У Львівському театрі опери і балету вимагають нового директора, – ЗМІ | Новини Львова

У Львівському театрі опери і балету вимагають нового директора, – ЗМІ

10:52 6 жовтня 2015 р.

  • 6
Диригент-постановник Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької Мирон Юсипович

Диригент-постановник Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької Мирон Юсипович
Фото: зі сторінки Львівського прес-клубу в інтернет-мережі «Facebook»

Диригент Мирон Юсипович поскаржився журналістам, що йому не дозволяють поставити антирадянську оперу.

Працівники Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької звинувачують її дирекцію в лобіюванні культурних інтересів Росії й озвучують вимогу, аби теперішнього директора Тадея Едера звільнили. А на його місце колектив мріє обрати нового керівника.

Голова профкому первинної профспілкової організації театру Ігор Гресько заявив: «Ми вимагаємо нового директора. Але ми не хочемо, щоби нам його призначили. Ми вимагаємо, щоби директора вибирали на конкурсній основі. Щоби він не діяв на засадах «єдиноначальника», як це є зараз. Тадей Едер зараз, як барин».

Навколо Львівської опери та її директора вже не вперше точаться скандали. Лише нещодавно вщухли пристрасті навколо продовження контракту в балетній трупі. А наприкінці минулого тижня «проти» публічно виступив диригент-постановник Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької Мирон Юсипович. Він поскаржився журналістам, що дирекція блокує його ініціативи та не дозволяє «поставити» антирадянську оперу на сцені театру.

Мирон Юсипович ще чотири роки тому переробив оперу Миколи Римського-Корсакова «Царева наречена», де переніс події опери в 30-ті роки, в часи головування Сталіна і Берії.

Диригент-постановник розповів: «Мене не цікавила ця опера як російська опера про руського царя Івана Грозного і її лірична лінія. Там дуже цікава історична канва – опричина Івана Грозного. Опричина стала витоком для репресивних силових структур. І мені прийшла ідея зробити рефлексію. Тобто радянський тоталітаризм. Малюта Скуратов, який керував тою опричиною. Я знайшов аналогію з 1938 роком. Причому музика не змінюється, текст не міняється, а події – в Росії 20-30-х років. Цей сценарій я запропонував чотири роки тому. Але воно не пішло. Директор театру отримав якраз нагороду від Путіна за розвиток «руского міра». Тоді це поставити було нереально. Але і зараз мені забороняють поставити цю виставу».

Також диригент нарікає, що дирекція вже не вперше блокує його ініціативи. Так, раніше «зняли» його виставу «Гармонія сфер» і зірвалася опера Вагнера «Лоенгрін», яка мала б стати спільним німецько-українським проектом.

Дирекція ж, у свою чергу, пояснює журналістам, що причина набагато простіша – відсутність коштів. Але пан Юсипович упевнений, що кошти на вистави можна знайти, зокрема, від оренди приміщень. Адже, за словами диригента, кожна оренда вартує щонайменше 50 тисяч гривень, а за місяць приміщення орендують і по вісім разів.

Про це повідомили сьогодні, 6 жовтня, в київському часописі «Україна Молода».

Як інформував «Щоденний Львів», Тадея Едера називають «барином» і хочуть замінити через конкурс.

dailylviv.com

Mari

17:11 08 жовтня 2015 р.

Відповісти

Коли оголосять нарешті прозорий конкурс ? Соромно за виконавський рівень артистів. Може пора гідно піти тим,хто вже не може якісно і професійно виконувати свою роботу і нарешті дати дорогу молоді!

Макс

23:15 07 жовтня 2015 р.

Відповісти

Біда в тому,що" риба гниє з голови",великій частині колективу стала подобатися така гнила ситуація в театрі(лише б гроші платили),і це -трагедія,повний творчий занепад,злочин перед народом. Негайно треба щось робити.

Анна

12:33 07 жовтня 2015 р.

Відповісти

Давно пора на заслужену пенсію! При всіх владах був директором, задумайтеся! Коли весь колектив проти тебе треба мати гідність і піти! А вибирати нового директора ма єколектив на загальних зборах шляхом таємного голосування! А не призначати зверху, як колись! Зверху мають тільки підтримати і затвердити вибраного кандидата!

Театрал

19:40 06 жовтня 2015 р.

Відповісти

Дуже дорого театру і мистецтву обійшлося таке керівництво.Театр скотився в безодню по рівню.Жах!!!Корупція,байдужість до мистецтва,тільки гроші,гроші і гроші.Артисти деградують,нових постановок немає,диригенти слабенькі,бо сильні не вигідні дирекції.Така шикарна архітектура і така "гнила начинка".

Макс

13:28 06 жовтня 2015 р.

Відповісти

Що трапилося?Такі були друзі,коли людей звільняли і продавали посади,А тепер що?"КЕШ" не поділили?Один другого вартує.Там потрібна нова людина до 40-ка років,незаплямована корупцією,з новим європейським мисленням,з любов"ю до мистецтва,а не до грошей.А це,що є,то агресивна СІРІСТЬ.

Ганна

18:23 06 жовтня 2015 р.

Відповісти

Я також вважаю, що директора треба вибирати на конкурсній основі, а не призначати згори холопа партії Регіонів, як це було з Едером

До теми

15:17 9 липня 2020 р.

У Львові створили 220 книжок шрифтом Брайля для дітей

Наступного тижня усі дитячі бібліотеки Львова отримають нові книги, надруковані шрифтом Брайля: 17 міських, 2 обласні бібліотеки Львова, а також Львівська спецшкола-інтернат № 100 для незрячих дітей.

Рубрика: Культура

Останні новини

У Львові спочатку пошкодили, а тепер лікують рідкісні дерева

45% працівників з України готові пройти карантин у Польщі

Голова Львівської облради від ЄС закликає захистити українську мову

Україна отримала медпрепарат на 5 тис хворих з коронавірусом

Стриянина пограбували у Львові серед білого дня

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ У Львові та Кропивницькому розкритикували законопроєкти «Про медіа» за нечітке визначення статусу журналіста

Рубрика: Політика

Зарплати для комунальників Львова

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу