Новонародженим на Львівщині дарують вишиванки

21:21 19 травня 2022 р.

Фото до новини

Десятки матерів пораділи сьогодні першим вишитим оберегам їхніх дітей. Вишиванки отримала малеча у Львівському, Червоноградському і Яворівському районах Львівщини.

П’ять років тому Міжнародний Клуб Успішних Жінок «Жінки України», Клуб успішних жінок Львів започаткував акцію «Народжені у вишиванці». В її межах активні жінки їздили по пологових будинках і дарували вишиванки немовлятам, які народжувались у День вишиванки. Їх купували самі членкині клубу за підтримки друзів і меценатів. Географія охоплення – вся Україна.

«Ми підтримуємо українське і для нас дуже важливо, щоб традицію Дня вишиванки і носіння національного одягу продовжувати. Це акція, яка сподобалась усім, ми не пропустили жодного року, навіть коли була пандемія ковіду. І цьогоріч, завдяки співпраці з Львівською ОВА, очільниками районів, охопили всю область», -  розповіла голова КУЖ Львів Надія Гаталяк.

У Яворівському районі нещодавно народились три дівчинки з окупованих територій. Заразі їхні мами у безпеці, а діти вже отримали свої перші вишиванки.

Цьогоріч, окрім вишиванок для малечі, матері й медичні працівники отримали і солодощі від благодійників. Залишали дещо більше дарунків, ніж був запит, зазначають організатори. Це на випадок, якщо привезуть термінову породіллю, або ж є жінки у потребі. До прикладу, в одному з районів області, подарунок залишили військовослужбовиці, яка от-от чекає на поповнення. Її маля вже має дарунок, один із символів України, за яку бореться її мати.

Пологове відділення Бродівської центральної міської лікарні, що на Золочівщині, отримало дві вишиванки для хлопчика і дівчинки, які народились у переддень свята. Загалом від початку повномасштабної війни у відділенні з'явились 34 дівчинки і 28 хлопчиків, в тому числі 8 дітей з окупованих територій.

Перші вишиванки отримала малеча і у Стрийському пологовому будинку. Як повідомив головний лікар медзакладу, від початку великої війни тут народилося 276 дітей, з них 45 діточок народили жінки, переселені з фронтових регіонів України, серед них – одна двійня.

У Дрогобицькому районі – два пологові. Так, у Дрогобицькому пологовому сьогодні народилось 2 хлопчики, на ще одного до кінця дня очікують у Бориславському. Загалом від початку війни на Дрогобиччині народилось 247 дітей, з них 66 – ВПО.

Одягнули перші вишиванки і малюки на Самбірщині. У Самбірському, Старосамбірському і Турківському пологових відділеннях 12 немовлят, з них 2 з числа внутрішньо переміщених осіб (Харків і Чернігів), отримали вишивані сорочки і символічні подарунки.

Свої перші у житті вишиванки отримала малеча у Львівському, Червоноградському і Яворівському районах Львівщини.

Окрім Львівщини, цьогоріч вишиванки дарували немовлятам з усіх куточків України. Дарунки відправили у пологові будинки і відділення і на сході, півдні, центрі України. Загалом придбали й передали більш як пів тисячі вишиванок. 

У Львові одягнули у вишиванки скульптури левів

У Львові відкрили фотовиставку «Усі ми – вишиванка»

Львів’яни відзначили День вишиванки виконанням Державного Гімну

У Польщі народилося 2,5 тисячі українців

У Львові повідомили, скільки дітей народили жінки, які втекли від війни

У Львові народилося 32 дітей, матері яких - ВПО

 

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини