У Львові освітили тисячами лампадок Личаківське кладовище

19:25 2 листопада 2014 р.


Фото: «УНН»

Львів'яни пом’янули незлим, тихим словом своїх померлих родичів, багато людей принесли свічки й до могил героїв, які загинули на Майдані та на сході України.

1 листопада львів'яни поминали своїх померлих родичів. За традицією в цей день потрібно запалювати свічку в пам'ять про померлих на їх могилах.

Найбільше лампадок та свічок у Львові запалюють на Личаківському кладовищі. Люди ставлять їх не лише на могили свої родичів, а й до могил знаменитих людей – Володимира Івасюка, Соломії Крушельницької, Ігоря Білозора, Євгена Петрушевича, Івана Франка та інших.

Цього року багато людей принесли свічки й до могил героїв, які загинули на Майдані та на сході України.На Личаківському кладовищі є поховані не лише українці, а також поляки, вірмени, австрійці. Родичі чи представники общини у Львові також провідують в цей день могили своїх земляків.

Про це повідомляється в неділю на сайті інформаційної агенції «УНН». Натомість львівський кореспондент київської газети «День» Тетяна Козирєва розповіла сьогодні, 2 листопада:

«1 листопада Римо-католицька церква святкує День всіх святих, а наступного дня – спомин про всіх померлих. Цього дня в Україні, особливо – в Західній, не лише римо-католики, а й представники інших конфесій відвідують могили родичів, в такий спосіб підкреслюючи особливий зв’язок святості з дією Святого Духа в людських серцях. 

Цього дня працівники історико-культурного Музею-заповідника «Личаківський цвинтар» (меморіального кладовища у Львові) запалюють лампадки на могилах відомих людей, що знайшли вічний спочинок на Личакові у різні роки і різні століття, створюють алеї пам’яті. Відповідно, традиційно подовжують час відвідування цвинтаря. 

Окрім того, 1 листопада – особливий день для вірних та духовенства УГКЦ, оскільки цього дня 1944 року помер Митрополит Андрей Шептицький, який очолював Церкву впродовж 44 років. Нагадаємо, що вчора минуло 65 років від дня смерті Митрополита». 

Про це повідомляється в неділю на сайті київської газети «День».

dailylviv.com

До теми

18:06 6 травня 2021 р.

20 реліквій XII-XV ст., які колекціонери подарували храму Петра і Павла, демонструють у Львові

Сьогодні, у День міста, в музеї-підземеллі Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла Львівської архиєпархії УГКЦ відкрили виставку християнських реліквій XII-XV століття «Ars sacra: Подорож у середньовіччя». Це близько 20 унікальних натільних реліквій, які львівські колекціонери подарували храму. Виставку зможуть оглянути всі охочі.

Рубрика: Культура

15:07 6 травня 2021 р.

Відкриття століття: у Львові вперше прозвучать мініопери Довбуш і Біла циганка (відео)

У червні у Львівському органному залі уперше прозвучать дві опери забутого на століття композитора і священника Порфирія Бажанського “Довбуш” і “Біла циганка”.

Рубрика: Культура

10:26 6 травня 2021 р.

Сьогодні на площу Ринок повернеться 1300 рік (відео)

6 травня Львів відзначає 765-ту річницю з дня заснування міста. Відтак о 13.00 год. біля головного входу до міської Ратуші відбудеться оновлена урочиста церемонія з нагоди Дня міста Львова.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу