У Львові замість горілчаного магазину буде бібліотека | Новини Львова

У Львові замість горілчаного магазину буде бібліотека

15:29 19 листопада 2019 р.

  • 0

Дитячу бібліотеку «Під Високим Замком» на вулиці Хмельницького, 175 в історичній будівлі до кінця року планують відремонтувати, а її простір – повністю оновити.

Про це інформує пресслужба ЛМР.

Як зазначив під час огляду ремонтних робіт у приміщенні бібліотеки міський голова Львова, стратегічне завдання міста — створити якомога більше культурних просторів, адже наступний рік у Львові оголосили роком культури.

«Одне питання, коли ми облаштовуємо бібліотеку у новому приміщенні, а інше, коли бібліотека у старій будівлі, де живуть мешканці. Ця будівля має важливе історичне значення для міста Львова. Я не тільки подивився, як триває процес по апгрейду цієї бібліотеки, яка буде мати нове життя і нові функції, а мені також важливо було побачити, як робиться сам фасад. Я дав кілька доручень, що ще треба зробити. Це все має бути у гармонії. Підрядник обіцяє до кінця року завершити весь об'єм робіт і з наступного року ми тут відкриваємо нову і сучасну медіатеку. Мешканці, які тут живуть, будуть тут частими гостями і не захочуть виходити. Така практика є, що ці нові простори, які ми створюємо такі комфортні, що люди з хати тікають у бібліотеку. Це така наша мета — щоб діти і батьки якомога більше часу тратили на те, щоб бути мудрішими і робити себе кращими.

Є чітка мета — ми маємо 40 бібліотек у Львові і вони всі мають бути приведені до пуття. Ця є 13-та. Ще 4 плануємо найближчим часом відкрити вже повністю з новими функціями. Сенсотека незабаром буде відкрита. На Сихові лабораторії для дітей. Тут бібліотека не велика, 150 м кв, має велику цінність, бо колись тут був горілчаний магазин, а зараз — бібліотека", — зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

Проект оновлення бібліотеки «Під Високим Замком» розроблений архітекторкою Ольгою Криворучко з врахуванням усіх побажань бібліотекарів та відвідувачів бібліотеки. Під час розробки проектно-кошторисної документації відбувалися зустрічі з громадою у форматі воршопів та обговорень, на основі яких у проект вносилися зміни. Відповідно до проекту бібліотека отримає новий сучасний вигляд, багато світла і зелені, спеціальний подіум для театралізованих дійств та для відпочинку, багато зручних ніш для читання, вмонтованих в книжкові стелажі, спеціальну зелену гірку — для найменших відвідувачів. Простір оновленої бібліотеки буде максимально інклюзивним, буде мати ефективне зонування, ігровий куточок, зручні меблі.

Реставраційно-ремонтні роботи бібліотеки-філії № 27 ЦБС для дітей на вул. Б. Хмельницького, 175 тривають із серпня. Ці роботи планують завершити до кінця 2019 року. З підрядником (ФОП «Еталон-Ком») підписано договір на 4,17 млн грн. Додамо, нещодавно на висіданні виконкому розглядалось питання про виділення додаткових 3 млн грн, адже передбачених у бюджеті коштів на завершення реалізації проекту не достатньо.

Зараз із бібліотеки винесли літературу і на час ремонту вона зберігається в приміщеннях Фабрики Повидла. Обслуговування читачів тимчасового припинено. Ведуться роботи з облаштування нової електромережі, утеплення підлоги, заміни вікон, гідроізоляції та реставрації фасаду.

Загалом у міста вже є 12 сучасних медіатеки.

Нагадаємо, у Львові діє Стратегія розвитку культури 2025, в рамках якої модернізують міські бібліотеки у різних районах Львова. Загалом у Львові є 40 міських бібліотек: 23 — для дорослих, 17 — для дітей.

Нагадаємо, у червні 2019 року у Львові запрацювала перша в Україні «Wiki»-бібліотека.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

13:58 1 липня 2020 р.

У Львові помер автор вітражів для музею Івана Франка у Нагуєвичах

На 73-му році життя відійшов у вічність відомий львівський художник, вітражист, графік, член правління Львівської обласної організації Національної спілки художників України Валерій Шаленко.

Рубрика: Культура

10:42 30 червня 2020 р.

«Новини Прибужжя» та «Голос Сокальщини» – найбільш гендерночутливі медіа - моніторинг

Під час третього етапу моніторингу, який відбувся 11-17 червня 2020 року, експертна група Львівського прес-клубу проаналізувала матеріали десятьох гіперлокальних медіа регіону – п’ять друкованих видань («Воля народу», «Голос відродження», «Миколаївські вісті», «Народна думка», «Новини Прибужжя») і п’ять інтернет-видань («Голос Сокальщини», «Джерела Трускавця», «Лайфінфо», «Сайт Стрия 245.ua», «Яворів інфо»).

Рубрика: Культура

12:29 25 червня 2020 р.

У Львові відновили 100-літню браму

Реставратори завершили відновлення дверей у будинку на вулиці Гуцульській, 3, це бічна вул. Лисенка. Якщо раніше вона була занедбана та зафарбована чорною фарбою, то тепер фахівці змогли показати її справжню красу. Дубові історичні двері за підтримки ЛКП «Бюро спадщини» фахівці відновлювали близько трьох місяців.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ У Львові та Кропивницькому розкритикували законопроєкти «Про медіа» за нечітке визначення статусу журналіста

Рубрика: Політика

Зарплати для комунальників Львова

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу