На реставрацію Гарнізонного храму Львова бракує коштів

13:25 18 вересня 2015 р.


Фото: kapelanstvo.com.ua

Служителі святині просять усіх небайдужих людей допомогти зберегти красу собору.

Від липня 2015 року у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла тривають консерваційні роботи у пресбітеріумі (святилищі) храму. Цей етап спершу планували завершити вже у жовтні цього року, проте після консультацій із реставраторами та зважаючи на те, що риштування у храмі стоятиме аж до весни 2016 року, вирішили продовжити реставраційні роботи ще на два місяці.

Однак вартість одного місяця реставраційних робіт становить 131 500 гривень. Саме тому служителі святині просять усіх небайдужих людей допомогти зберегти красу храму: «Допоможіть нам, щоб ми могли допомогти іншим!». Із такими словами звертається настоятель Гарнізонного храму – отець Степан Сус – до усіх добродійників, котрі готові фінансово підтримати реставрацію цієї святині.

Як відомо, реставраційні роботи у Гарнізонному храмі ведуться під керівництвом професора Краківської академії мистецтв імені Яна Матейка – Павла Білінського. Щодня над порятунком фресок тут працюють науковці з України та Польщі.

Перший етап цих реставраційний робіт (консервація та реставрація стінопису – 325 квадратних метрів) планують завершити орієнтовно у жовтні 2017 року. Цьогорічний етап рятувальних реставраційних робіт отримав фінансування з джерел Європейського Союзу, міністерства культури та національної спадщини Польщі (понад 200 000 PLN), а ще з пожертв парафіян, туристів та поодиноких жертводавців (150 000 гривень). За ці кошти вдалось взяти в оренду риштування, провести значну частину консерваційних робіт у святилищі.

Однак на реставрацію потрібно чимало коштів, тому священики храму будуть вдячні усім жертводавцям за будь-яку допомогу. Про це повідомили на інформаційному порталі пасторального та соціального служіння капеланів Львівської архиєпархії УГКЦ «Капеланство.info».

dailylviv.com

До теми

16:02 21 жовтня 2021 р.

У Львові постав оновлений скорботний Христос

У межах українсько-польської програми «Збереження спільної культурної спадщини» відреставрували колону з фігурою скорботного Христа, що на вул. Зеленій у Львові.

Рубрика: Культура

12:56 21 жовтня 2021 р.

Зали Львівського музею історії релігії відреставрують за 20 млн грн

За гроші держбюджету відреставрують ще один об’єкт на Львівщині. Йдеться про експозиційні зали Львівського музею історії релігії. Орієнтовна вартість реставраційних робіт складає близько 20 млн гривень.

Рубрика: Культура

11:46 20 жовтня 2021 р.

У Львові Іван Остапович перезапустить міське управління культури

Відтепер управління культури Львівської міської ради очолюватиме Іван Остапович, який упродовж останніх 4 років був директором Львівського будинку органної та камерної музики.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Притулок для тварин у Львові: хто гальмує

Рубрика: Ситуації і пригоди

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу