У Львові представили «Молитовник» для незрячих (відео)

16:25 12 лютого 2016 р.

Надруковано рельєфно-крапковим шрифтом 400 примірників «Молитовника», 60 із них передали до Львова.

«Для львівських незрячих презентували «Молитовник» шрифтом Брайля, вперше надрукований українською мовою», – повідомили сьогодні, 12 лютого, «Щоденному Львову» в прес-службі міської ради, де також розповіли подробиці:

«Сьогодні, 12 лютого, у Львівській міській раді відбулася презентація «Молитовника», надрукованого рельєфно-крапковим шрифтом для незрячих з благословення Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета. Надруковано 400 примірників, з них 60 надійшло до Львова.

Участь у презентації взяв владика Димитрій, митрополит Львівський і Сокальський УПЦ КП, а також представники духовенства різних конфесій, які здійснюють пастирську опіку незрячих. Зокрема, митрополит Львівський і Сокальський УПЦ КП, владика Димитрій, зазначив:

«Я дякую Богові і нашим святителям – Василію Великому, Григорію Богослову та Йоану Золотоустому, пам'ять яких ми сьогодні відзначаємо – за те, що сьогодні маємо можливість поширювати Слово Боже серед тих, хто цього потребує. Цей «Молитовник» вже було презентовано у Києві, Харкові, Маріуполі. Сьогодні представлення дійшло до Богом береженого міста Львова.

Наша Львівська єпархія тісно співпрацює з українським товариством незрячих. Отець Роман є духівником Львівського відділення. Наша Церква видала корпус усіх богослужбових книг. Але до нас поступали пропозиції від людей, які мають вади зору, які не бачать.

Власне, наприкінці минулого року ми змогли видати православний «Молитовник». Його видавав Святіший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, за цю ініціативу йому подяка.

Я думаю, що кожен з нас, хто читає Священне Писання, на сторінках Нового Завіту читає про те, як Господь зціляв сліпого, сліпонародженого. Якщо ви уважно і глибоко вчитуєтеся в ці священні слова, то не можете не помітити того, що до цього часу Господь діє на тих, хто такі книги потребує і видає шрифтом Брайля.

Слова Христа, що на таких людях повинні звершитися діла Божі, є підтвердженням того. Я б хотів, щоб кожному, хто візьме до рук цей православний «Молитовник», Господь допоміг у паломництві земного життя. 

Кожна людина може звернутися до Бога своїми словами. Але існує певний канон молитви, і ці молитви викладаються в книги. Я дякую міській владі, що сьогодні ми маємо можливість у стінах міської ради запрезентувати цей «Молитовник».

Закликаю Боже благословення на тих, хто буде його читати. Нехай Господь Бог допомагає вам у цьому житті нести з терпінням труднощі, які оточують кожну людину, зокрема тих, хто обмежений зором. Господь на вас покладає своє благословення».

Натомість духовний наставник незрячих Львівщини, отець Роман Мануляк, зазначив:

«Мені сьогодні приємно бути на презентації і офіційному переданні Львову славетного «Молитовника» шрифтом Брайля. Ідея «Молитовника» виникла в самих незрячих людей. Коли вони приходили у храм, то молилися ті молитви, які знали. Але не все можна вивчити напам’ять. Вдома можна ввімкнути аудіомолитву.

З благословення Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, Синодального управління у соціальному служінні, видано «Молитовник» для незрячих, щоб вони могли більш духовно зануритись у молитву, щоб могли бути з Богом і молитися ранні, вечірні молитви. У цьому «Молитовнику» надруковані правила підготовки до Святого Причастя, є Молитва за Україну, так потрібна в сьогоднішній час. 

Соціальне служіння для незрячих людей дуже потрібне. Воно потрібне і для духовенства, бо ми творимо добрі діла милостині. Ми співживемо, співплачемо, співрадіємо, співстраждаємо з незрячими людьми як духовні особи і бачимо, що їм потрібно.

Уже за п’ять років духівництва з незрячими я зрозумів, що їх не потрібно жаліти, а треба їм соціально допомагати. Перша така важлива допомога – видання «Молитовника» для незрячих людей українською мовою».

Примірники українського «Молитовника» рельєфно-крапковим шрифтом передані не тільки організаціям, які опікуються незрячими, а й кільком публічним бібліотекам Львова – Першій львівській медіатеці на вулиці Мулярській, 2а, сенсотеці на вулиці Самчука, 22 у Стрийському парку й Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка. Виконавчий директор ЛОО ВГО «Українська спілка інвалідів – УСІ» Оксана Потимко розповіла:

«Я іноді задумуюсь, що життя незрячого схоже на ходьбу довжелезним темним коридором, в якому є безліч дверей, але всі вони зачинені. Ти розумієш, щоб їх відчинити, хтось мусить тобі допомогти.

Кожні такі відчинені двері – це нове вікно чогось незвіданого для незрячої людини. Тому що люди, які бачать, отримують всі блага життя, в принципі навіть ніколи не задумуючись над тим, які вони щасливі і наскільки для них все це є доступне: почитати книжку, самому піти до церкви, прочитати «Молитовник», подивитись телевізор, зайти в магазин і купити те, що хочеш

 На жаль, для незрячої людини всі ці речі вкрай важкі, часом навіть невиконанні. Коли вчергове на горизонті з’являється якась добра людина, яка відчиняє одні такі двері, ми отримуємо нове вікно в той світ, в якому живемо і від якого не хотіли би бути відгороджені довгим темним коридором. 

Я безмежно вдячна Митрополиту Філарету. Я по-іншому почала дивитись на єдність Церкви, і мені приємно, що сьогодні зібралися представники різних конфесій і що ми презентуємо таку благородну ініціативу.

Мені приємно, що ми це робимо напередодні ще одного великого християнського свята Стрітення. Ми на сьогоднішню презентацію запросили не тільки спеціалізовані школи-інтернати, а абсолютно всі організації, які мають відношення до людей з вадами зору.

Ми запросили і звичайні публічні бібліотеки. Я мрію про те, щоб звичайні бібліотеки відкрили свої двері для людей, які не бачать, щоб нарешті гасло «Рівні права, рівні можливості» почало справджуватися. Дякую всім, хто присутній і буде поширювати ідею такої книги, яка забезпечуватиме духовні потреби незрячої людини»

Наприкінці презентації учень Львівської спеціальної школи-інтернату №100 для сліпих дітей Остап Нестеровський прочитав з «Молитовника» Молитву за Україну. Вокальний ансамбль незрячих «Струмочок» виконав декілька пісень.

Для вручення «Молитовника» були запрошені:

Львівська спеціальна школа-інтернат №100 для сліпих дітей;

Навчально-реабілітаційний центр «Левеня» для дітей з вадами зору;

Нагуєвицька спеціальна школа-інтернат для слабозорих дітей;

Підгірцівська спеціальна школа-інтернат для слабозорих дітей;

Львівський обласний фонд соціального захисту і реабілітації сліпих;

ГО «Фонд Брайля»;

ГО «Галицька надія»;

Львівська обласна організація УТОС;

Львівський обласний осередок ВГО «Українська спілка інвалідів – УСІ»;

Львівський осередок Генерації успішної дії;

Спеціалізована бібліотека імені Тараса Шевченка для сліпих УТОС;

КЗ ЛОР «Львівський геріатричний пансіонат».

dailylviv.com

До теми

12:24 23 жовтня 2021 р.

Під Львовом реставрують 265-річну церкву: за роботами наглядатиме екскерівниця відділу Укрзахідпроєктреставрації

На хуторі Гомулець /с. Воля Гомулецька, що належить до Львівської територіальної громади, відреставрують церкву святої Трійці – пам’ятку архітектури національного значення. Церкві – 265 років і вона збережена у майже незмінному вигляді та вже років 20 потребує комплексних реставраційних робіт.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Притулок для тварин у Львові: хто гальмує

Рубрика: Ситуації і пригоди

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу