Журі обласної премії на Львівщині обрало її лауреатів

17:15 15 грудня 2017 р.


Фото: oblrada.lviv.ua

У п’ятницю, 15 грудня, в приміщенні Львівської облдержадміністрації відбулося друге, завершальне засідання журі з визначення обласної премії в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури у 2017 році.

Про це повідомили сьогодні, 15 грудня, в прес-службі Львівської ОДА, де також розповіли: «Обласною премією відзначають найвизначніші твори  літератури, мистецтва, журналістики та архітектури, які утверджують ідеали гуманізму, збагачують історичну пам’ять народу, його національну свідомість та самобутність, а також стали визначною подією в культурному й літературно-мистецькому житті регіону. Премію присуджують щорічно в чотирнадцяти номінаціях. Переможців нагороджуватимуть 28 грудня у Палаці Потоцьких».
Зокрема, обласні премії 2017 року в галузі культури, літератури,  мистецтва, журналістики та архітектури отримають:
У номінації «Мистецтвознавство і культурологія – імені Святослава Гординського» – Зеновія Тканко за монографію «Мода в Україні ХХ століття».
У номінації «Музейна справа – імені Іларіона і Віри Свенціцьких» – Марія Гелитович за підготовку виставки «Юрій змієборець і святі воїни. Ікони XV-XIX століть зі збірки Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького».
У номінації «Збереження культурної спадщини – імені Бориса Возницького» – Володимир Мокрій за вагомий особистий внесок у порятунок, збереження та промоцію пам'яток культури і мистецтва, які зберігаються в зібранні музею.
У номінації «Поезія – імені Маркіяна Шашкевича» – Юлія Курташ-Карп за збірку «Уроки гравітації».
У номінації «Проза  – імені Богдана Лепкого» – Юрій Николишин за книгу «Там де живе душа».
У номінації «Літературознавство, сучасна літературна критика та переклади – імені Михайла Возняка» – Олег Купчинський за книгу «Взаємне листування Михайла Грушевського та Мирона Кордуби».
У номінації «Драматургія, театральне мистецтво – імені Бориса Романицького» – Адам Цибульський за акторські роботи у Львівському академічному обласному музично-драматичному театрі імені Юрія Дрогобича.
У номінації «Журналістика та публіцистика – імені В’ячеслава Чорновола» – Йосиф Марухняк і Надія Пастернак за книги «Молитва і пісня Михайла Вербицького», «Границі долі Осипа Маковея», «Відздвоння дзвонів Маркіяна Шашкевича».
У номінації «Музичне мистецтво – імені Станіслава Людкевича» – Софія Федина за серію виступів та мистецьких проектів для учасників АТО
У номінації «Образотворче мистецтво – імені Івана Труша» – Любомир Яремчук за творчі роботи в галузі станкового живопису.
У номінації «Декоративно-ужиткове мистецтво – імені Зеновія Флінти» – Роман Дмитрик за творчі роботи в ділянці студійного скла та декоративно-прикладної пластики.
У номінації «Народна творчість – імені Анатолія Вахнянина» – Ганна Мурин і Володимир Мурин за твори, виконані з рогози.
У номінації «Дизайн – імені Олени Кульчицької» – Богуцька Роксолана за авторські колекції одягу.
У номінації «Архітектура – імені Івана Левинського» – Ольга Криворучко, автор реалізованого проекту реконструкції площі Митної у Львові.

dailylviv.com

До теми

14:21 25 вересня 2021 р.

Церква Гефсиманія - дім, у якому творять Добро (фото, відео)

Про євангельську церкву «Гефсиманія», що розташована на перехресті вулиць Кульпарківська-Антоновича, знають не так вже й багато львів’ян. Це не дивно, адже її пастори і віряни не розвішують по місту білбордів і майже не з’являються у ЗМІ.

Рубрика: Культура

13:43 25 вересня 2021 р.

Нове будівництво на вул. Стефаника у Львові: двір перекриють від опадів, - мерія дозволила (відео)

На вул. Стефаника, 3 Львівська галерея мистецтв імені Б. Г. Возницького планує облаштувати сучасний мистецький простір, що також передбачає спорудження фондосховищ.

Рубрика: Культура

15:08 22 вересня 2021 р.

Назвали прізвища учасниць, одна з яких 29 вересня одягне корону Міс Львів-2021

У Львівському пресклубі відбулось представлення претенденток, які виборюватимуть титул "Міс Львів 2021". Одна з них представлятиме Львів на конкурсі "Міс Україна".

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Ринок землі на Львівщині: перші три місяці

Рубрика: Економіка

12 претенденток на титул Міс Львів-2021

Рубрика: Культура

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Йосиф Ситник, заступник голови ЛОО ВО "Свобода", про політичні кулуари

Рубрика: Політика

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу