В’язні, хворі на ВІЛ /СНІД, та інші не отримують належної меддопомоги

10:02 27 березня 2017 р.

  • 1

Прокуратура Львівської області перевірила медичні частини установ виконання покарань області та міжобласної багатопрофільної лікарні для засуджених при Львівській УВП №19 і виявила низку порушень вимог законодавства..

Про це інформує прес-служба прокуратури Львівської області.

Штати медичних частин Личаківської ВК № 30, Сокальської ВК № 47, Дрогобицької ВК № 40 та міжобласної багатопрофільної лікарні для засуджених при Львівській УВП №19 недоукомплектовані. Вакантними є посади лікарів – рентгенолога, фтизіатра, провізора, анестезіолога, отоларинголога, гінеколога, терапевта, що призводить до належної фахової та своєчасної медичної допомоги ув’язненим.

До прикладу, в Личаківській ВК №30, у зв’язку з відсутністю лікаря-психіатра, засуджені, які потребують психіатричної допомоги, позбавлені також можливості. У цій установі відбуває покарання засуджений, якому через відповідне захворювання встановлено ІІ групу інвалідності терміном на 2 роки. Водночас, в умовах зазначеної виправної установи йому не забезпечено надання необхідної психіатричної допомоги. Лише після втручання прокуратури області засуджений одержав консультацію лікаря-психіатра і буде переведений до іншої спеціалізованої виправної установи Міністерства юстиції України, де йому буде надаватись адекватна психіатрична допомога.

Не отримують належної медичної допомоги в’язні, хворі на ВІЛ /СНІД. У низці випадків упродовж тривалого часу засудженим не робили необхідні обстеження з виявлення у них ВІЛ-інфекції, що може призвести до несвоєчасного лікування таких хворих.

У переважній більшості виправних установ прокурори виявили ліки без сертифікатів виробника, з простроченим терміном придатності, або які є забороненими для реалізації, зберігання та застосування.

Поруч з цим, виявлено факти неналежного виконання лікарями міжобласної багатопрофільної лікарні для засуджених при Львівській УВП №19 своїх службових обов’язків, що спричинило до смерті хворих в’язнів.

Це стало підставою для реєстрації 2 кримінальних проваджень за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.140 КК України (неналежне виконання професійних обов’язків медичним працівником).

Загалом, за результатами перевірок органами прокуратури Львівської області внесено 7 вказівок, 2 з яких керівництву Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції та Департаменту охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації, які перебувають на розгляді.

 

dailylviv.com

Коментарі(1)

Анна

21:21 30 березня 2017 р.

Відповісти

Нещодавно зіштовхнулася з такою проблемою як ВІЛ позитивний статус одного з моїх друзів. Почала цікавитися цією проблемою та зрозуміла що люди бояться її. Я знайшла доволі корисну для себе інформацію, зрозуміла що надія є лише на сайті організації яка дійсно допомагає людям не на словах- ЮНЕЙДС, кого ще турбує це питання, ось їх офіційний сайт та триєдиний принцип боротьби з ВІЛ та СНІД в Україні: https://unaids.org.ua/ua/hiv-epidemic-in-ukraine/derzhavna-programa-zi-snid

До теми

18:20 8 квітня 2020 р.

Засудили львів’янина, який видавав себе за учасника бойових дій

Встановлено, що 53-річний львів’янин у 2015 році підробив посвідчення учасника бойових дій та через два роки надав працівнику Львівського центру надання послуг учасникам бойових дій, щоб отримати одноразову матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань.

Рубрика: Закон

10:34 8 квітня 2020 р.

У Львові вбили лідера гурту «Лесик Band»

Увечері у вівторок, 7 квітня, на зупинці громадського транспорту на вул. Героїв УПА у Львові невідомий з ножем напав на музиканта, лідера гурту «Лесик Band» Олександра «Лесика» Дацюка, завдавши йому два ножові удари у ділянку серця. Від отриманих ран 56-річний музикант помер у лікарні.

Рубрика: Закон

12:03 7 квітня 2020 р.

Прокуратура відсудила землю у Брюховичах, яка незаконно перебувала у власності росіянина

Повернення територіальній громаді смт.Брюховичі земельної ділянки вартістю 200 тис грн, яка незаконно перебувала у власності громадянина Російської Федерації, домоглась у суді Львівська місцева прокуратура №2.

Рубрика: Закон

17:17 6 квітня 2020 р.

З ножем - на брата

У Жовкві посадили під варту місцевого мешканця, який ймовірно порізав рідного брата.

Рубрика: Закон

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Правки до законопроєкту "Про медіа” №2693"

Рубрика: Політика

Міжконфесійна церква у зоні ООС

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення у Львові

Рубрика: Кримінал

"За" перезавантаження плану ОТГ на Львівщині

Рубрика: Політика

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу