За «законом Савченко» на волю вийшла тисяча вбивць, – міністр

13:45 20 грудня 2016 р.

Павло Петренко заявив: «Ті фракції, які тоді взяли на прапор закон Савченко, зараз не хочуть визнати свою помилку».

Міністр юстиції Павло Петренко стверджує, що з початку року за так званим «законом Савченко», який передбачає зарахування дня у СІЗО як двох у тюрмі, на волю вийшли близько тисячі вбивць. Про це він повідомив в інтерв'ю, опублікованому сьогодні, 20 грудня, в інтернет-видання «Українська правда»

«За цей неповний рік вийшли тисяча вбивць, і в місця позбавлення волі повернулися вже 10%. Тобто людина вийшла, декілька місяців побула на волі, вчинила вбивство. Є такі, що вчинили два вбивства і знову повернулися в тюрму. Це просто не вкладається в голові», – сказав міністр.

За його словами, «було величезною помилкою проголосувати за цей документ на хвилі популізму». Павло Петренко також повідомив, що Мін'юст пропонує зміни до цього закону, який збереже таку формулу зарахування днів у СІЗО тільки для людей, які скоїли легкі або середньої важкості злочини, але не для тих, хто вчинив важкий злочин, однак Верховна Рада відмовляється за це голосувати.

Павло Петренко прокоментував це так: «Політика. Ті фракції, які тоді взяли на прапор закон Савченко, зараз не хочуть визнати свою помилку. Нонсенс. Закон – не політичний, а юридичний механізм. Потрібно зупинити процес виходу на свободу осіб, які несуть суспільну небезпеку громадянам. А його знову перевели в політичну площину і заблокували».

За словами міністр, нинішній парламент є «дуже специфічним». «З одного боку, він може ухвалювати радикально-реформаторські законопроекти, наприклад, судову реформу, а з іншого – блокувати документи, що не мають політичної складової і їх потрібно просто приймати», – пояснив Павло Петренко. Він також запевнив, що піде з посади міністра, якщо не зможе більше проводити необхідні закони через Верховну Раду.

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу