Депутати Львівської облради не поспішають вивчати ситуацію в Олеському замку

18:40 30 липня 2018 р.


Фото: blogs.pravda.com.ua

У понеділок, 30 липня, о 15.00 мав відбутися виїзд до Львівської національної галереї мистецтв робочої групи з вивчення ситуації в музеї Олеський замок.

Про це повідомили в ГО «Громада та ініціатива», де також написали: «Таким було рішення комісії з питань культури Львівської обласної ради. Однак засідання не відбулося. Депутати не зустрілися з директором галереї. Пояснень, чому так сталося, ми не отримали».

«Це не вперше у Львівській обласній раді гальмують розгляд питань стосовно збереження замків. Зокрема, затягувалися громадські слухання з приводу неприпустимості передачі замків у комунальну власність. Обговорення відбулося тільки коли за нього взялася громадськість. Виглядає, що керівництво Львівської обласної ради не зацікавлене у збереженні замків Львівщини», – розповіли також у ГО «Громада та ініціатива».

«26 липня 2018 року на засіданні постійної комісії Львівської облради з питань культури, історико-культурної спадщини, туризму, духовного відродження та ЗМІ розлянули резолюцію громадських слухань в селищі Олесько в Буському районі щодо збереження національної культурної спадщини. Як ішлося на засіданні, після громадських слухань в Олеську тиск на головного хранителя фондів Тетяну Сабодаш триває. 25 липня 2018 року Тетяні Сабодаш було оголошено нову нічим не обґрунтовану догану, що фактично загрожує їй звільненням з роботи», – повідомили також у ГО «Громада та ініціатива».

«А раніше, 13 червня 2018 року, в селищі Олесько в м відбулися громадські слухання щодо збереження національної культурної спадщини, зокрема Олеського замку. Учасники слухань висловлювали стурбованість щодо деструктивних кроків нового керівництва Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького, а також представників влади, які ставлять під загрозу збереження та розвиток музею в Олеському замку», – написали також у ГО «Громада та ініціатива».

Як інформував «ЩЛ», генеральний директор Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького Тарас Возняк повідомив, що в межах охоронної зони Олеського замку на Львівщині збудують тартак.

dailylviv.com

До теми

12:41 17 червня 2021 р.

Миколаївську фортецю пообіцяли не перетворювати на кар'єр

Частину Миколаївської фортеці вже кілька років різні зацікавлені особи пробують перетворити на піщаний кар’єр. Щоб зберегти пам’ятку, ЛОДА ще на початку року ініціювала в стислі терміни завершити формування всієї облікової документації на складові частини комплексу.

Рубрика: Культура

09:01 12 червня 2021 р.

У Львові відкрили для огляду п'ятиярусний іконостас 18 століття

У Музеї Івана-Георгія Пінзеля у Львові відкрили для огляду відреставрований іконостас з церкви Св. Трійці м. Жовкви. Іконостас є п’ятиярусним, він налічує приблизно 50 ікон, створений майстрами Жовківської школи малярства та різьби Івана Рутковича на початку XVIII ст.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Конкурс на шкільне загальнонаціональне велике об’єднавче меню

Рубрика: Економіка

Уряд Прайд №5488

Рубрика: Політика

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу