!Фест-руйнації у Львові

16:15 17 вересня 2013 р.

Креативна адаптація юнескового Львова під ресторани «Холдингу емоцій !Фест», яких налічується до двох десятків, убиває пам’ятки історії і культури. А управління охорони історичного середовища ЛМР, управління охорони культурної спадщини ЛОДА не охороняють пам'ятки.

Так сказав у відеопрограмі Львівського прес-клубу «Одне питання» Юрій Дубик, архітектор-реставратор, доцент кафедри реставрації та реконструкції архітектурних комплексів НУ "Львівська політехніка" .

«Щоб проілюструвати подібні адаптації, звернемося до інших об’єктів ЮНЕСКО, які ми маємо в Україні. Наприкінці червня на сесії в Камбоджі 16 українських церков на території України і Польщі були зараховані до списку ЮНЕСКО. Рівно через тиждень після цієї події ми відвідували церкву в селі Потелич і вже зустріли групу американських туристів, які дізнавшись з інтернету про ці об’єкти, приїхали дивитися на унікальне явище української культури - українські деревяні церкви. Ці церкви складаються з дерев'яного зрубу, вони покриті гонтям, мають в інтер’єрах збережені унікальні розписи на стінах. Тим вони є цінні туристам»,- наголосив Юрій Дубик.

«Такі самі пам’ятки є у Львові, які належать до списку ЮНЕСКО. Єдина відмінність, що збудовані вони не з дерева, а з кам’яного чи цегляного мурування, у них збережені малярські елементи, унікальні елементи дерев’яної різьби, починаючи з 14 століття і закінчуючи 19 століттям. Цінні вони тим, що зберегли свій аутентичний вигляд.
Пам’ятка означає память: вона до нас доносить інформацію як жили наші предки. І цю інформацію ми повинні донести нашим нащадкам» - зазначив Юрій Дубик.

Те що робить Фест – це вбивство пам’ятки, вважає доцент НУ «Львівська політехніка». Через втрату аутентичності Львів втрачає цінність об’єкту, заради якої він і був зарахований до пам'яток ЮНЕСКО.

В Україні, на думку Ю. Дубика, є багато важелів нормативних, юридичних, аби запобігти цьому процесу. Є низка структур, які відповідють за збереження культурної спадщини – управління охорони історичного середовища ЛМР, управління охорони культурної спадщини ЛОДА, очільники цих структур в Києві і на них покладено обов’язок стежити за дотриманням законодавства як в сфері охорони, так і сфері проведення ремонтних, реставраційних робіт на подібних об’єктах.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

11:51 19 січня 2021 р.

Водохреща: у Львові на площі Ринок один капелан освятив воду

Зважаючи на карантинні обмеження, цього року у Львові не було традиційного загальноміського освячення води на свято Богоявлення. Однак мешканці, дотримуючись заходів безпеки, можуть упродовж дня прийти на площу Ринок і набрати свяченої води з резервуару — її зранку освятив капелан міської ради отець Павло Дроздяк.

Рубрика: Культура

16:16 18 січня 2021 р.

"Плакальниця": на Личаківському кладовищі споруджують пам’ятник Мирославу Скорику

На Личаківському кладовищі у Львові, розпочали спорудження пам’ятнка композиторові, Герою України Мирославу Скорику. Меморіал планують звести до річниці смерті видатного композитора на місці його поховання.

Рубрика: Культура

10:15 6 січня 2021 р.

7 січня - Різдво в Шевченківському гаю. Програма свята

У четвер, 7 січня, вже традиційно свято «Різдво в Гаю» проходитиме в одному з найбільших музеїв просто неба — Музеї народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу