Відійшов у вічність легендарний грузинський актор, друг України Вахтанг Кікабідзе

12:32 15 січня 2023 р.

Фото до новини

Йому було 84.

Про це пише Dailylviv.com.

Упродовж тривалого часу, а особливо з початком повномасштабного вторгнення, Росії в Україну він доклав максимальних зусиль для підтримки України.

Вахтанг Кікабідзе народився 19 липня 1938 року в Тбілісі, в дитинстві жив в районі Вера.

Після закінчення школи у 1955—1957 роках навчався в Тбіліському університеті. У 1959 році почав працювати у Тбіліській філармонії. У 1961—1963 роках навчався в Тбіліському інституті іноземних мов.

У 1966 році дебютував в кіно — «Зустріч в горах» . Співав в квартеті «Діело». У 1966 році Вахтанг Кікабідзе прийшов в ансамбль «Орера» (ударні інструменти, вокал), назву якого з грузинського мови можна перекласти приблизно як приспів «Ля-ля-ля».

У 1969 році вперше знявся у Г. Данелії у фільмі «Не журись!» (Приз за кращу чоловічу роль Міжнародного кінофестивалю в Картахені, (1970)). Наступним знаковим фільмом стала картина «Мелодії Верійського кварталу» (режисер Г. Шенгелая, 1973). У 1977 році вийшов фільм Данелії «Міміно» (Державна премія СРСР 1978 року).

У 1981 році Кікабідзе за своїм сценарієм зняв комедію в чотирьох новелах «Будь здоровий, дорогий!» (Гран-Прі Габрово-83), а в 1985-му — фільм «Чоловіки і всі інші». У 1984 році знімався в телесеріалі «ТАРС уповноважений заявити...» (отримав премію КДБ СРСР).

Народний артист Грузинської РСР (1980), лауреат багатьох міжнародних пісенних конкурсів і кінофестивалів. Почесний громадянин міста Тбілісі (1998). У 1999 році в Москві на «Площі Зірок» була закладена його зірка, а у 2006 році — його «Грузинська зірка» на площі перед будівлею Тбіліської філармонії.

Відмовився від російського ордена «Дружби» в зв'язку з конфліктом в Південній Осетії в серпні 2008 року. Крім того, Кікабідзе скасував свої ювілейні концерти в Москві, заявивши, що поважає російський народ, але в зв'язку з військовими діями Росії проти Грузії — не може приймати нагороди і виступати з концертами. Відтоді більше не відвідував Росію.

Виконавець великої кількості популярних пісень («Чіто Гвріто», «Мої роки — моє багатство» й інші). Об'їздив з концертами п'ять континентів. 

Навесні 2015 року Вахтанг Кікабідзе в рамках всеукраїнського туру дав сольний концерт в Києві. Свій двогодинний виступ артист присвятив пам'яті Небесної сотні. 22-23 липня 2019 року дав концерти в містах українського Донбасу (Лисичанськ, Сєвєродонецьк, Рубіжне) на честь 5-річчя визволення від російсько-терористичних загарбників.

Сім'я

Батько — молодший лейтенант Костянтин Миколайович Кікабідзе (1906—1942), пропав безвісти в грудні 1942 року під Керчю, походив із імеретинського дворянського роду, працював журналістом.

Мати актора — Манана Костянтинівна Багратіоні, з грузинського князівського роду Багратіоні-Давітішвілі, гілка грузинської царської династії Багратіоні, була відомою співачкою, бабуся Ольга по материнській лінії — зі старовинного князівського роду Аміреджібі з Картлі.

Дружина — з 1965 року Ірина Григорівна Кебадзе, в минулому прима-балерина Тбіліського академічного оперного театру.

У Вахтанга Кікабідзе двоє дітей: прийомна дочка Марина Сагарадзе — акторка Тбіліського академічного театру імені Шота Руставелі, знімається в кіно, викладає в театральному вузі сценічну майстерність, син Костянтин Кікабідзе — художник, закінчив Академію мистецтв, три роки працював за контрактом в Москві в посольстві Грузії, зараз живе в Торонто, Канада.

Онуки: старший онук — Георгій Арешидзе (1978), син дочки, закінчив коледж в Зальцбурзі і Міжнародний університет Шиллера в Лондоні (2007), і сини Костянтина: Вахтанг Кікабідзе (1986), студент Американського університету в Благоєвграді (Болгарія), і Іван Кікабідзе (1995), навчався в англійській школі в Тбілісі.

Кікабідзе і Бандера: історія українсько-грузинської дружби

У Львові пройшов з аншлагом концерт Вахтанга Кікабідзе, присвячений пам'яті Небесної сотні (відео)

Раптово помер депутат ЛМР Юрій Гринів

Помер Володимир Квурт, депутат Львівської облради, ексголова Винників

 

 

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини