Завтра о 12.00 у Львові відкриють VІI Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Лемківська писанка»

23:00 26 березня 2015 р.


Фото: прес-служба Львівської міськради

Як повідомили в четвер «Щоденному Львову» в прес-службі ЛМР, 27 березня о 12.00 в приміщенні Філософсько-богословського факультету (вул. Хуторівка, 35а) відбудеться відкриття триденного фестивалю «Лемківська писанка».

У прес-службі міської ради повідомили сьогодні, 26 березня, «Щоденному Львову»:

«27 березня о 12.00 в приміщенні Філософсько-богословського факультету (вул. Хуторівка, 35а) відбудеться відкриття триденного фестивалю «Лемківська писанка». Як наголосив Петро Гандяк, голова Фундації дослідження Лемківщини, метою фестивалю є збереження та розвиток лемківського писанкарства народними майстрами, які з покоління в покоління переносять закодоване письмо на добро і щастя, залучають широкі верстви молоді та дітей до вивчення прадавніх звичаїв українського народу», - 

У рамках фестивалю, 27 березня в Українському католицькому університеті о 13.00 відбудеться відкриття виставки акварелей Марії Янко «…Навкруг мене розмаї зелені…». А з 13.30 до 16.00 будуть майстер-класи з писанкарства за участю майстрів-писанкарів: Петра Данилюка, Ольги Сови, Катерини Поднєжної (Кременець), Ольги Мищук (Тернопіль), Терези Кищак, Ольги Федоро, Соломії Сенчик, Ольги Пенцко, Софії Канас, Марії Янко (Львів).

Андрій Цибко, директор Музею УКУ, розповідає, що усі майстер-класи у другий день (28 березня) відбуватимуться у Дитячій школі народних ремесел (вул. Антоненка-Давидовича, 6). А о 15.00 розпочнеться круглий стіл «Лемківська обрядовість в контексті української культури», на який Лілея Квасниця, заступник директора Дитячої школи народних мистецтв, запрошує усіх охочих.

29 березня, в останній день фестивалю, організатори запрошують усіх учасників та гостей на спільну Літургію в лемківській церкві св. Володимира та Ольги у Шевченківському гаю та відкриття виставки «Писанкові барви» у музеї «Лемківська садиба» (вул. Чернеча гора, 1). До участі в майстер-класах запрошуються діти, студенти, творча молодь та всі охочі.

Організатори фестивалю: Львівська обласна організація Всеукраїнського товариства «Лемківщина», Фундація дослідження «Лемківщини», Дитяча школа народних мистецтв Львівської міської ради Сихівського району, Український католицький університет».

dailylviv.com

До теми

14:30 24 лютого 2021 р.

У львівських медіа – найвищий показник гендерної чутливості: результати лютневого моніторингу

У лютому 2021 року розпочалася чергова хвиля гендерного моніторингу медіа 24 областей України.Під час першого етапу моніторингу, який відбувся 8-14лютого 2021 року, експертна група Львівського прес-клубу проаналізувала матеріали десятьох регіональних медіа Львівщини –чотирьох друковані видань («Високий замок», «Експрес», «Львівська пошта», «Ратуша») і шести інтернет-видань («Вголос», «Гал-інфо», «Дивись.info», «Zaxid.net», «Львівський портал», «Твоємісто»). Загальна кількість проаналізованих матеріалів – 2088 (184 – у друкованих, 1904 – в онлайн-медіа).

Рубрика: Культура

10:48 24 лютого 2021 р.

Мед!: у Львові відкрили мистецький проєкт з дзижчанням бджіл

У львівській галереї «Зелена канапа» представили проєкт художниці, дизайнерки і викладачки Олени Жеребецької «МЕД!». До створення цієї виставки художницю надихнув минулорічний тотальний карантин, весна і бджола.

Рубрика: Культура

13:55 21 лютого 2021 р.

Три маршрути для подорожей Львівщиною: ЛОДА організовує виїзди в громади

Управління туризму та курортів Львівської ОДА організовує виїзди в громади для актуалізації туристичної інформації на місцях, для пошуку потенційно цікавих об’єктів для туризму, які б у майбутньому стали новими «туристичними магнітами» Львівщини, для партнерства та покращення сервісів і послуг на місцях.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу