Православні львів’яни створили комітет сприяння об’єднанню УАПЦ, УПЦ КП та УПЦ МП

16:39 11 серпня 2014 р.

  • 1
  • 2568


Фото: ua-ekonomist.com

Його мета – «пропонування, обговорення та імплементації конкретних механізмів здійснення акцептованої всіма стратегії – об’єднання існуючих юрисдикцій задля утворення Єдиної Помісної Української Церкви».

За ініціативи науковців і громадських діячів Андрія Юраша й Миколи Хмільовського у Львові 8 серпня пройшов круглий стіл за участі духовенства і мирян УПЦ КП, УАПЦ і УПЦ (МП), на якому йшлося про дієві шляхи відновлення єдності Українського Православ’я. За словами організаторів, православні священики і віруючі «дійшли до переконання, що бар’єри, які все ще розділяють і рвуть тіло Української Православної Традиції, є штучними, вторинними та такими, які не мають нічого спільного із сутністю християнської віри, а тому вони можуть і повинні бути подолані у рамках діалогу любові, поваги і взаємовизнання».

У результаті було прийнято спільне звернення «До православних братів, у Вкраїні сущих», повний текст якого подаємо нижче, а також створено постійно діючий Координаційно-редакційний комітет для продовження ініціативи, де якого увійшли представники трьох Православних Церков, а також ініціатори круглого столу.

«Звернення православних (УАПЦ, УПЦ КП, УПЦ) священиків та вірян Львівщини до православних братів, у Вкраїні сущих

Дорогі владики, отці, брати і сестри!

Нас – православних священиків та вірян Львівщини – не розділяє ані віра, ані догмати, обряди, свята, ані календар, ані мова, культура чи менталітет! Більше того: у час небезпеки, перед лицем зовнішньої агресії з боку Російської Федерації, коли вся Вкраїна, всі громадяни єднаються, щоб захистити себе, своїх рідних і близьких від ворога, ми не можемо дозволити собі залишатися роз’єднаними. Ми – це 387 парафій УАПЦ, 461 – УПЦ КП, 65 – УПЦ (МП). Ми – це 256 священиків УАПЦ, 420 – УПЦ КП, 64 – УПЦ (МП). Ми – це до мільйону вірян, які належать до наших Церков та регулярно відвідують Богослужіння.

Тому ми зібралися 8 серпня 2014 року в історичній столиці Галичини, щоб від переважної більшості православних Львівщини заявити: «Нам боляче бути роз’єднаними!».

По-перше, ми упевнені, що єдиною історично та еклезіально виправданою формою існування Православ’я в Україні є помісність, тобто автокефальний устрій Православної Церкви у незалежній Українській Державі.

По-друге, усі ми чітко та однозначно усвідомлюємо, що сподіватися на отримання цього природного та обґрунтованого статусу як дару від Московського Патріархату – марно. Тому усі Православні  Церкви в Україні, їхнє духовенство та миряни приречені на пошук порозуміння поміж собою та майбутнє об’єднання у рамках Помісної Церкви всіх, хто прагне саме такої моделі для розвитку Українського Православ’я.

По-третє, ми поділяємо думку, що подолання розділення Українського Православ’я повинно стати питанням і проблемою всього Вселенського Православ’я. Природним союзником у вирішенні цього питання є Церква-Матір Київської Митрополії – Вселенський Патріархат, а також інші Помісні Церкви. 

Учасники зібрання висловили готовність і надалі спільно працювати у рамках створеної групи та з перспективою розширення її організаційної місії (наприклад, у  рамках нових областей) та із залученням до співдії нових членів (до прикладу, правлячих архієреїв) задля пропонування, обговорення та імплементації конкретних механізмів здійснення акцептованої всіма стратегії – об’єднання існуючих юрисдикцій задля утворення Єдиної Помісної Української Церкви, що стане органічним  елементом і компонентом Світової Православної Ойкумени.

Року Божого 2014, дня 8 серпня».

Про це повідомляє сьогодні, 11 серпня, інтернет-портал «РІСУ – Релігійно-інформаційна служба України».

dailylviv.com

Коментарі(1)

Василиса

18:54 11 серпня 2014 р.

Відповісти

Аж душі стало приємно. БОГ один для всіх,хай і церкви об;єднаються для миру і спокою.

Вікно у Львів (збільшити)

До теми

17:15 21 серпня 2019 р.

У Львові призупинятимуть рух транспорту на маршруті прощі

У неділю, 25 серпня, о сьомій годині ранку Божественною Літургією у Храмі святого Архангела Михаїла на вулиці Винниченка (№22) розпочнеться ХХVІ піша проща до Святоуспенської Унівської Лаври з нагоди храмового свята Лаври – Успення Пресвятої Богородиці.

Рубрика: Культура

  • 0
  • 1029

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Першочергові проекти нової ВР

Рубрика: Політика

Як позбутися загальнобудинкових газових лічильників

Рубрика: Ситуації і пригоди

"Слуга народу" у Львові

Рубрика: Політика

Дебати: Парасковія Дворянин-Ігор Зінкевич

Рубрика: Політика

Зміни в законодавстві щодо обслуговування в будинках газових мереж

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу