У центрі Львова реставрують балкони

12:30 27 жовтня 2016 р.


Фото: прес-служба Львівської міськради

У міськраді запевнили, що в будинку №15 на вулиці Дорошенка рятують цінні сецесійні балкони.

У прес-службі Львівської міськради нагадали сьогодні, 27 жовтня, що сецесійну будівлю №15 на вулиці Дорошенка уже понад сторіччя прикрашають сім ажурних балконів. Причому на кожному поверсі вони різні – на другому балюстрада виконана з романцементу типового розчину для того часу (основа та специфіка такого розчину – спеціально випалений вапняк) із металевим декором, а на третьому й четвертому – огородження металеві. При цьому балконні плити мають там декоративні кронштейни.

Та хоч металеві огородження були ще в досить доброму стані, балконні плити за 100 років зазнали великих руйнувань. У найгіршому стані були балкони четвертого поверху – кутовий балкон через зруйнований дах постійно заливало водою, плити інших балконів також руйнувались від опадів і поросли мохом.

Відтак, реставраційні роботи, які розпочалися в серпні 2016 року, передбачають 

розчищення і доповнення втрачених частин та зміцнення плит, а також інших елементів балконів; розчищення та захист металевих несучих елементів плит; виготовлення балюстради із романцементу; встановлення гідроізоляції; встановлення морозостійкої плитки; реставрація металевого огородження. Всі балкони реставрують в рамках програми співфінансування реставрації балконів, яка втілюється проектом «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» («GIZ» та ЛМР). Виконавцем робіт є ПП «ОБЕРІГ ГРУП», архітектор проекту – Ярко Столярчук.

dailylviv.com

До теми

12:25 29 листопада 2020 р.

Шість особливостей нового перекладу Нового Завіту українською мовою

Вийшов друком новий переклад Нового Завіту на сучасну українську мову, здійснений Юрієм Попченком і його командою. Щоб опанувати біблійні мови, необхідні для здійснення перекладу – давньогрецьку, давньоєврейську та арамейську, – Юрій Попченко закінчив два університети.

Рубрика: Культура

09:24 27 листопада 2020 р.

На Львівшині закінчують реставрувати дерев’яну церкву лемківського стилю, якій майже 200 років

Львівщина славиться найбільшою кількістю архітектурних пам’яток серед інших областей. Зокрема, в регіоні налічують близько однієї тисячі дерев’яних храмів. Один із них завершують реставрувати у селі Глиниці на Яворівщині. Це дерев’яна церква 1821 року, яка має дві посвяти - Св. Апостолів Петра і Павла та (першу) Різдва Пресвятої Богородиці.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вибори мера Львова-2020: другий тур

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу