Чи водяться у Львові леви: огляд тематичних скульптур легендарного міста
08:29 11 жовтня 2017 р.
«Поголів’я» левів у Львові вражає не лише кількістю — понад 4,5 тисячі, але й розмаїттям.
Тут є статні й гордовиті леви — господарі міста, є грізні леви-охоронці, мрійливі леви-романтики, незвичайні креативні леви. Пов’язані з ними легенди — невіддільна частина місцевого колориту. Приїхавши до Львова, варто обов’язково познайомитись хоча би з кількома з них. Експерти центру онлайн-бронювання Dobovo порадять, як винайняти квартиру у Львові подобово з гарним розташуванням і за помірною ціною.
Де мешкають львівські леви
Скульптурам, вітражам, барельєфам та іншим зображенням, що уособлюють символ міста, було присвячено декілька досліджень. Саме вони відкрили дійсну кількість лев’ячих образів у Львові і систематизували їх географію. Отже, найчастіше символ міста зустрічається на вулицях, прилеглих до залізничного вокзалу — Городоцькій, Степана Бандери, та на проспекті Свободи. Немало символічних звірів і у самісінькому центрі — на площі Ринок та в навколишніх кварталах.
Припускають, що місто почали асоціювати з левами наприкінці XIII — на початку XIV століть. Саме тоді їх стали зображувати на гербах як геральдичний символ саме цієї території. Впродовж віків образ цієї тварини набував різного символічного значення. Він не завжди був уособленням сили й влади. Лева вважали надійним, пильним стражем і навіть демонічною істотою.
Найстаріші леви
Найповажніший вік — понад 4 сотні років — має так званий лев Лоренцовича, що вітає відвідувачів Італійського дворика на площі Ринок, 6. Час наклав свій відбиток на скульптуру, що височіє на п’єдесталі. Але вона і досі зберігає благородну поставу і величний спокій.
На будинку № 13 по вулиці Сербській є найстаріший герб міста із зображенням лева. Будівлю позначено датою — 1633 рік. Вважається, що геральдичні символи з’явилися одночасно з будинком.
Над входом до кам’яниці на площі Ринок, 24, що споруджена у XVII ст., є мініатюра «Путті з левом». Скульптура пам’ятає царя Петра I, що зупинявся в цьому будинку у 1707 році.
Консоль будинку на площі Ринок, 36 прикрашають людські обличчя, що визирають з роззявлених лев’ячих пащ. Ця будівля зберегла свій вигляд з кінця XVIII ст.
Найвеличніші леви
Головні львівські леви гордовито сидять біля входу до львівської ратуші. Саме їм довірили охороняти герб міста: його леви міцно тримають могутніми лапами. Скульптури з’явилися біля ратуші в XVII ст. З того часу їх вигляд змінювався кілька разів. Але більших змін зазнав герб міста, що набував нових рис і значення у відповідності до віянь епохи і політичної ситуації.
Леви біля ратуші — найвідоміші та найпопулярніші серед туристів. Селфі на фоні їх величних постатей — добра традиція.
Таємничі леви
Передусім, вони вирізняються незвичайним виглядом. У середмісті можна зустріти лева з крилами. На так званій Венеційській кам’яниці збереглася саме така скульптура. Лев опирається лапою на відкриту книгу, а його грива нагадує бороду мудрого старця.
Тут же, у Старому місті, на будинку, де сходяться вулиці Староєврейська і Галицька, сидить лев з двома тулубами. Припускають, що горельєф з’явився у XVIII ст. під час реставрації будівлі.
Найгостинніші леви та їхні господарі
Гостинність притаманна всім, хто мешкає у Львові. Сюди охоче їдуть звідусіль туристи. Тут проходять наймасовіші фестивалі, причому найчастіше, ніж деінде в Україні. Розвиненою туристичною інфраструктурою місто має завдячувати передусім жителям, котрі створюють зручні умови для гостей, частують смачними наїдками, розважають легендами і народними гуляннями.
Для гостей Львова немає проблеми з вибором житла на час візиту. Тут є люксові апартаменти, просторі квартири зі звичними домашніми умовами, зручні хостели, гестхауси, апарт-готелі. Щоб переконатися у цьому, достатньо перейти за посиланням: https://www.dobovo.com/ru/львов-квартиры-посуточно . В онлайн-каталозі зібрано понад 1600 об’єктів житла, яке львів’яни пропонують гостям на термін від 1 доби до кількох місяців.
Унікальність послуги полягає в тому, що орендар винаймає житло безпосередньо у власника. Тому і ціна оренди тут найнижча, адже не включає націнок та комісій ріелторам і посередникам. Потрапити до каталогу Dobovo можуть лише ті об’єкти, які повністю підготовлені для проживання гостей. Квартири мають бути облаштовані побутовим приладдям: меблями, технікою і сантехнікою, текстилем, посудом. Більшість власників оформлюють звітні документи про проживання, надають додатковий сервіс: трансфер, бронювання квитків, столиків у кафе, оренду авто, екскурсії містом тощо.
На сайті Dobovo можна не лише вибрати, але й відразу забронювати квартиру. Є можливість попередньо поспілкуватися з власником, щоб уточнити деталі або обговорити ціну. Бронювання передбачає внесення плати за першу добу проживання. Кошти резервують на окремому рахунку гостя і переказують господарю житла лише після успішного завершення угоди — заселення і виселення гостя в обумовлені терміни.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook