Виконком ЛМР затвердив положення про премію міста літератури ЮНЕСКО

13:42 10 лютого 2017 р.

Премію міста літератури ЮНЕСКО отримуватимуть автори опублікованих українською мовою творів.

У Львівській міськраді повідомили в п’ятницю: «Сьогодні, 10 лютого, на засіданні виконавчого комітету Львівської міської ради затвердили Положення про премію Міста літератури ЮНЕСКО. Ця премія присуджується щороку авторам за вперше опублікований твір українською мовою у попередньому календарному році, який безпосередньо передує року початку збору заявок на відзначення премією».

Керівник управління культури ЛМР Михайло Мороз пояснив: «Львів – єдине місто в Україні, яке є в мережі креативних міст ЮНЕСКО. Ми маємо титул «Місто літератури ЮНЕСКО». Минулого року ми прийняли комплексну програму «Львів – місто літератури», яка передбачає низку заходів з метою підтримки української літератури і підтримки літератури нашого міста. Власне, одним з тих заходів є присудження премії українським авторам».

Михайло Мороз також зазначив: «Ми вже маємо конкурс на підтримку україномовного книговидання, коли ми визначаємо краще львівське видавництво. Зараз хочемо більшу увагу звернути на авторів. Це не обов’язково автори будуть українські, можуть бути і закордонні, але критерієм буде те, що це твір українською мовою. І, власне, положення зараз визначає основні організаційні моменти, процедурні моменти, яким чином буде працювати оргкомітет, журі конкурсу для того, щоб ця премія відбулась і ми знайшли, справді, найкращих авторів».

Керівник управління культури ЛМР також повідомив: «Передбачається, що буде за результатами розгляду журі присуджено три премії. Переможець одержить по 150 тисяч гривень з міського бюджету, плюс додатково буде ще, так звана, премія «Вибір читача», тобто це умовний приз глядацьких симпатій, коли за результатами онлайн-голосуванням всі жителі міста і України матимуть можливість вибрати того автора, який отримає цей приз». 

Михайло Мороз також запевнив: «Нам важливо, щоб ця премія мала такі засади, як прозорість, публічність, незалежність та об’єктивність. Ми до складу оргкомітету, і це передбачено положенням, будемо включати окрім працівників міської ради, окрім Офісу міста літератури, який буде здійснювати таку рутину роботу, будемо включати наших працівників бібліотечних систем, представників громадськості. Тобто ми до кінця лютого вийдемо з відповідними оголошеннями, публікаціями щодо прийому таких заявок. А сама ж премія буде присуджуватися в грудні до річниці, коли наше місто одержало цей титул «Місто літератури ЮНЕСКО».

Керівник управління культури ЛМР також зазначив: «Фактично зараз впродовж трьох місяців оргкомітет працюватиме в такому робочому режимі, буде низка запитів, тому що ми будемо звертатися до максимально широкого кола експертних груп, організацій, установ, бібліотек України з тим, щоб вони подавали свої пропозиції щодо складу претендентів і до журі, і до тих авторів, які на їхню думку вартують відзнаки. Важливо зауважити, що це премія, яка відзначатиметься автору за твір українською мовою, який був вперше опублікований у попередньому календарному році. Тобто, якщо ми говоримо про премію, то це твори, які опубліковані у 2016 році».

Про це повідомили сьогодні, 10 лютого, в прес-службі Львівської міськради.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів