У Польщі визначили неофіційну столицю вареника

12:44 8 грудня 2023 р.

Фото до новини

Нею стало місто в Польщі, де місцеві жителі найбільше люблять насолоджуватися смаком традиційних українських вареничків (щоправда, ця страва в Польщі звучить як pirogi ruskie).

На це питання дає відповідь Звіт про харчові тенденції. Він створюється раз на рік на основі мільйонів замовлень, зроблених через додаток Pyszne.pl та опитування репрезентативної групи польського ринку: людей у віці від 18 до 64 років (1018 респондентів).

Про це інформує InPoland, пише  DailyLviv.com.

Найпопулярнішою стравою у 2023 році в Польщі є кебаб, який подають у піті, тортильї або булочці. Він очолює загальний рейтинг усіх страв, замовлених у великих містах Польщі, в тому числі у Вроцлаві. У столиці Нижньої Сілезії піца „Маргарита” посіла 2 місце серед загальних страв, а тайська лапша – 3 місце. Така ж картина спостерігається і в більшості інших провінційних мегаполісів, де третє місце посідають чізбургер або курка, приготована різними способами.

Набагато цікавіше виглядає Вроцлав у рейтингу „Польська страва”. Найчастіше у Вроцлаві замовляють вареники. Це єдине місто в Польщі, де місцеві жителі так люблять насолоджуватися смаком традиційних українських вареничків (щоправда, ця страва в Польщі звучить як pirogi ruskie). Для порівняння, у Познані, Кракові, Любліні та Варшаві перемагають свинячі відбивні, у Гданську – котлета де волей, а в Катовіце – бульйон.

Вроцлав є польською столицею вареників ще з однієї причини. Згідно з нещодавнім звітом про ціни, також від Pyszne.pl, саме тут цей польський делікатес подають за найкращою ціною у порівнянні з іншими великими містами. Середня вартість порції у ресторані становить 19,85 злотих, а з м’ясом – 21,16 злотих.

Нагадаємо, українські перевізники ліплять вареники на кордоні просто біля вантажівок.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів