Почесний патріарх Філарет скликав форум інтелігенції

18:28 11 червня 2019 р.


Фото: ukrinform.ua

Почесний патріарх Православної церкви України Філарет провів у вівторок, 11 червня, форум інтелігенції «За Київський патріархат».

Почесний патріарх Філарет вкотре повторив на форумі інтелігенції «За Київський патріархат», що він не задоволений умовами Томосу, що об’єднавчого Собору 15 грудня не було, а було «ситуативне зібрання делегатів УПЦ КП». Іщо без наявності патріархату церква не є повністю незалежною.

Владика заявив: «Ми не такий Томос маємо! Ми маємо такий Томос, який ставить нас в залежність від Константинопольського патріархату… нам треба мати дійсно незалежну церкву, яка б служила тільки своєму народу і своїй державі».

На форумі «За Київський патріархат» були близько 150 людей, в тому числі – п’ятеро священиків. Аудиторія – люди середнього й літнього віку.

На форумі також поширювалося звернення до Президента України Володимира Зеленського, в якому містилися заклики підтримати «Київський патріархат» та запевнення, що учасники форуму «завжди відкриті до діалогу з українською владою у всіх аспектах національного будівництва, формування гармонійних відносин між церквою та державою». Перед початком форуму почесний патріарх Філарет підтвердив журналістам оприлюднену раніше в ЗМІ інформацію про те, що збирається провести 20 червня собор, на якому хоче відновити Київський патріархат.

Водночас, у прес-службі почесного патріарха Філарета зазначають, що не мають офіційних даних щодо можливого скликання помісного собору 20 червня. Представник прес-служби почесного патріарха Антон Павленко заявив: «Поки що офіційних даних щодо скликання помісного собору немає. Чи відбудеться він 20 червня – ще невідомо».

Коментуючи інформацію ЗМІ щодо заяви Філарета про скликання cобору задля поновлення офіційної діяльності Української православної церкви Київського патріархату, в прес-службі зазначили: «Я не знаю, в якому контексті журналісти поставили питання Філарету».

Про це повідомляє агенство Укрінформ. На початку січня 2019 року новостворена церква отримала Томос про автокефалію від Вселенського патріарха. Однак 14 травня почесний патріарх Філарет оприлюднив звернення, у якому оголосив, що Київський патріархат продовжує існувати, а він залишається чинним патріархом.

Філарет додав, що Епіфаній порушує домовленості, нібито досягнуті на об'єднавчому Соборі 15 грудня, що призвело до двовладдя у ПЦУ. За його словами, Епіфаній має нести відповідальність за зовнішнє представництво церкви, а патріарх – за внутрішнє церковне життя в Україні.

29 травня предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній видав указ, згідно з яким документи від імені релігійного об’єднання «Українська православна церква Київського патріархату», видані після 30 січня 2019 року, є недійсними. Пізніше Православна церква України оприлюднила підтвердження факту ліквідації Української православної церкви Київського патріархату.

dailylviv.com

До теми

19:01 27 червня 2022 р.

10-річний херсонець організував співочий тур Яворівським районом і зібрав 40 тис грн для ЗСУ

Сьогодні, начальник Яворівської РВА Ярослав Коминський нагородив юного співака з Херсонщини - Зарічного Максимка Сергійовича, який організовує благодійні концерти у Яворівському районі на підтримку Збройних сил України.

Рубрика: Культура

17:40 24 червня 2022 р.

Львівські митці у Нью-Йорку на Манхеттені показали новий вид мистецтва

Львівські митці Олег та Олександр Денисенки через свою творчість закликають світ звернути увагу на війну в Україні. Вони представили на міжнародній арені новий вид мистецтва – гесографію. Це інноваційне поєднання прийомів скульптури, гравюри та живопису. Виставку уже представили у Нью-Йорку на Манхеттені.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу