Експерти з Німеччини навчать львів’ян правильно доглядати зелені насадження (відео)

19:14 7 жовтня 2014 р.


Фото: lviv.restgeo.com

Як повідомили у вівторок «Щоденному Львову» в прес-службі міської ради, Андреас Деттер та Георг-Фрідріх Виттман, відповідно до методик, розроблених Німецьким науково-дослідницьким товариством ландшафтного розвитку і будівництва (FLL), ознайомлювали охочих з технологіями, що забезпечують міцність і стійкість дерев.

У прес-службі міської ради повідомили у вівторок «Щоденному Львову», що зі 6 до 10 жовтня департамент містобудування Львівської міської ради спільно з представниками Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ проводить у рамках реалізації чергового етапу проекту «Розроблення концепції менеджменту для міських дерев Львова («Концепція вуличних дерев»)» теоретичні та практичні навчання по догляду за деревами. У повідомленні також конкретизують:

«Відтак, сьогодні відбулось перше практичне заняття для працівників ЛКП «Зелений Львів» та зацікавлених представників ГО. Експерти з Німеччини Андреас Деттер та Георг-Фрідріх Виттман, відповідно до методик, розроблених Німецьким науково-дослідницьким товариством ландшафтного розвитку і будівництва (FLL), ознайомлювали охочих з технологіями, що забезпечують міцність і стійкість дерев. 

Відбувалось практичне заняття на проспекті Свободи, а саме – на ділянці від Львівського оперного театру до статуї Матері Божої. 

«Належне озеленення міста напряму впливає на комфортність проживання населення в місті. Тому департамент містобудування ЛМР намагається якомога краще забезпечити кваліфікацію працівників комунального підприємства «Зелений Львів» знаннями щодо догляду за деревами.

Останніми роками ми співпрацюємо з Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ, зокрема з Лєнкою Войтовою – експертом з озеленення. Власне, ми маємо вже черговий етап такої співпраці – сьогодні розпочали практичні заняття по догляду за деревами. Тут є присутніми всі працівники ЛКП «Зелений Львів», які займаються обрізкою дерев. Залучивши експертів Георга-Фрідріха Віттмана та Андреаса Деттера, проводимо спеціальні практичні заняття. Унікальність акції в тому, що найкращі способи догляду, які використовують у Німеччині, сьогодні викладуть для працівників «Зеленого Львова». Зокрема, одним із  нових доглядних робіт для нашого міста є зміцнення крони дерев, що зменшує потреби в обрізці.

Вчора увесь день експерти з Німеччини викладали теоретичні знання для наших працівників, а сьогодні, завтра та післязавтра будуть практичні заняття.

Ідея в тому, що ми хочемо спільно з німецькими спеціалістами опрацювати весь комплекс дерев на просп. Свободи, вивчити, які з них підлягають заміні, та максимально замінити тих, які потребують. І це буде не одномоментна заміна – вона триватиме довгий час, щоб максимально зберегти і підсадити в необхідному місці необхідні дерева», – розповів начальник управління екології та благоустрою ЛМР Андрій Галушка.

На запитання, в чому мета занять від німецьких експертів та чому наші працівники потребують їх, відповів, що не варто обмежуватись лише своїми знаннями – потрібно постійно вчитись чомусь новому.

«Звичайно ж, нашим працівникам експерти дають хорошу оцінку, але ми хочемо перейняти те краще, що є в інших країнах, та максимально ефективно створювати комфорт для мешканців», – додав Андрій Галушка.

Як підкреслив під час практичних занять один із німецьких експертів – Андреас Деттер, дерева є надзвичайно важливим елементом міста, тож вони, як і архітектура, також потребують оновлення і догляду.

«На нашу думку, дерева значною мірою визначають атмосферу та зовнішній вигляд міста, а тому дуже важливо, щоб на таких знакових місцях, як просп. Свободи, дерева якомога довше зберігали свій зовнішній вигляд. З одного боку, ми хочемо передати цілком конкретні технічні знання, а з другого – треба мислити глобальніше та планувати розвиток зелених насаджень на багато років, а це включає і догляд, і насадження нових дерев, й усунення старих чи небезпечних», – зазначив Андреас Деттер.

На його думку, Львів потребує концепції перспективного бачення, тобто потрібно продумати, що має відбуватися з деревами у місті в майбутньому.

«Тут Львів не оригінальним, адже такої концепції бракує і багатьом німецьким містам. Однією із причин, чому ми тут і здійснюємо таку діяльність, був той факт, що кілька років назад тут було здійснено обрізку дерев занадто сильно, тож виникла загроза, що ці дерева загинуть. В цьому ми побачили необхідність нашого втручання», – додав Андреас Деттер.

Одним із ініціаторів навчань та партнерів департаменту містобудування є Німецьке товариство міжнародної співпраці GIZ. Як зазначила одна із його представників – експертів з озеленення – Лєнка Войтова, для проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» дуже важливим є інтегрований підхід до розвитку міста – не лише збереження старої архітектури, а й озеленення, адже це важливо для громадськості. Додала вона також і те, що GIZ співпрацює з різними містами України, проте тематично – лише у Львові реалізують проект по догляду за деревами.

Детальніша інформація стосовно проекту – за тел. 297-57-55 (управління екології та благоустрою департаменту містобудування Львівської міської ради)». 


Відео: Telekanal ZIK

dailylviv.com

До теми

10:42 9 квітня 2021 р.

Понад 8 тисяч зареєстрованих пам’яток на Львівщині мають нового культурного захисника

Архітектор та викладач Львівської політехніки Василь Петрик за результатами конкурсу очолив управління охорони об’єктів культурної спадщини департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА.

Рубрика: Культура

22:06 8 квітня 2021 р.

Володимир Одрехівський візьме участь у конкурсі на посаду ректора Академії мистецтв

Відомий український скульптор, педагог, народний художник України Володимир Одрехівський завершив п'ятирічний термін діяльності на посаді ректора Львівської національної академії мистецтв.

Рубрика: Культура

12:50 2 квітня 2021 р.

Розклад онлайн-трансляцій Великодніх Богослужінь у римо-католицьких храмах Львова

У неділю, 4 квітня, християни західного обряду святкують Великдень. Чимало святинь нашого міста також відзначатимуть Пасху у цей день. Подаємо розклад онлайн-трансляцій Великодніх Богослужінь у неділю, а також розклад Вігілії, яка розпочинається безпосередньо у суботу ввечері.

Рубрика: Культура

18:18 30 березня 2021 р.

ЛОДА врятувала кам’яницю Стеткевичів на вулиці Замарстинівській від депутатів ЛМР

Кам’яниця Стеткевичів на вул. Замарстинівській, 213 у Львові вже офіційно є щойно виявленою пам’яткою архітектури місцевого значення. Тепер відомий для Львова об’єкт, який кілька місяців намагаються знести для високоповерхової забудови, перебуває під захистом пам’яткоохоронного законодавства.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу