У Львові присвятили 200-річному ювілею автора Державного Гімну України одразу дві виставки

11:46 4 березня 2015 р.


Фото: risu.org.ua

3 березня у Львівському музеї історії релігії відкрито виставку під титулом «Творець українського Гімну».

«Одразу дві виставки, присвячені ювілею 200-ліття від дня народження о. Михайла Вербицького – композитора, хорового диригента, священика, громадського діяча, автора Державного Гімну України, відкрились цим днями у Львові, – повідомив сьогодні, 4 березня, інтернет-портал «РІСУ – Релігійно-інформаційна служба України», конкретизуючи при цьому:

«Як повідомив «РІСУ» Тарас Гринчишин, експонована від неділі 1 березня в архикатедральному соборі св. Юра виставка «Перші парафії о. Михайла Вербицького» є пересувною. Впродовж останніх місяців вона вже побувала у селах, де колись служив о. Вербицький – Завадові та Залужжі Яворівського району і Стрілках Старосамбірського району Львівської області. Згодом експозицію матимуть змогу побачити мешканці різних міст Львівщини та всієї України.

Створили цю виставку Світлана Кочергіна, науковий працівник Львівського історичного музею, Ганна Папірник, голова Львівського обласного осередку Всеукраїнської громадської організації «Жіночий вибір» та Ольга. Одразу дві виставки, присвячені ювілею 200-ліття від дня народження о. Михайла Вербицького – композитора, хорового диригента, священика, громадського діяча, автора Державного Гімну України, відкрились цим днями у Львові.

Експонована Котовська, викладач Львівського регіонального інституту державного управління. Двоє останніх, окрім того, підготували до ювілею книгу «У музиці життя до Господа полину. Невідоме з життя о. Михайла Вербицького». Відкрив виставку після Архиєрейської Літургії архиєпископ і Митрополит Львівський УГКЦ Ігор (Возьняк). 

Були присутніми далекі нащадки о. Михайла, зокрема, 67-річний праправнук Андрій Вербицький з родиною. До речі, цей чоловік уклав генеалогічне дерево роду Вербицьких, яке містить інформацію про понад сотню осіб з 9 поколінь.

Воно також представлене на виставці. Багато на ній різноманітних світлин і документів. Особливе зворушення викликає єдиний, дивом збережений, аркуш зі знищеної метричної книги із власноручним записом о. Вербицького про смерть його рідної доньки.

Окрім того, тут чимало оригінальних речей з церков згаданих сіл. Деякими з них, цілком ймовірно, міг користуватися сам священик і композитор.  

Ще одну виставку, під титулом «Творець українського Гімну», було відкрито 3 березня у Львівському музеї історії релігії. Відкриття супроводжувалось аншлагом: у традиційному виставковому залі музею – колишній трапезній монастиря оо. домініканців, не залишилось жодного вільного місця. Участь у відкритті взяли обидва католицькі митрополити Львова: окрім владики Ігоря, на відкриття завітав очільник Конференції єпископату РКЦ в Україні архиєпископ Мечислав Мокшицький. 

На прохання організаторів виставки Зоряни Білик й Василя Банаха відгукнулися архівні й музейні установи Львова, надавши цінні документи зі своїх збірок.   Найцікавішими можна вважати аркуш метричної книги із записом про народження Михайла Вербицького та документи часів його навчання у Львівській семінарії. 

Зацікавлення відвідувачів викликають також автографи самого композитора, зокрема ноти до пісні «Ще не вмерла Україна» та молитви «Отче наш». Дуже вартісним є також те, що всі ці речі, зазвичай малодоступні для широких кіл громадськості, віднині стануть значно більш відомими – усі вони зображені у друкованому каталозі виставки. Підсумовуючи, можна сказати, що обидві виставки доволі гармонійно доповнюють одна одну.

Тим часом, святкування на честь о. Михайла Вербицького продовжуються: 4 березня  – у день ювілею –  відбудеться центральний захід у с. Млини (нині – Республіка Польща), де помер і похований його колишній парох о. Михайло Вербицький, а увечері 6 березня відповідну Урочисту академію буде проведено у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. С. Крушельницької».

Як інформував «ЩЛ», у Львові відзначають ювілей автора музики Державного Гімну України Михайла Вербицького.

dailylviv.com

До теми

14:30 24 лютого 2021 р.

У львівських медіа – найвищий показник гендерної чутливості: результати лютневого моніторингу

У лютому 2021 року розпочалася чергова хвиля гендерного моніторингу медіа 24 областей України.Під час першого етапу моніторингу, який відбувся 8-14лютого 2021 року, експертна група Львівського прес-клубу проаналізувала матеріали десятьох регіональних медіа Львівщини –чотирьох друковані видань («Високий замок», «Експрес», «Львівська пошта», «Ратуша») і шести інтернет-видань («Вголос», «Гал-інфо», «Дивись.info», «Zaxid.net», «Львівський портал», «Твоємісто»). Загальна кількість проаналізованих матеріалів – 2088 (184 – у друкованих, 1904 – в онлайн-медіа).

Рубрика: Культура

10:48 24 лютого 2021 р.

Мед!: у Львові відкрили мистецький проєкт з дзижчанням бджіл

У львівській галереї «Зелена канапа» представили проєкт художниці, дизайнерки і викладачки Олени Жеребецької «МЕД!». До створення цієї виставки художницю надихнув минулорічний тотальний карантин, весна і бджола.

Рубрика: Культура

13:55 21 лютого 2021 р.

Три маршрути для подорожей Львівщиною: ЛОДА організовує виїзди в громади

Управління туризму та курортів Львівської ОДА організовує виїзди в громади для актуалізації туристичної інформації на місцях, для пошуку потенційно цікавих об’єктів для туризму, які б у майбутньому стали новими «туристичними магнітами» Львівщини, для партнерства та покращення сервісів і послуг на місцях.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу