Названі найбільш і найменш чутливі на ґендер ЗМІ Львівщини

19:46 7 жовтня 2019 р.

За підсумками ґендерного моніторингу журналістських матеріалів львівських видань визначено найбільш і найменш ґендерночутливі друковані ЗМІ та інтернетвидання.

Нагадаємо, що експерти Львівського пресклубу в рамках проекту «Ґендерно чутливий простір сучасної журналістики» упродовж 2019 року моніторили газети "Експрес", "Високий замок", "Львівську пошту", "Ратушу" і "Вісті мколаївські". А серед інтернетвидань - "Zaxid.net", Львівський портал, "ZIK", "Галінфо", "Вголос".

Головними критеріями моніторингу був рівень використання експерток, героїнь, фемінітивів у ЗМІ.

Найвищий відсоток експерток з-поміж друкованих видань зафіксовано в газеті "Експрес" - 54%. Найнижчий - у "Вістях миколаївських" - 10%. Героїнь також найбільше - у газеті "Експрес"- 30%, найменше у газеті "Ратуша" - 14%. Лідирує "Експрес" і за використанням фемінітивів - 98%. 

З-поміж інтернет-видань Львівщини у використанні експерток та героїнь немає лідерів або аутсайдерів.

Присутність експерток становить: у "Zaxid.net" -33%, у "Львівському порталі" і "ZIK"у по - по 32%, у "Галінфо" - 27%, у "Вголосі" -26%.

Аналогічна ситуація і з героїнями: "ZIK" -28%, "Галінфо" і "Вголос" - по 25%, "Zaxid.net"- 24%, "Львівський портал" - 23%.

Зате за використанням фемінітивів визначено лідера - інтернетвидання "Zaxid.net" - 83%. На другому місці - "Львівський портал" - 64%. У решти видань - майже однаковий рівень використання фемінітивів:  "Галінфо"- 49%,"Вголос" - 44%,"ZIK" - 42%. 

Довідка

Ґендерний моніторинг журналістських матеріалів регіональних видань проведений у межах проекту «Ґендерно чутливий простір сучасної журналістики», який реалізовується Волинським прес-клубом у партнерстві з Гендерним центром, Незалежною громадською мережею прес-клубів України за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews

dailylviv.com

До теми

09:01 12 червня 2021 р.

У Львові відкрили для огляду п'ятиярусний іконостас 18 століття

У Музеї Івана-Георгія Пінзеля у Львові відкрили для огляду відреставрований іконостас з церкви Св. Трійці м. Жовкви. Іконостас є п’ятиярусним, він налічує приблизно 50 ікон, створений майстрами Жовківської школи малярства та різьби Івана Рутковича на початку XVIII ст.

Рубрика: Культура

12:21 2 червня 2021 р.

Греко-католики в Італії наступного року перейдуть на григоріанський календар

Апостольський Екзарх для вірних українців католиків візантійського обряду в Італії владика Діонісій (Ляхович) 31 травня підписав декрет Про перехід Апостольського Екзархату в Італії на григоріанський календар.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу