Німецький експерт передав кошти на реставрацію стінопису архіву у Львові

15:00 26 липня 2018 р.


Фото: city-adm.lviv.ua

У міськраді запевнили: «Цього тижня у Львові розпочинаються реставраційні роботи на будівлі Центрального державного історичного архіву на площі Соборній, 3а)».

Про це повідомили в четвер, 26 липня, в прес-службі Львівської міськради, де також розповіли: «Роботи з консервації стінопису виконуватимуть львівські реставратори Ірина Гірна та Ірина Дуткевич. Як повідомила начальник управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко, реставрацію стінопису архіву проводять за кошти Маркуса Шульца, експерта з реставрації стінопису та тиньків, який працював консультантом в проекті Німецького бюро технічної співпраці «Муніципальний розвиток і оновлення історичної частини міста».

Лілія Онищенко зазначила: «Експерти, які працювали в проекті „Муніципальний розвиток і оновлення історичної частини міста», який діяв у Львові з 2009 до 2017 року, дуже полюбили місто. Вони приїжджають сюди та хочуть допомогти Львову. Зокрема зараз ми маємо дуже гарний жест спонсорської допомоги від Маркуса Шульца – експерта із реставрації стінопису та тиньків. Він запропонував гостям, які прийшли на його уродини в Німеччині, не робити йому подарунків, а зібрати кошти на реставрацію якогось цінного об’єкта у Львові. Зібрані кошти він передав управлінню охорони історичного середовища. Ми, спільно з Маркусом, вибрали об’єкт, який можна буде врятувати за його кошти, – це стінопис над входом до Центрального державного історичного архіву, колишній монастир бернардинів».

Начальник управління охорони історичного середовища ЛМР розповіла також: «Німецький експерт Маркус Шульц зібрав на реставраційні роботи стінопису Центрального державного історичного архіву 1500 євро. Після проведення реставраційних робіт, експерт має намір приїхати до Львова, аби оцінити результат.
Вчора стінопис оглянули львівські художниці-реставраторки Ірина Гірна та Ірина Дуткевич, які, власне, й проводитимуть реставраційні роботи».

Ірина Гірна зазначила: ««Учора було поставлено риштування і ми оглянули пам’ятку зблизька. Відтак, знайшли дві цікаві речі. Перше – це підпис автора розписів, датований 1894 роком, – пана Шудловського. І друге – під фарбовим шаром є залишки попереднього розпису, який, очевидно, був першим зображенням після побудови монастиря. Однак він був знищений, і зверху по ньому зробили ті розписи, які є зараз».

Реставратор доповнила: «Зараз стан пам’ятки – плачевний, особливо – її нижня частина. «Сильно деструктований сам тиньк, відшарований фарбований шар, який потребує детальної укладки й укріплення. Тому, в першу чергу, будуть проведені консерваційні роботи. Опісля будемо робити розчистки, щоб надати цій пам’ятці гарного візуального вигляду».

«За інформацією керівництва архіву, у радянські часи фреска над входом в архів була закрита панно на відповідну, радянську тематику. Його зняли після відновлення української держави – 1991 року. На фресці зображений бернардинчик, який молиться до Ісуса Христа. Також є фігури, які погано читаються і досить складно визначити, хто це. Та, як запевняють реставратори, під час відновлювальних робіт буде проведено більш детальні дослідження зображення», – поінформували також у прес-службі Львівської міськради.

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Конкурс на шкільне загальнонаціональне велике об’єднавче меню

Рубрика: Економіка

Уряд Прайд №5488

Рубрика: Політика

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу