У Львові просто неба відкрили Галерею писанок (+відео)

12:00 19 квітня 2016 р.

Фото до новини


Фото: прес-служба Львівської міськради

На площі Музейній біля Домініканського собору встановили писанку-вказівник.

«У рамках відзначення Великодня у Львові проходить VІ Фестиваль Писанок», – повідомили «Щоденному Львову» в прес-службі міськради, де також розповіли подробиці:

«На площі Музейній біля Домініканського собору просто неба відкрили Галерею мистецьких писанок, де презентовано близько півсотні авторських писанок. Експозиція триватиме до 8 травня 2016 року. організатор Фестивалю Писанок у Львові Андрій Сидор зазначив: «Фестиваль писанок – це своєрідний арт-проект, у рамках якого відомі митці, аматори, юні майстри, громадські діячі, молодіжні рухи створюють унікальні роботи у формі писанки. Кожна робота – це ідея, мрія та історія. Фестиваль писанок – це ще й подія, яка об’єднує львів'ян та гостей міста, бізнес, громадські організації, з метою збору коштів на благодійний проект «Добра справа».

Щороку у Галереї писанок поряд із півметровими мистецькими писанками експонуються також і особливі писанкові арт-об’єкти. Так, минулого року це була триметрова писанка, яка поєднувала у собі ткані та дерев’яні елементи.   Цього року основним мистецьким об'єктом стала писанка-вказівник. Ця писанка показує напрямки та відстані до більшості музеїв Львова. Символічно, що такий вказівник встановили саме на площі Музейній.

Також у рамках Фестивалю писанок діє благодійна акція «Добра справа», у рамках якої збирають кошти, щоб допомогти тим, хто справді цього потребує. Так, цього року збір коштів буде відбуватися з метою допомогти першому дитячому відділенню ЛОДКЛ «Охматдит». Тож кошти за участь у майстер-класах у Великодній арт-майстерні, від продажу свічок-писанок у Львівській свічковій мануфактурі та мистецьких писанок з Галереї писанок в період з 15 квітня до 8 травня  буде скеровано на «Добру справу».

У рамках Фестивалю писанок також діє і Великодня арт-майстерня, у якій і діток, і дорослих навчають як розписувати писанки, розповідають про значення символів та кольорів. Цікавими є і майстер-класи від Львівської свічкової Мануфактури зі створення свічок-писанок».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів