У Львові освітили тисячами лампадок Личаківське кладовище

19:25 2 листопада 2014 р.

  • 1


Фото: «УНН»

Львів'яни пом’янули незлим, тихим словом своїх померлих родичів, багато людей принесли свічки й до могил героїв, які загинули на Майдані та на сході України.

1 листопада львів'яни поминали своїх померлих родичів. За традицією в цей день потрібно запалювати свічку в пам'ять про померлих на їх могилах.

Найбільше лампадок та свічок у Львові запалюють на Личаківському кладовищі. Люди ставлять їх не лише на могили свої родичів, а й до могил знаменитих людей – Володимира Івасюка, Соломії Крушельницької, Ігоря Білозора, Євгена Петрушевича, Івана Франка та інших.

Цього року багато людей принесли свічки й до могил героїв, які загинули на Майдані та на сході України.На Личаківському кладовищі є поховані не лише українці, а також поляки, вірмени, австрійці. Родичі чи представники общини у Львові також провідують в цей день могили своїх земляків.

Про це повідомляється в неділю на сайті інформаційної агенції «УНН». Натомість львівський кореспондент київської газети «День» Тетяна Козирєва розповіла сьогодні, 2 листопада:

«1 листопада Римо-католицька церква святкує День всіх святих, а наступного дня – спомин про всіх померлих. Цього дня в Україні, особливо – в Західній, не лише римо-католики, а й представники інших конфесій відвідують могили родичів, в такий спосіб підкреслюючи особливий зв’язок святості з дією Святого Духа в людських серцях. 

Цього дня працівники історико-культурного Музею-заповідника «Личаківський цвинтар» (меморіального кладовища у Львові) запалюють лампадки на могилах відомих людей, що знайшли вічний спочинок на Личакові у різні роки і різні століття, створюють алеї пам’яті. Відповідно, традиційно подовжують час відвідування цвинтаря. 

Окрім того, 1 листопада – особливий день для вірних та духовенства УГКЦ, оскільки цього дня 1944 року помер Митрополит Андрей Шептицький, який очолював Церкву впродовж 44 років. Нагадаємо, що вчора минуло 65 років від дня смерті Митрополита». 

Про це повідомляється в неділю на сайті київської газети «День».

dailylviv.com

Коментарі(1)

Л

09:01 03 листопада 2014 р.

Відповісти

Щось у автора замітки погано з арифметикою.

До теми

14:48 17 лютого 2020 р.

У центрі Львова облаштують громадський простір

У Львові тривають роботи з капітального ремонту території між вулицею Винниченка й оборонним муром ансамблю Бернардинів та облаштування там нового громадського простору.

Рубрика: Культура

12:01 13 лютого 2020 р.

Площу Коліївщини обіцяють впорядкувати мерія і єврейська громада

12 лютого між управлінням охорони історичного середовища ЛМР, ГО «Центр міської історії центрально-східної Європи», ГО «Лабораторія міського простору», Єврейською релігійною громадою прогресивного іудаїзму «Тейва» у Львові, Почесним Консульством Держави Ізраїль у Західному регіоні України, благодійним фондом «Бней Бріт Леополіс» імені Еміля Домбергера, Львівським товариством єврейської культури імені Шолом-Алейхема й Всеукраїнським єврейським благодійним фондом «Хесед-ар'є» підписано Меморандум про співпрацю в напрямку збереження єврейської спадщини у Львові.

Рубрика: Культура