колективу. Про це повідомили сьогодні, 22 червня, на «Радіо Свобода». Натомість у київській газеті «Сегодня» розповіли в понеділок:

«У Львові колектив театру імені Лесі Українки збунтувався проти директора. Його звинувачують у принизливому ставленні та безгосподарності.

Напередодні в знак протесту трупа просто забарикадувалася в приміщенні театру. Сьогодні вранці актори з пікетом прийшли під мерію.

Чиновники колективну скаргу прийняли і пообіцяли створити комісію, яка проведе аудит в театрі і розбереться в ситуації. Актриса театру імені Лесі Українки Марія Городечна пояснила: «Директор – це має бути людина з холодним розумом, не керується емоціями, а поки що ми бачимо емоційного людини, яка може звільнити працівника з-за свого особистого ставлення. Протягом року звільнили 20 осіб з театру». 

Натомість директор театру Олексій Коломійцев сказав на своє виправдання: «Висловлювання, які є в мою адресу, що я з неповагою ставлюся до акторів, грубо поводжуся, що я фінансовий махінатор. Я на сьогодні не фінансовий махінатор, а інвестор театру».

Про це повідомили сьогодні, 22 червня,  в київській газеті «Сегодня».

Як інформував «ЩЛ», колектив драмтеатру висловив недовіру своєму директору, відтак у ньому проведуть аудит, тим часом актори пікетували Ратушу.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

11:33 20 травня 2020 р.

Лише у серпні-вересні Львів дозволить події до 100 осіб. Але - на відкритому просторі

Львівська міська рада напрацювала шість етапів відновлення проведення подій у нашому місті та окремий протокол, якого мають дотримуватись всі організатори заходів.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Захист інформполя України від РФ

Рубрика: Політика

Україномовні медіа в Україні

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Провали Президента за перший рік

Рубрика: Політика

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу