Львів’янам представили книгу про оборону аеропорту Донецька (відео, оновлено)

23:12 1 березня 2016 р.

Фото до новини


Фото: Radiosvoboda.org

У Національному університеті імені Івана Франка стоячи й з аплодисментами зустрічали живих легенд України.

«Радіо Свобода» спільно з видавництвом «Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля» представило 29 лютого у Львові книгу про 242 дні оборони Донецького аеропорту – «АД-242. Історія мужності, братерства і самопожертви». На презентації у Львівському національному університеті зібралися «кіборги», студенти вишу та небайдужі містяни. Наразі книгу вже презентували у 4 містах України, серед яких Київ, Запоріжжя, Харків та Львів», – повідомили сьогодні, 1 березня, на «Радіо Свобода». Натомість підполковник Тарас Грень зі Західного регіонального медіа-центру міністерства оборони України розповів «Щоденному Львову»:

«Великий актовий зал Львівського Національного університету імені Івана Франка був вщент заповнений студентами і викладачами. Всі вони стоячи і з аплодисментами зустрічали живих легенд України – військовослужбовців Збройних Сил, які пройшли гарт антитерористичної операції.

Багато хто з них були учасниками оборони Донецького та Луганського аеропортів, воювали за Дебальцево чи  Водяне. В цей день хлопці не соромлячись одягали свої бойові ордена і медалі отримані за мужність та героїзм під час захисту Батьківщини від  російської агресії, адже саме тоді відбулась презентація чергової книги про оборону Донецького аеропорту «АД 242». 

Автор та упорядник книги Ірина Шторгін розповіла: «У книзі зібрані розповіді хлопців, які власне і були оборонцями цього важливого стратегічного об'єкту. І, власне у великій мірі завдяки нашим мужнім воякам, ті, хто планував операцію в Україні так і не наважились на широку військову інтервенцію.

Серед запрошених на презентацію був і один з мужніх капеланів, який з першого дня був на самих гарячих точках і важких напрямах АТО отець Тарас, який зазначив: «Часто доводиться чути про те, чи мають на передовій хлопці віру. Ви знаєте – мають. І мають її сильною і щирою. А головне, що всі вони вірять у свободу і незалежність нашої держави, яку вони виборюють власною кров'ю а подекуди і життям».

На думку всіх присутніх, подвиг сучасних живих легенд України – бійців АТО, має бути не лише в художніх книжках і кінофільмах. На основі цього потрібно виховувати всі прийдешні покоління України».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів