10 неймовірних фактів про краватку: як розрізняти та вибирати аксесуар

11:19 3 січня 2023 р.

Фото до новини

Щодня у світі з того чи іншого приводу краватку надягають 650 мільйонів людей. Так стверджує статистика. Модні експерти вважають краватку єдиним аксесуаром, який однаково добре поєднується з консервативним костюмом та одягом у стилі кежуал.

Безумовно, краватка надає образу елегантності. Саме тому вона така популярна вже понад тисячоліття. До речі, першою жінкою у світі, що надягла краватку, стала коханка Людовіка XIV Луїза Лавальєр. Її ім'ям тепер названо модель краватки, присвячену урочистим подіям.

Чим відрізняється жіноча краватка від чоловічої? Скільки існує її видів та способів зав'язувати? Ці питання ми поставили консультантам інтернет-магазину Gofin.

4 ознаки, що краватка належить жінці

Вищезгадана Лавальєр носила краватку, зав'язану кокетливим бантом. Згодом жіноча краватка стала нагадувати чоловічий самов'яз (широкий, з великим вузлом), тільки наполовину коротший. Сьогодні дами носять цей аксесуар як заманеться – хоч із вечірньою сукнею, хоч із футболкою – та будь-якої моделі.

І якщо чоловіча краватка все ще вірна строгості форми та стриманому оформленню, то жіноча пропонує:

  • розмаїття форм;

  • найширший спектр оформлення;

  • величезну палітру відтінків;

  • різну довжину. 

І тут головне – грамотно вписати все це в образ.

“Припустімо, леді хоче мати зухвалий вигляд. Тож вона одягне білу сорочку, вузькі чорні штани або спідницю-олівець, туфлі на високих підборах, а як центральний штрих зав'яже вузлом "Вісмара" чоловічу червону краватку. Але якщо за того ж вбрання замінити класичну краватку на прямий вузький скінні відтінку стиглої оливки, зав'язану “Гранчестером”, вийде цікавий образ бізнес-леді”, – підказують експерти Gofin.

Як розрізняти краватки

За кілька століть захоплення краватками до нас дійшли 10 видів елегантного аксесуара, які для зручності розділили на 4 групи:

  • класичні;

  • для особливих випадків;

  • кокетливі;

  • боло.

Вічною класикою називають консервативну (звичайну) краватку, віндзор (трохи довшу й ширшу за традиційну) та регат (з готовим вузлом та застібкою).

Краватка-метелик і краватка-бантик входять до "кокетливої ​​групи", а за екзотичним боло ховається добре знайомий усім за ковбойськими фільмами шкіряний шнурок на рухомій брошці.

Але найелегантніші, мабуть, краватки для особливих випадків – лавальєр, шарпей, аскот та пластрон. Кожен з них є шикарною шовковою або атласною хусткою, зав'язаною особливим способом і скріпленою спеціальною шпилькою з дорогоцінного каміння.

На замітку: сьогодні у світі існує 177 147 краваткових вузлів. Таке дослідження зробили вчені кембриджського університету Томас Фінк та Йєн Мао. За допомогою спеціальних розрахунків вони з'ясували кількість варіацій, якими можна зав'язувати цей розкішний аксесуар.

Як зрозуміти, що краватка якісна

Щоб обрати по-справжньому круту краватку, запам'ятайте 6 ознак, якими визначається, чи якісна річ. Отже:

  • добра краватка пошита з трьох частин, дешева – з двох;

  • підкладка справжньої краватки має бути зі стовідсоткової вовни;

  • у якісної краватки на звороті маленький поперечний шов, у дешевої – його немає;

  • кінці гарної краватки звисають рівно, без перекосів;

  • шовк, з якого пошита краватка, повинен бути приємним на дотик;

  • пристойна краватка ніколи не буде з поліестеру.

Тепер, коли ви стільки дізналися про краватки, ми впевнені, що хоч один вид цього аксесуара з'явиться у вашому гардеробі. Або додайте ще кілька до наявних. Будьте елегантними!

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

 

новобудови Львів