Змова в асоціації «Єврорегіон Карпати-Україна»: на що списували мільйони

11:05 5 квітня 2021 р.

Фото до новини

Раніше не лише правоохоронці фіксували завищення цін у процесі реалізації проєктів у рамках Програми транскордонного співробітництва, яку реалізує Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна».

Галицький районний суд міста Львова обрав запобіжний захід і відпустив під нічний домашній арешт двох підозрюваних у справі щодо розтрати коштів під час реалізації міжнародного екологічного проєкту «Ровелове Розточчя – разом попри кордони».

Про це повідомляють Наші гроші.Львів, пише Dailylviv.

Нагадаємо, 23 березня слідчі управління поліції Львівської області спільно з оперативниками СБУ України у Львівській області повідомили про підозру у розтраті 1,4 млн грн обласного бюджету двом підприємцям. Йдеться про керівника та засновника ТОВ «Майстерня ремонту «Ера» Юрія Тимчину і керівника та засновника ПП «Валенс Груп» Назара Максименка.

Щодо обох підозрюваних прокуратура наполягала на триманні під вартою з можливістю внесення застави у сумі 681 тис. грн. Проте захисник Юрія Тимчини наполягав на тому, що така сума є непомірною, оскільки «підозрюваний працює керівником підприємства, отримує дохід у розмірі 6500 грн. на місяць». А захисник Максименка наголошував на тому, що його підзахисний є у «скрутному фінансовому становищі». Тож суд підтримав домашній арешт і підозрювані впродовж двох місяців не можуть залишати місце постійного проживання у нічний час доби з 21:00 до 07:00 без дозволу слідчого.

У процесі досудового розслідування правоохоронці встановили змову між службовими особами Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна» та підприємцями. За матеріалами справи, неназвані представники Асоціації ще у 2018 та 2019 роках уклали десять угод з «Майстернею ремонту «ЕРА» на будівництво «станцій-альтанок для відпочинку і ремонту велосипедів» на території Яворівського національного парку на загальну суму 1,9 млн грн. При цьому виявилось, що реальна вартість цих об’єктів 78,4 тис. грн, тобто загалом на них було витрачено 783,7 тис. грн замість 1,9 млн грн, згідно з угодою.

Розслідування триває, згідно зі статтями Кримінального кодексу, за якими висунена підозра, підприємцям загрожує «позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна».

Проєкт «Ровелове Розточчя – разом попри кордони» реалізується за фінансової підтримки Європейського союзу в рамках «Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014-2020». Завершити його планують до кінця жовтня 2021 року. Загальний бюджет проекту 2,01 млн євро в тому числі грант ЄС для українських партнерів 0,51 млн євро (понад 16,5 млн грн).

Раніше не лише правоохоронці фіксували завищення цін у процесі реалізації проєктів в рамках Програми транскордонного співробітництва. Як раніше повідомляли «Наші гроші.Львів», у Сокалі для реалізації проекту «Єднає нас Буг» планували придбати байдарки за 1,59 млн грн, що було майже на півмільйона вище за їхню ринкову вартость. Після публікації новини та звернень юристів проекту «Тисни» (Bihus.info) до Державної аудиторської служби та поліції Сокальська райрада уклала додаткові угоди, згідно з якими вартість байдарок зменшилась на 400 тисяч гривень.

У Львові розкрадали грантові гроші ЄС. Перевіряють Єврорегіон Карпати-Україна

Єврорегіон Карпати-Україна: Ганущина замінили на Гримак

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів