Римо-католики хочуть, аби їм повернули частину храмів на Львівщині

20:00 11 жовтня 2017 р.

Фото до новини


Фото: ukrinform.ua

РКЦ поки що не жадає повернення усіх своїх святинь.

Римо-католики хочуть повернути собі частину храмів у Львові та області, які нині належать греко-католикам та іншим конфесіям. Про це сказав на зустрічі з журналістами архиєпископ-митрополит львівський, голова Конференції єпископів РКЦ в Україні Мечислав Мокшицький

«Колись радянська влада забрала у греко-католиків їхні храми, віддавши їх православним, або просто облаштувавши у святинях склади та клуби. Зараз УГКЦ привласнила собі наші храми, а ми змушені будувати нові», – зазначив Мокшицький.

За його словами, власниками римо-католицьких храмів стали не лише греко-католики, але й православні і навіть протестанти. Лише у Львові 23 таких приклади. РКЦ поки що не жадає повернення усіх своїх святинь. Зокрема, у Львові їй потрібен лише храм Матері Божої Громничної, а також храми у Брюховичах та в Зимній Воді.

Мечислав Мокшицький також розповів: «Не так давно у Зимній Воді ми заклали наріжний камінь під будівництво нового костелу, оскільки численній римо-католицькій громаді, яка компактно там проживає, ніде проводити богослужіння. І вірні запитують: для чого нам будувати новий костел, якщо ми вже мали тут костел. Тому ми хочемо залагодити цю справу і хочемо, щоб все відбулося справедливо і згідно з нашою християнською етикою... Ми завжди будемо претендувати на нашу власність, хоча вона передана іншим людям. Маємо на це право. І хоча не всі ці церкви нам потрібні, ми могли б самі передати або подарувати їх іншим».

Як зауважив архієпископ, костели РКЦ часто називають польськими. Проте вони мають не національну, а конфесійну приналежність. До їх парафіян належать люди різних національностей.

Про це повідомили сьогодні, 11 жовтня, в агенції Укрінформ, де також нагадали: «У Львові є приклади «джентльменського» вирішення  проблеми. Свого часу релігійна громада, якій влада передала костел святої Анни, звернулася за погодженням до курії РКЦ і отримала його. Так само вчинили сестри-студитки щодо іншого храму. Тоді РКЦ не тільки дала свою згоду, але й допомогла фінансово у ремонті святині».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів