У Львові викрили шахраїв, які викрадали гроші з банківських карт

09:53 6 січня 2023 р.

Фото до новини

Громадянам надходили повідомлення про можливість отримання соціальних виплат, зокрема єПідтримки, допомоги від ЄС, різних програм благодійних фондів.

Схему шахрайства викрили співробітники Управління протидії кіберзлочинам у Львівській області спільно зі слідчим управлінням поліції Львівщини. Про це повідомив департамент кіберполіції Національної поліції України, пише Dailylviv.com.

Зловмисники використовували фішингові сайти для отримання даних банківських карт громадян і подальшого привласнення грошей. За попередніми підрахунками, потерпілим завдано понад мільйон гривень збитків. Фігурантів затримано, їм оголошено підозру.

Організатор схеми підшукував виконавців, які на замовлення створювали фішингові сайти.  Далі зловмисники використовували онлайн-сервіси для масової розсилки SMS. Громадянам надходили повідомлення про можливість отримання соціальних виплат, зокрема єПідтримки, допомоги від ЄС, різних програм благодійних фондів. Для цього їм пропонувалося перейти за посиланням та вказати дані банківських карток, на котрі нібито буде зарахована допомога.

Відомості, які користувачі вводили на фішингових сайтах, автоматично ставали відомі зловмисникам. Надалі учасники схеми привласнювали гроші з рахунків потерпілих.

За попередніми даними, у такий спосіб вони ошукали більше сотні громадян. Загальна сума збитків становить мільйон гривень.  

В оселях фігурантів працівники поліції провели обшуки. Вилучено мобільні телефони, SIM-картки та ноутбуки, що використовувалися у протиправній діяльності.

Зловмисників затримали за ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Учасникам схеми оголошено про підозру за ст. 255 (Створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній), ч. 4 ст. 190 (Шахрайство), ч. 5 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж) Кримінального кодексу України. Підозрюваним може загрожувати до дванадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна. Слідчі дії тривають.

Процесуальне керівництво Львівської обласної прокуратури.  

Кіберполіція закликає громадян отримувати інформацію з приводу соціальних виплат лише з офіційних джерел. Справжні сторінки державних органів, благодійних організацій, банківських структур та організацій у месенджерах і соціальних мережах мають бути верифікованими. Також закликаємо не повідомляти конфіденційні дані стороннім та не вводити такі відомості на підозрілих ресурсах.

Затримано високопосадовця Львівської залізниці – вимагав 55 000 грн хабара

Зловмисники зібрали дані про близько тисячу водійських посвідчень: під виглядом перевірки

Підробили е-паспорти через фейкову Дію: на Львівщині викрили двох студентів-шахраїв

Як розпізнати інтернет-шахраїв та не стати жертвою. Розповідає поліція Львівщини

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів