У Львові ув'язнили пасторів церкви Посольства Божого, які винні парафіянам майже 30 млн грн

16:49 3 вересня 2023 р.

Фото до новини

Парафіян переконували взяти кредити в банку і віддати кошти пастирям для інвестицій.

Залізничний районний суд міста Львова визнав трьох пасторів релігійної громадської організації «Церква «Посольства Божого» винними у шахрайстві в особливо великих розмірах і легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 17 серпня, пише Dailylviv.com.

Обвинувачені працювали під виглядом реабілітаційної програми для алко- та наркозалежних громадян. Заходи приваблювали людей, які перебували в скрутному становищі, у депресії чи мали залежних родичів. Таких парафіян «церкви» переконували узяти кредити в банку і віддати кошти пастирям для інвестицій.

Організаторами афери було подружжя пасторів і ще один пастор цієї «церкви» і одночасно керівник Львівської філії ТзОВ «Ліонебанк Україна».

Пастор «Церкви «Посольство Боже» і директор філії «Ліонебанк» проводив бізнес-семінари, позиціонуючи себе успішним бізнесменом та фахівцем в галузі фінансів. 

Як розповідав один із потерпілих, у церкві почали робити акцент на фінансове процвітання. Пастор організував щосереди навчання «Фінансова ріка», парафіянам демонстрували відеоматеріали Пожерицького з «Клубу мільйонерів» і заохочували до отримання кредитів під заставу майна. Парафіяни пригадували тренінги «Хазяїни землі», «Хазяїни життя» з ідеєю про те, що хто ходить у цю церкву, не може бути бідним. 

У своїх проповідях пастори всіляко підкреслювали, що участь віряни у різного роду фінансових справах дає можливість реалізувати їхні особисті творчі можливості, розвивати здібності в фінансово-економічній сфері, кожна з яких є відображенням «божественних благословень».

Деяких парафіян переконували взяти кредити для поліпшення власного становища, а інших під приводом допомогти церкві, зокрема збудувати нове приміщення для церкви.

Одна сімʼя зняла з реєстрації у житлі свою малолітню дитину, щоб оформити кредит під заставу двох квартир.

За 2007-2008 роки зловмисники заволоділи  коштами громадян на суму 3,6 млн грн. 

У судовому засіданні потерпілі розповіла, що взяли ці кредити під тиском пасторів, не маючи реальної потреби і для себе жодної вигоди не отримали, а навпаки тепер мусять виплачувати борги перед банками.

У судовому засіданні представники культу вину не визнали і пояснювали, що вчили людей фінансової грамотності.

Відносини між ними і потерпілими нібито були виключно цивільноправові і йдеться саме про невиконання договірних зобовʼязань. Неповернення грошей пастори пояснювали світовою економічною кризою 2008 року.

Але суд вважає, що обвинувачені не мали наміру повертати кошти потерпілих, адже вкладали їх у нерухомість, яку оформляли на інших підконтрольних їм осіб. Кредитні кошти були витрачені на придбання земельних ділянок, колгоспу і частково вкладені в «Ліонебанк», який збанкрутував.

За висновком психологічної експертизи, систематичне відвідування богослужінь та проповідей релігійних організацій «Нове покоління» і «Посольство Боже» могло мати маніпулятивний вплив на психіку людей. З урахуванням психологічних особливостей потерпілих, які перебували в уразливому становищі, це могло вплинути на їх здатність усвідомлювати повною мірою значення та наслідки своїх дій.

Жінку, якій відводилась роль організатора, засудили до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна, а двох її спільників до 8 років також із конфіскацією.

Суд задовольнив 11 цивільних позовів потерпілих про стягнення матеріальної шкоди в еквіваленті 27,5 мільйона гривень. Також для пʼятьох потерпілих стягують по 100 тисяч грн моральної шкоди.

У 2017 році Сихівський райсуд визнав обвинувачених невинуватими за більшістю епізодів і засудив двох з них (чоловіка та жінку) до умовного покарання. Апеляційний суд скасував цей вирок і справу слухали повторно.

Звільнено пів сотні осіб з незаконних реабілітаційних центрів у Львівській та Івано-Франківській областях (відео)

На колишніх наркоманів військові командири пишуть характеристики як на святих, - Віктор Шпоть, старший капелан

Старший капелан - з 4-ма строками ув'язнення і 10-ма роками наркозалежності - зробив у Львові попередження бандитам

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів