Будинок-монстр (потвора) біля Галицького ринку – дитя Лагуша і Дубневичів

17:27 13 вересня 2013 р.

  • 0
  • 6252

Архітектор Лідія Горницька розповідає про новий будинок на площі Соборній у Львові.
Відео: Львівський прес-клуб

Те, що було б гарно у Зубрі, не завжди личить Львову.

Будинок, який cпорудили на площі Соборній, 14-15 у Львові під соусом реставрації давніх будинків, щодня наражається на здивування львів’ян, туристів і професійну критику фахівців, насамперед - архітекторів.

У відеопрограмі Львівського прес-клубу «Одне питання» начальник архітектурно-реставраційної майстерні №3 інституту «Укрзахідпроектреставрація» Лідія Горницька зазначила: «Багато працівників інституту висловлюють свою негативну думку про цю споруду. Вона закладена в своєму проектуванні з нуля неправильно. Ця ділянка – зона історичного ареалу ЮНЕСКО. Величезна космічна споруда негативного НЛО знищила, окрім пам’яток, також панораму Львова  З усіх точок – висотних і нижніх - маємо об’ємну несмаковиту річ”. 

«На жаль, до цього причетний наш славний інститут «Укрзахідпроектреставрація», - наголосила Лідія Горницька. – Автор проекту – майстерня, яку очолює Зеновій Лагуш, і він головний проектант».

Лідія Горницька вважає, що такий результат роботи – це з одного боку - внутрішня сутність людини, а з іншого – безальтернативне виконання замовлення замовника. Хоча, на думку Лідії Горницької, якщо замовника виховувати, працювати з ним, то можна уникати таких ситуацій. 

«Але ця ціль не переслідувалася. Там тупо виконувалося завдання, яке було поставлено»,- наголосила Лідія Горницька.

З неофіційних джерел «Щоденному Львову» стало відомо, що будинок на площі Соборній, 14-15 у Львові будували-реконструювали фірми, афільовані з братами Дубневичами. Напевно, у Зубрі, де мешкають відомі на Львівщині Богдан і Ярослав Дубневичі, є великий простір і немає обтяжень від ЮНЕСКО, тож така споруда була би окрасою села. Але Львову вона не пасує. 

Виконуючи Закон України «Про охорону культурної спадщини», інші нормативні документи, можна було уникнути того сканадального архітектурного образу, який постав біля Галицького ринку, підсумувала Лідія Горницька.

dailylviv.com

Коментарі(0)

Вікно у Львів (збільшити)

До теми

14:45 21 жовтня 2019 р.

У Львові буде виставка про переосмислення архітектурної спадщини

22 жовтня о 18.30 у Центрі Шептицького на вулиці Стрийській (№29а) відбудеться урочисте відкриття виставки про модернізацію архітектурної спадщини міста Львова за допомогою аргументованої реальності.

Рубрика: Культура

  • 0
  • 453

11:00 21 жовтня 2019 р.

У Львові запланували слухання щодо облаштування дитячого ігрового майданчика

У понеділок, 21 жовтня, о 18.30 у культурно-освітньому центрі імені Олександра Довженка на проспекті Червоної Калини (№81) розпочнеться громадське слухання щодо облаштування дитячого ігрового майданчика в мікрорайоні Старий Сихів з виокремленням земельної ділянки, яка межує з ділянками на вулиці Межовій, 34 та 36.

Рубрика: Культура

  • 0
  • 468