Різдво - 25 грудня: священник запропонував 10 кроків для переходу на григоріанський календар

12:40 25 грудня 2020 р.

Фото до новини

Настоятелі УГКЦ та ПЦУ мають обговорити між собою це питання і визначити своєрідний дедлайн.

Про це сьогодні написав отець Олег Кобель у ФБ, повідомляє DailyLviv: "Сьогодні 25 грудня 2020 року. Маю кілька думок і пропозицій до обговорення, а можливо і втілення у 2025 році.

Є велике бажання духовенства і мирян в Україні святкувати Різдво та всі свята за Григоріанським календарем, але існує і небезпека нових поділів. Тому я пропоную для обговорення наступні кроки:

1. Настоятелі УГКЦ та ПЦУ мають обговорити між собою це питання і визначити своєрідний дедлайн. Я пропоную визначити дату 25 грудня 2025 року.

2. Обговорити це на своїх Синодах та прийняти вольове рішення.

3. Пропонувати кожного року аж до 2025 служити для парафіян Літургію за всяке прошення з окремим виголосом та читанням звернення єпископа до пастви про важливість переходу на новий календар.

4. За ці 4 роки в кожному деканаті має пройти зустріч єпископа із священниками для того, щоб інформувати про перехід, в свою чергу, священники мають інформувати про це вірних.

5. Священник та більшість парафій повинні підписати певний зобов'язуючий документ для унеможливлення розділення.

6. У всі великі свята потрібно буде нагадувати вірним, що після 2025 року (дата, як пропозиція) це свято святкуватиметься в інший день.

7. У ЗМІ та соціальних мережах активно озвучувати це питання, обговорювати на різноманітних медійних майданчиках та озвучувати цей дедлайн.

8. Виготовити необхідну друковану продукцію, календарі, щоб з 2025 року (чи іншого, який буде визначено) повністю зайняти цю нішу і вилучити з обігу юліанські календарі.

9. Активні миряни та священники повинні всіляко популяризувати гасло "25.25" та робити просвітницьку роботу у своїх спільнотах.

10. Не боятися".

"Гарна ідея, важливо також, щоб люди усвідомили, що юліанський календар є по суті одним з елементів імперського часопростору. Заради чого ми бережемо ці рудименти колоніальної епохи? Може до 25.25 таки вдасться відмовитися від цього відсталого календаря, інакше треба потрохи готувати паству, що Різдво пересунеться за кілька десятків років вже на 8 січня, і відповідно усі решта празників теж", - прокоментував цю пропозицію священника філософ Андрій Юркевич з Дрогобича, один з найпопулярніших і найхаризматичніших екскурсоводів на Львівщині.

"Найважливіша робота має бути проведена в селах", - зауважив Михайло Біланич, дослідник із Закарпаття. 

Греко-католики починають святкувати Різдво 25-го грудня

Православні в Україні ще не дозріли до святкування Різдва 25 грудня

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів