Родина медиків – постійні слухачі «Віртуозів Львова»

21:01 23 січня 2017 р.

Фото до новини

Звучання та виконання одного й того ж музичного твору може відрізнятися та залежати від пори року, погоди на вулиці та соліста, який грає в цей момент з оркестром.


Відео: Львівський прес-клуб

Про це сьогодні, 23 січня, під час прес-зустрічі з академічним камерним оркестром «Віртуози Львова», яка відбулася у Львівському прес-клубі, розповів концертмейстер групи альтів Володимир Бойчук.

- Я в оркестрі – вже 15 років, оркестр має свій репертуар, трапляється, що якийсь твір виконуємо двічі на рік. Але за моєї пам’яті не було такого, щоби оркестр заграв однаково двічі той самий твір, - зізнався він.

Проте, за його словами, йому дуже цікаво чути думку слухачів, які не мають музичної освіти.

- У нас є постійні слухачі, родина медиків. Вони приходять на різні наші програми. Вони вже прослухали «Пори року» з трьома чи чотирма різними солістами. Вони інакше сприймають виконання, вловлюють загальну атмосферу і кажуть: ось цей соліст був цікавішим і оркестр звучить інакше з ним, - ділиться думкою глядачів Володимир Бойчук.

Завідувачу кафедри духових інструментів Львівської національної музичної академії ім.М.Лисенка, доктору мистецтвознавства, професору Андрію Карп'яку, який дуже часто виступає з оркестром «Віртуози Львова» як соліст, подобається, коли на концерти приходять його студенти.

- Мені дуже приємно, коли на мої концерти приходять мої студенти, тому що вони тоді багато можуть навчитися. Крім того дуже хотілося, щоби концерти відвідували професіонали, тому що це означає, що програма зацікавлює найвибагливішого слухача, - вважає він.

Скрипалька оркестру Ганна Костенко вишукує в залі дітей.

- Мені приємно, коли в залі багато дітей, тому що діти сприймають музику дуже емоційно. Дитина все сприймає дуже безпосередньо. Ось граєш, дивишся в ноти, і ще падає зір на якусь дитину і це дуже цікаво, - каже вона.

Концертмейстер групи віолончелей Микола Околович зауважив, що глядачі люблять не тільки слухати музику, але й оцінюють музикантів за зовнішністю.

- Дуже багато людей приходять у філармонію та хочуть подивитися на музикантів, оцінюють їхню зовнішність та артистичність, - каже він.

Доцент кафедри загального мовознавства філологічного факультету Львівського національного університету ім.І.Франка Лариса Гонтарук вважає, що слухач, який приходить на концерт «Віртуозів Львова», це людина, яка розшарпана повсякденними проблемами.

- І вони приходять для того, щоби зібрати свої пазли докупи, гармонізувати своє життя, впорядкувати свої думки та налаштувати себе на позитив. Для мене ця музика була, як жива вода, - резюмує вона.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів