Названі найбільш і найменш чутливі на ґендер ЗМІ Львівщини

19:46 7 жовтня 2019 р.

  • 0

За підсумками ґендерного моніторингу журналістських матеріалів львівських видань визначено найбільш і найменш ґендерночутливі друковані ЗМІ та інтернетвидання.

Нагадаємо, що експерти Львівського пресклубу в рамках проекту «Ґендерно чутливий простір сучасної журналістики» упродовж 2019 року моніторили газети "Експрес", "Високий замок", "Львівську пошту", "Ратушу" і "Вісті мколаївські". А серед інтернетвидань - "Zaxid.net", Львівський портал, "ZIK", "Галінфо", "Вголос".

Головними критеріями моніторингу був рівень використання експерток, героїнь, фемінітивів у ЗМІ.

Найвищий відсоток експерток з-поміж друкованих видань зафіксовано в газеті "Експрес" - 54%. Найнижчий - у "Вістях миколаївських" - 10%. Героїнь також найбільше - у газеті "Експрес"- 30%, найменше у газеті "Ратуша" - 14%. Лідирує "Експрес" і за використанням фемінітивів - 98%. 

З-поміж інтернет-видань Львівщини у використанні експерток та героїнь немає лідерів або аутсайдерів.

Присутність експерток становить: у "Zaxid.net" -33%, у "Львівському порталі" і "ZIK"у по - по 32%, у "Галінфо" - 27%, у "Вголосі" -26%.

Аналогічна ситуація і з героїнями: "ZIK" -28%, "Галінфо" і "Вголос" - по 25%, "Zaxid.net"- 24%, "Львівський портал" - 23%.

Зате за використанням фемінітивів визначено лідера - інтернетвидання "Zaxid.net" - 83%. На другому місці - "Львівський портал" - 64%. У решти видань - майже однаковий рівень використання фемінітивів:  "Галінфо"- 49%,"Вголос" - 44%,"ZIK" - 42%. 

Довідка

Ґендерний моніторинг журналістських матеріалів регіональних видань проведений у межах проекту «Ґендерно чутливий простір сучасної журналістики», який реалізовується Волинським прес-клубом у партнерстві з Гендерним центром, Незалежною громадською мережею прес-клубів України за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

15:50 24 березня 2020 р.

«Антиконцерт» у Львові збиратиме кошти на протидію коронавірусу

Львівська компанія «Gastroli.ua», яка займається організацією концертів та продажем квитків на концерти, фестивалі, театральні вистави та інші події, у часи карантину в Україні ініціює «Антиконцерт», кошти з проданих квитків на який спрямують для боротьби з коронавірусом.

Рубрика: Культура

20:14 22 березня 2020 р.

Волонтери погасили марку «Домівки», яку Львів збудував біля лінії фронту

Сьогодні, 22 березня, керівник доброчинного проєкту «Тризуб Дентал», капітан запасу Ігор Ященко та волонтер Василь Мезенцев погасили марки, які були випущені з нагоди офіційного відкриття «Домівки» – міжконфесійного духовного осередку для захисників України (церкви святої Анни) в Карлівці у Донецькій області. За 18 кілометрів від лінії фронту.

Рубрика: Культура

13:32 22 березня 2020 р.

COVID-19 почався з Італії?

Коронавірус міг з'явитися в Італії ще до китайської спалаху.

Рубрика: Культура