У Львові присвятили 200-річному ювілею автора Державного Гімну України одразу дві виставки

11:46 4 березня 2015 р.


Фото: risu.org.ua

3 березня у Львівському музеї історії релігії відкрито виставку під титулом «Творець українського Гімну».

«Одразу дві виставки, присвячені ювілею 200-ліття від дня народження о. Михайла Вербицького – композитора, хорового диригента, священика, громадського діяча, автора Державного Гімну України, відкрились цим днями у Львові, – повідомив сьогодні, 4 березня, інтернет-портал «РІСУ – Релігійно-інформаційна служба України», конкретизуючи при цьому:

«Як повідомив «РІСУ» Тарас Гринчишин, експонована від неділі 1 березня в архикатедральному соборі св. Юра виставка «Перші парафії о. Михайла Вербицького» є пересувною. Впродовж останніх місяців вона вже побувала у селах, де колись служив о. Вербицький – Завадові та Залужжі Яворівського району і Стрілках Старосамбірського району Львівської області. Згодом експозицію матимуть змогу побачити мешканці різних міст Львівщини та всієї України.

Створили цю виставку Світлана Кочергіна, науковий працівник Львівського історичного музею, Ганна Папірник, голова Львівського обласного осередку Всеукраїнської громадської організації «Жіночий вибір» та Ольга. Одразу дві виставки, присвячені ювілею 200-ліття від дня народження о. Михайла Вербицького – композитора, хорового диригента, священика, громадського діяча, автора Державного Гімну України, відкрились цим днями у Львові.

Експонована Котовська, викладач Львівського регіонального інституту державного управління. Двоє останніх, окрім того, підготували до ювілею книгу «У музиці життя до Господа полину. Невідоме з життя о. Михайла Вербицького». Відкрив виставку після Архиєрейської Літургії архиєпископ і Митрополит Львівський УГКЦ Ігор (Возьняк). 

Були присутніми далекі нащадки о. Михайла, зокрема, 67-річний праправнук Андрій Вербицький з родиною. До речі, цей чоловік уклав генеалогічне дерево роду Вербицьких, яке містить інформацію про понад сотню осіб з 9 поколінь.

Воно також представлене на виставці. Багато на ній різноманітних світлин і документів. Особливе зворушення викликає єдиний, дивом збережений, аркуш зі знищеної метричної книги із власноручним записом о. Вербицького про смерть його рідної доньки.

Окрім того, тут чимало оригінальних речей з церков згаданих сіл. Деякими з них, цілком ймовірно, міг користуватися сам священик і композитор.  

Ще одну виставку, під титулом «Творець українського Гімну», було відкрито 3 березня у Львівському музеї історії релігії. Відкриття супроводжувалось аншлагом: у традиційному виставковому залі музею – колишній трапезній монастиря оо. домініканців, не залишилось жодного вільного місця. Участь у відкритті взяли обидва католицькі митрополити Львова: окрім владики Ігоря, на відкриття завітав очільник Конференції єпископату РКЦ в Україні архиєпископ Мечислав Мокшицький. 

На прохання організаторів виставки Зоряни Білик й Василя Банаха відгукнулися архівні й музейні установи Львова, надавши цінні документи зі своїх збірок.   Найцікавішими можна вважати аркуш метричної книги із записом про народження Михайла Вербицького та документи часів його навчання у Львівській семінарії. 

Зацікавлення відвідувачів викликають також автографи самого композитора, зокрема ноти до пісні «Ще не вмерла Україна» та молитви «Отче наш». Дуже вартісним є також те, що всі ці речі, зазвичай малодоступні для широких кіл громадськості, віднині стануть значно більш відомими – усі вони зображені у друкованому каталозі виставки. Підсумовуючи, можна сказати, що обидві виставки доволі гармонійно доповнюють одна одну.

Тим часом, святкування на честь о. Михайла Вербицького продовжуються: 4 березня  – у день ювілею –  відбудеться центральний захід у с. Млини (нині – Республіка Польща), де помер і похований його колишній парох о. Михайло Вербицький, а увечері 6 березня відповідну Урочисту академію буде проведено у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. С. Крушельницької».

Як інформував «ЩЛ», у Львові відзначають ювілей автора музики Державного Гімну України Михайла Вербицького.

dailylviv.com

До теми

18:08 23 травня 2022 р.

Вигулювання собак і влаштування пікніків заборонять на меморіальній площі у Львові

Виконком ЛМР прийняв рішення щодо проведення конкурсу на кращу проєктну пропозицію меморіального комплексу військових поховань Героїв України на вул. Мечнікова. Тут передбачають військові поховання Героїв України, парк-сквер пам'яті Героїв і меморіальну площу.

Рубрика: Культура

15:20 23 травня 2022 р.

Такого ажіотажу ще не бачив: у Львові погасили нову марку про русскій воєнний корабль, - Козицький

Сьогодні, 23 травня, в День морської піхоти України, а також на 40-ий день після загибелі російського військового крейсеру «Москва», у Львові урочисто спецпогасили марку «Русскій воєнний корабль… ВСЬО!».

Рубрика: Культура

21:21 19 травня 2022 р.

Новонародженим на Львівщині дарують вишиванки

Десятки матерів пораділи сьогодні першим вишитим оберегам їхніх дітей. Вишиванки отримала малеча у Львівському, Червоноградському і Яворівському районах Львівщини.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу