В Олеському замку відновили дах над фондосховищами, який зруйнував буревій

12:13 14 лютого 2021 р.

Фото до новини

У приміщенні колишнього монастиря Капуцинів Олеського замку, що є пам'яткою архітектури національного значення, повністю замінили дах площею 2600 кв м над фондосховищами. Частина покрівлі була зруйнована через негоду на початку 2020 року.

Про це інформує пресслужба Львівської облради.

Основні ремонтні роботи було проведено минулого року за кошти державного бюджету на суму майже 20 млн грн.

Наступним етапом мають бути ремонтно-реставраційні роботи фасаду Олеського замку.

Як відомо,  Львівська обласна рада  у березні 2019 року надала згоду на передачу Міністерству культури України об’єкти культурної спадщини комплекси замків, що входять до туристичного маршруту «Золота підкова» – Золочівський, Олеський та Підгорецький замків, а також П’ятничанську вежу.

Довідково:

3 січня 2020 року у смт. Олесько через негоду обвалилася частина даху колишнього костелу Капуцинів, в якому розташоване фондосховище Львівської національної галереї мистецтв імені Б.Г. Возницького. Музейні предмети всі були збережені і не постраждали.

Дах над монастирем та костелом був повністю замінений у післявоєнні роки радянською владою "без дотримання відповідних технологій", під час реконструкції було використано невідповідну деревину. Саме ця частина, повністю згнивши, була завалена буревієм. Дах зведено у 1950-х роках, після того як монастир у 1944 році спалили нацисти.

Міністр культури на Львівщині порадив, як рятувати замки

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів