Скульптуру монаха з дитиною у Львові реставруватимуть усі охочі

15:46 3 серпня 2021 р.

Фото до новини


Фото: Олександр Мазуренко

Сьогодні, 3 серпня, у Львові стартували Дні реставрації. Під керівництвом реставратора з каменю впродовж 10 днів учасники майстер-класів відновлюватимуть скульптуру монаха з дитиною, що розміщена біля будинку №20 на вул. Погулянка.

Про це інформує пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.

Відтак, усі охочі зможуть спостерігати за процесом чи навіть спробувати себе в ролі реставратора скульптурних елементів.

Якщо торік акцент Днів реставрації був на столярних виробах, то зараз вирішили взятися за реставрацію скульптурних елементів.

«У Львові відповідних реставраторів є дуже мало. Нам потрібно вчити своїх майстрів,  які б гідно і правильно реставрували об’єкти, яких у нашому місті є предостатньо», - пояснив директор ЛКП «Бюро спадщини» Павло Богайчик.

За його словами, про саму скульптуру, яку реставруватимуть, інформації не багато.

«Її звідкись перенесли і встановили тут вже після побудови будинку. Датується початком 20 ст. За останні роки від мешканців надходило багато звернень, щоб відреставрувати скульптуру, адже вона розсипається, має багато втрат. З аналогічним проханням до нас зверталися і екскурсоводи. Тож при виборі об’єкту для реставрації нам відразу спала на думку ця скульптура: з однієї сторони, ми можемо провести майстер-клас і показати, як реставрувати скульптуру, а з іншої – зробимо добру справу і ця скульптура стане окрасою вілли №20, і надалі експонуватиметься на відкритому просторі. Для мешканців було дуже важливо, щоб відреставрована скульптура залишилася тут», - сказав Павло Богайчик.

Як додав реставратор Андрій Федоришин, скульптура має багато втрачених елементів, які доведеться доповнювати. Проте, 10 днів цілком достатньо, аби виконати всі роботи.

На сьогодні на майстер-класи зареєструвалося близько 20 осіб. Однак, реєстрація не є обов’язковою, долучитися до процесу реставрації скульптурних елементів зможуть всі охочі, прийшовши на вказану локацію з 10:00 год. до 14:00 год. Цього тижня майстер-класи відбуватимуться включно з суботою, а з наступного тижня триватимуть впродовж понеділка-п’ятниці, 13 серпня.

Також у межах Днів реставрації заплановані екскурсії, де можна буде оглянути відреставровані надгробки Личаківського цвинтаря, скульптури львівських левів та експонати музею Пінзеля.

Як наголосила начальниця відділу обліку та моніторингу об’єктів культурної спадщини управління охорони історичного середовища ЛМР Мар’яна Мороз, якщо торік Дні реставрації проводили у центрі Львова, то  цього року локацію вирішили розширити, щоб залучити більше містян до відновлення культурної спадщини, показати, що й на околицях є багато цікавих скульптурних елементів та пам’яток.

Планується, що Дні реставрації стануть традиційними для Львова.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів