Старший капелан - з 4-ма строками ув'язнення і 10-ма роками наркозалежності - зробив у Львові попередження бандитам

17:24 21 серпня 2021 р.

Фото до новини

Батько 16-ти прийомних синів Альберт Хом'як, який уже 22 роки живе вільним від наркотиків, заявив, що християнські реабілітаційні центри не платитимуть нікому данину.


Відео: Львівський пресклуб

Учасники Всеукраїнської акції "Шлях незалежних" у кожному місті, яке відвідували, закликали владу і громадськість не шкодити християнським реабілітаційним центрам, у яких повертають до життя нарко- і алкозалежних. Кожен з учасників цього автомотопробігу має свій успішний досвід боротьби за свободу від залежностей, свою важку історію і тому знає справжню ціну врятованого людського життя. Вони вміють бути толерантними, але ні за яку ціну не відступають від своїх принципів. Про це, зокрема, йшлося на пресконференції у Львівському пресклубі, пише Dailylviv.com

Десять років наркозалежності і двадцять два роки свободи від неї має Альберт Хом'як, старший капелан церкви "Добрих перемін", командир Маріупольського підрозділу військових капеланів ГО "Українське капеланство". За час свободи від наркотичної залежності став батьком для 16-ти прийомних синів. Упродовж всієї війни Альберт Хом'як - на фронті.  

- Два рази я лікувався від наркотиків, - розповів Альберт Хом'як. - Те лікування, яке раніше держава давала, то було страшніше, ніж тюрма. Бо у мене чотири строки, які я відсидів. Почав сидіти ще за малолітством. У 1983 році я перший строк одержав. У мене була 14-та стаття - лікування. Там такі уколи давали: над людьми знущалися - це мало сказано. Потім грошей не було, і держава позакривала ці лікувальні заклади. Знайшли простий вихід - замісну терапію. А що робити з людьми, які не хочуть замісної терапії? І в цей час церква як партнер держави підставила своє плече. Сотні тисяч людей прийшли в церкву і одержали свободу від залежності.

...Є силові структури. А є бандити, які прикриваються силовими структурами. І багато бандитів - що в СБУ, що в МВС є, які приходять у реабілітаційний центр і спеціально провокують людей, щоб вони дали покази щодо служителів. Одна з наших вимог - ми хочемо заявити, що не дамо цим бандитам, які прикриваються словом "держава", які за наші державні кошти приїжджають і вимагають гроші. Різні схеми понавигадували залякування християнських реабілітаційних центрів. Саджають їх в тюрми, щоб вони визнали свою вину. А потім кажуть: ви бачите - вони винуваті. 

Мене теж МВС переслідували, коли я розкрив схеми, що вони крадуть дитячі гроші. Мене теж саджали в тюрму. Держава має великий досвід ще з часів КГБ, як знущатися над людиною. І як як християнин, як батько не дозволю такого. Це ганьба: прийти до дитячого центру - підставна людина дала тисячу гривень на дитячий центр і просить, щоб допомогли меблі вивантажити, бо вона приїхала жити в центр. Туди прийшли діти допомогти, і СБУ арештувала пастора, який нібито торгує дітьми... 

Я - громадянин. Я хочу жити у незалежній державі. Ми відзначаємо 30-ліття нашої незалежності, і ми як церква всі 30 років працювали на благо держави. Коли розпався радянський союз, хто підставив плече, хто годував людей, які вмирали на вулицях? Церква. Хто збирав дітей, які жили на вулицях? Церква. у 14-му році почалася війна, і держава не знала, що робити. Не було в них грошей ні на військо, ні на одяг, ні на що. Церква прийшла. 

Я - з Маріуполя. Ми самі зі своїми дітьми копали окопи. Ми одягали наших військових. Ми щоденно годували 1,5 тисячі військових у 2014 році. А тепер держава хоче сказати мені, що я як громадянин не маю права служити Богу і людям, які хочуть одержати свободу!?.. 

Як батько 16-ти дітей я не хочу, щоб мої діти стали наркоманами. Тому що наркотик нині легше купити, ніж газовану воду. А держава проти цього нічого не робить. А бідних наркоманів хапають і кидають у тюрми".

Проблемну тему описав також ініціатор Всеукраїнської акції "Шлях незалежних" Олег Коган з церкви «Любов і зцілення», адміністратор реабілітаційного служіння в Тернополі. 

- У Тернополі затримали наркобариг, які продають наркотики... Через короткий час усі вони були випущені, - розповів Олег Коган. - Ще через короткий час їх знову затримали - уже за іншою статтею, бо вони - спортсмени, зробили розбій - викрадення людини, вимагання, дуже багато речей - і ви не повірите - знову диво! - їх знову випустили. Ми - проти таких чудес. Ми проти того, щоб хоронити дітей. Проти того, що робиться. Ми хочемо якось змінити цей світ на краще. Ми розуміємо, що ми не можемо змінити все. Але, принаймні, ми хочемо, щоб за нашої присутності зло не почувало себе вільно. Щоб воно ховалося, пищало, кричало... І ми зрозуміли, що в себе у Тернополі ми нічого не можемо змінити. Корумпована система, яка прогнила, і дає їм (наркобаригам - DL) хід. Тому ми зрозуміли, що треба проїхати всією Україною і заявити. 

Ми телефонували до друзів, знайомих, щоб підтримали нас. Наша акція не є проти влади. Проти СБУ чи проти поліції. Наша акція - проти таких дій чиновників, які недобросовісні, нечесні і корумповані. Ті, що роблять незаконно. Якщо ви робите добро, ми готові йти з вами в ногу. У нас є багато ідей. Ми знаємо, як це робити - допомагати тисячам, десяткам тисяч залежних. Єдине, що ми просимо від влади - не заважайте нам і допомагайте нам. Так, як це є у цивілізованих європейських країнах. 

Це нашому реабілітаційному центру у Тернополі пожежники виписали штраф - 17 тисяч гривень. І слава Богу, що апеляційний суд цей маразм зняв. Але - ось ця ситуація: ви приходите і бачите, що чогось не вистачає, сигналізації чи ще чогось. А тут люди за свої кошти витягують залежних. То приїдьте і поставте сигналізацію. "Хлопці, ви робите колосальну роботу. Давайте ми вам поставимо сигналізацію, щоб, не дай Бог, у вас нічого не сталося". А не прийти і лише виписати штраф. Написали (пожежники - DL): на 100 тисяч грн нам треба зробити! Звідки такі гроші? У нас в центрі люди, на яких ми вкладаємо свої гроші. Звідки нам це брати? Слава Богу, що в Україні є багато людей, які це розуміють і хочуть змін".  

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів