Названі найбільш і найменш чутливі на ґендер ЗМІ Львівщини

19:46 7 жовтня 2019 р.

  • 0
  • 786

За підсумками ґендерного моніторингу журналістських матеріалів львівських видань визначено найбільш і найменш ґендерночутливі друковані ЗМІ та інтернетвидання.

Нагадаємо, що експерти Львівського пресклубу в рамках проекту «Ґендерно чутливий простір сучасної журналістики» упродовж 2019 року моніторили газети "Експрес", "Високий замок", "Львівську пошту", "Ратушу" і "Вісті мколаївські". А серед інтернетвидань - "Zaxid.net", Львівський портал, "ZIK", "Галінфо", "Вголос".

Головними критеріями моніторингу був рівень використання експерток, героїнь, фемінітивів у ЗМІ.

Найвищий відсоток експерток з-поміж друкованих видань зафіксовано в газеті "Експрес" - 54%. Найнижчий - у "Вістях миколаївських" - 10%. Героїнь також найбільше - у газеті "Експрес"- 30%, найменше у газеті "Ратуша" - 14%. Лідирує "Експрес" і за використанням фемінітивів - 98%. 

З-поміж інтернет-видань Львівщини у використанні експерток та героїнь немає лідерів або аутсайдерів.

Присутність експерток становить: у "Zaxid.net" -33%, у "Львівському порталі" і "ZIK"у по - по 32%, у "Галінфо" - 27%, у "Вголосі" -26%.

Аналогічна ситуація і з героїнями: "ZIK" -28%, "Галінфо" і "Вголос" - по 25%, "Zaxid.net"- 24%, "Львівський портал" - 23%.

Зате за використанням фемінітивів визначено лідера - інтернетвидання "Zaxid.net" - 83%. На другому місці - "Львівський портал" - 64%. У решти видань - майже однаковий рівень використання фемінітивів:  "Галінфо"- 49%,"Вголос" - 44%,"ZIK" - 42%. 

Довідка

Ґендерний моніторинг журналістських матеріалів регіональних видань проведений у межах проекту «Ґендерно чутливий простір сучасної журналістики», який реалізовується Волинським прес-клубом у партнерстві з Гендерним центром, Незалежною громадською мережею прес-клубів України за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews

dailylviv.com

Коментарі(0)

Вікно у Львів (збільшити)

До теми

14:45 21 жовтня 2019 р.

У Львові буде виставка про переосмислення архітектурної спадщини

22 жовтня о 18.30 у Центрі Шептицького на вулиці Стрийській (№29а) відбудеться урочисте відкриття виставки про модернізацію архітектурної спадщини міста Львова за допомогою аргументованої реальності.

Рубрика: Культура

  • 0
  • 312

11:00 21 жовтня 2019 р.

У Львові запланували слухання щодо облаштування дитячого ігрового майданчика

У понеділок, 21 жовтня, о 18.30 у культурно-освітньому центрі імені Олександра Довженка на проспекті Червоної Калини (№81) розпочнеться громадське слухання щодо облаштування дитячого ігрового майданчика в мікрорайоні Старий Сихів з виокремленням земельної ділянки, яка межує з ділянками на вулиці Межовій, 34 та 36.

Рубрика: Культура

  • 0
  • 393