Знайти корупціонера на сайті з 12-ма базами даних, – консультант Світового банку у Львові

17:17 23 січня 2019 р.

Сайт ring.org.ua наскрізним пошуком об'єднав уже дванадцять баз даних. Він став зручним помічником, зокрема, для журналістів, які провадять антикорупційні розслідування.

23 січня під час прес-конференції у Львівському прес-клубі, яку організував Світовий банк, Дмитро Чаплинський, консультант Світового банку, розповів про відкриті джерела інформації для журналістів щодо викриття корупційних дій чиновників.

Україна - просунута країна у сфері відкритих даних, і цей рух у нас є доволі потужним, сказав Дмитро Чаплинський. Держава все більше відкриває баз даних, але не завжди всі розуміють, наскільки ця інформація є сильною зброєю у боротьбі з корупцією. І навіть якщо потім, через 3-4 місяці, власники баз даних намагаються повернути все назад, як було колись, це їм уже не вдається.

За словами Дмитра Чаплинського, сайт https://declarations.com.ua/ - це найбільший архів декларацій про статки, майно і доходи посадовців. За законом тепер усі декларації, за винятком, персональної інформації у них, мають бути доступні он-лайн. На сайті є наскрізний пошук, завдяки якому можна знайти всіх декларантів за конкретним запитом зі змісту декларацій. 

Також тут є можливість фільтрувати понад три мільйони декларацій, зібрані за кілька років. Можна фільтрувати за датою декларування чи за категорією осіб-декларантів, обирати, наприклад, всіх суддів. Користувач може створити на сайті пошуковий запит, підписатися на нього, і кожен раз, коли за цим пошуковим запитом відбудеться оновлення декларацій, автоматично його одержуватиме на свою електронну пошту або за допомогою чат-ботів. Останнім способом користувачі смартфонів легко знайдуть потрібну інформацію без комп'ютера. Це дуже зручно для журналістів: на прес-конференції вони невідкладно перевірять слова посадовця про його статки - правду він сказав чи ні. 

Практичний пошук різної інформації про декларанта Дмитро Чаплинський продемонстрував журналістам і громадським активістам - учасникам прес-конференції - на прикладі запитів про народного депутата зі Львівщини Ярослава Дубневича. 

Віднедавна на сайті почали зводити дані декларацій з даними електронних закупівель. Таким чином можна значно більше довідатися про компанії декларанта, кількість виграних ними тендерів і суми одержаних бюджетних коштів. Автори declarations.com.ua додали в пошук 16 позицій змісту декларацій. З'явився на сайті і модуль бізнес-аналізу, що надає підсумкові результати з декларацій, наприклад, загальний дохід,  - без необхідності самому підраховувати кошти чи квадратні метри за кожним рядком документа. А опція ризик-аналізу сприяє пошуку очевидних прогалин-недомовок у деклараціях. Працює ця опція за підказкою ризик-факторів. 

- Усі ці дані користувач може завантажити собі у зручному форматі програми Exel для власного використання, - каже Дмитро Чаплинський. - Рекомендую відвідувачам сайту https://declarations.com.ua/ прочитати інструкцію користування ним, бо там є ще дуже багато цікавих опцій, про які навіть я не дуже знаю. 

Цікаво, що всі декларації перекладені англійською мовою - для зручності комунікування із зарубіжними партнерами. 

Дмитро Чаплинський розповів також про інші бази даних, серед яких, зокрема, garnahata.in.ua - про власників елітної нерухомості.  А ось сайт ring.org.ua наскрізним пошуком об'єднав аж 12-ть баз даних. Є тут і звіти акціонерних товариств - про власників більше, ніж 5-ти відсотків акцій. 


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

15:05 27 жовтня 2021 р.

Рекетирів на кордоні поліція назвала хуліганами, а прикордонники їх взагалі не побачили (відео)

На українсько-словацькому кордоні незрозумілі люди проводять вантажівки попри фур, водії яких стоять у черзі по 3-5 днів. Водіїв, які зробили їм зауваження, побили.

Рубрика: Кримінал

13:23 27 жовтня 2021 р.

Неповнолітній грабіжник на Львівщині: забрав у ровесників мобільні телефони, планшет, навушники

Чотирнадцятирічний мешканець Борислава, застосовуючи погрози та фізичне насильство, відбирав у своїх ровесників гроші, мобільні телефони, інші гаджети, а також змушував купувати для нього різноманітні товари у магазині.

Рубрика: Кримінал

13:09 27 жовтня 2021 р.

Працівники СБУ вимагали від айтівця 200 тисяч доларів, а той відкупився 7,5 біткоїна (відео)

Працівники Державного бюро розслідувань підозрюють двох співробітників центрального апарату Служби безпеки України та одного працівника територіального підрозділу Служби у незаконному утриманні та вимаганні грошей в іноземця.

Рубрика: Кримінал

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Притулок для тварин у Львові: хто гальмує

Рубрика: Ситуації і пригоди

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу