У Львові визначили 30 цінних будинків з понад тисячі одного стилю

10:39 18 травня 2021 р.

Фото до новини

На фасадах історичних будівель Львова періоду міжвоєнного модернізму встановлять інформаційні таблиці з короткою історією будинків.

Зроблять це в рамках проєкту «100 років модернізму у Львові», який є переможцем конкурсу «Фокус на культуру 2020-2021». Про це повідомила пресслужба ЛМР, пише Dailylviv

Цей проєкт реалізовують спільно ЛКП «Бюро спадщини», управління охорони історичного середовища Львівської міської ради та Інститут архітектури НУ «Львівська політехніка». Замовником виготовлення та встановлення інформаційних таблиць стане ЛКП «Бюро спадщини». Таке рішення у п’ятницю, 14 травня, підтримав виконавчий комітет міста.

«Загалом йдеться про 30 цінних будинків міста, які зведені у стилі модернізм. Це історичні будівлі, які розташовані на території історичного ареалу міста. Цей проєкт покликаний сприяти збереженню культурної спадщини Львова, що сформувалася у міжвоєнний період», - розповів директор ЛКП «Бюро спадщини» Павло Богайчик.

Провести ознакування будинків ЛКП «Бюро спадщини» має упродовж травня-червня. У таблицях буде зазначено коротку історію про будівлі.

Крім таблиць ознакування, в рамках проєкту розроблено туристичний путівник «Шлях львівського модернізму» та інформаційний довідник.

Начальниця управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко-Швець розповіла ЗМІ про те, що у Львові є понад тисяча будинків епохи модернізму. Але не всі вони є пам'ятками. 

За словами Лілії Онищенко-Швець, серед найцікавіших будівель тієї епохи  – будинок Шпрехера, який тепер більше відомий як Будинок профспілок. Палац Хоткевича, де колись був клуб залізничників, будинок нотаріуса на Саксаганського, 5. 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

 

новобудови Львів