Відень подарував театру у Львові понад 200 стільців

19:48 9 вересня 2013 р.

94-й театральний сезон у Першому академічному українському театрі для дітей та юнацтва у Львові розпочинається 10 вересня за участі гостей-меценатів з Австрії.

10 вересня відбудуться урочистості з нагоди відкриття 94-го театрального сезону Першого академічного українського театру для дітей та юнацтва у Львові. О 10.00 відбудеться прес-конференція за участю представників влади Львова і м. Відня, а також Надзвичайного та Повноважного Посла Австрійської Республіки в Україні. О 11.00 - показ вистави «О восьмій вечора на Ковчезі». 

Першою прем’єрою цього сезону буде постановка сучасної української п’єси про проблему поширення наркоманії серед молоді – «Втеча з реальності» Тетяни Іващенко. Для наймолодших глядачів готується вистава «Карпати відкриті для світу (Вчимо англійську разом)» за п’єсою, яку написала актриса цього театру Ольга Гапа.  Класику символізму, знамениту казку «Синій птах» Моріса Метерлінка береться ставити Олексій Кравчук.

«Особливістю цього сезону є те, що у 2014 році виповнюється 70 років, як наш театр прибув до Львова (у грудні 1944 року). Першою львівською прем’єрою була драма-трилогія «Тарас Шевченко» Юрія Костюка у постановці тодішнього керівника нашого театру – учня Курбаса Володимира Скляренка. І цього сезону театр готує до 200-річчя народження Шевченка постановку «Наш Тарас» – авторську роботу режисера Романа Валька за творами та листами письменника», - розповідає керівник літературно-драматичної частини Тарас Федорчак. 

Цього роаку театр оголошує «Конкурс режисури», що дає шанс, перш за все, для режисерів проявити себе постановкою на базі театру, перемігши в конкурсі концепцій вистави за запропонованим театром матеріалом. За успішної реалізації, цей конкурс зможе стати щорічним чи принаймні щодворічним.

«А окремою приємною подією, з якої, власне, і розпочинається в нас відкриття сезону, є оновлення партеру нашого театру – завдяки магістрату м.Відня, який у співпраці з представництвом Австрійської служби академічних обмінів у Львові та Посольством Республіки Австрія в Україні, подарували нашому театру понад 200 театральних стільців», - розповідає Тарас Федорчак.  

Тож завтра у заходах театру візьмуть участь представники австрійської делегації:  др. Оскар Вавра (магістрат Відня, керівник відділу міжнародних відносин); мгр. Бернгард Буцек (магістрат Відня, відділ міжнародних відносини); Вольф Дітріх Хайм, Надзвичайний і Повноважний Посол Австрійської Республіки в Україні; Андреас Веннінґер, аташе з питань освіти і науки Посольства Республіки Австрія в Україні.

Про це повідомила прес-служба ЛМР.

dailylviv.com

До теми

16:09 21 січня 2021 р.

Миколаївську фортецю-пам'ятку замислили перетворити на... піщаний кар'єр

Комунальне підприємство Львіської обласної ради “Реставрація замків і палаців Львівщини” підробило документацію на користь приватного замовника - Львівська облдержадміністрація проти цього.

Рубрика: Культура

11:51 19 січня 2021 р.

Водохреща: у Львові на площі Ринок один капелан освятив воду

Зважаючи на карантинні обмеження, цього року у Львові не було традиційного загальноміського освячення води на свято Богоявлення. Однак мешканці, дотримуючись заходів безпеки, можуть упродовж дня прийти на площу Ринок і набрати свяченої води з резервуару — її зранку освятив капелан міської ради отець Павло Дроздяк.

Рубрика: Культура

16:16 18 січня 2021 р.

"Плакальниця": на Личаківському кладовищі споруджують пам’ятник Мирославу Скорику

На Личаківському кладовищі у Львові, розпочали спорудження пам’ятнка композиторові, Герою України Мирославу Скорику. Меморіал планують звести до річниці смерті видатного композитора на місці його поховання.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу