У Львові ректор музичної академії позивається водночас до шести ЗМІ

21:14 29 червня 2014 р.


Фото: vgolos.com.ua

Ігоря Пилатюка спонукали до цього закиди в співпраці з Януковичем і використанні службового становища.

Незалежна медіа-профспілка України інформує в повідомленні «Ректор Львівської консерваторії Пилатюк тисне на ЗМІ, щоб відбілити власну репутацію»:

«19 червня 2014 року Галицький районний суд м. Львова відкрив провадження за позовом ректора Національної музичної академії ім. М.В. Лисенка Ігоря Пилатюка до журналістів про захист власної честі, гідності та ділової репутації. Львівський осередок Незалежної медіа-профспілки України вважає, що позов поданий з порушенням процедури та з метою тиску на свободу слова.

Позивач вимагає спростувати, на його думку, недостовірну інформацію про себе, висвітлену у матеріалах Наталії Дудко (Газета «Ратуша»), Юлії Ліщенко (Газета «Високий замок»), Сергія Бобри (Агенція інформації та аналітики «Гал-інфо»), Дениса Тимошенка (Gazeta.ua), газети «Новий погляд» та Інформаційного агентства «Galnet».

Судове засідання у справі призначене на 2 липня 2014 року об 11:30 у Галицькому районному суді міста Львова.

Журналісти згадують у своїх матеріалах про факти корупції, протекціонізму та політичної заангажованості ректора. Шляхом пред’явлення позову Ігор Пилатюк намагається всіляко «очистити» власну репутацію, чим здійснює тиск на працівників ЗМІ. Більш того, він порушив процедуру спростування недостовірної інформації, передбачену законом.

Відповідно до ст. 37 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні, громадяни мають право вимагати від редакції друкованого засобу масової інформації опублікування ним спростування поширених про них відомостей, що не відповідають дійсності або принижують їх честь та гідність. Заявник має право оскаржити відмову в публікації спростування або порушення порядку його публікації до суду, який приймає скаргу до  розгляду  протягом  року  з  дня  публікації   спростовуваних відомостей.

Із вимог законодавства випливає, що Ігор Пилатюк спочатку був зобов’язаний звернутися до видань, які опублікували, на його думку, недостовірну інформацію. За словами журналіста інтернет-видання «Гал-інфо» Сергія Бобри, попередньо позивач не звертався до нього з проханням про спростування інформації».

Порівняно розгорнутіше інформує сьогодні, 29 червня, в повідомленні «Ректор музичної академії Пилатюк подав до суду на львівські видання» інтернет-видання  «Zaxid.net»:

«Ректор Національної музичної академії ім. М.В. Лисенка Ігор Пилатюк подав до суду на ряд журналістів за поширення недостовірної інформації. Зокрема, 19 червня 2014 року Галицький районний суд м. Львова відкрив провадження за позовом Ігоря Пилатюка до журналістів про захист власної честі, гідності та ділової репутації.

Про це повідомила Незалежна медіа-профспілка України

Львівський осередок Незалежної медіа-профспілки України вважає, що позов поданий із порушенням процедури та з метою тиску на свободу слова.

Позивач вимагає спростувати, на його думку, недостовірну інформацію про себе, висвітлену у матеріалах Наталії Дудко (Газета «Ратуша»), Юлії Ліщенко (Газета «Високий замок»), Сергія Бобри (Агенція інформації та аналітики «Гал-інфо»), Дениса Тимошенка (Gazeta.ua), газети «Новий погляд» та Інформаційного агентства «Galnet».

Обурення в Пилатюка викликало те, що у своїх матеріалах журналісти згадують про факти корупції, протекціонізму та політичної заангажованості ректора.

У медіа-профспілці заявляють, що шляхом пред’явлення позову Ігор Пилатюк намагається всіляко «очистити» власну репутацію, чим здійснює тиск на працівників ЗМІ. Більше того, він порушив процедуру спростування недостовірної інформації, передбачену законом, адже спочатку був зобов’язаний звернутися до видань, які опублікували, на його думку, недостовірну інформацію.

Судове засідання у справі призначене на 2 липня 2014 року об 11:30 у Галицькому районному суді міста Львова.

Як повідомляв ZAXID.NET, Ігоря Пилатюка втретє обрали ректором Національної музичної академії ім. М.В. Лисенка на позачергових виборах ректора 8 травня цього року. Вибори супроводжувалися пікетом під стінами академії. Тоді близько 40 громадських активістів, переважно з числа студентів академії,  протестували проти переобрання на посаду Ігора Пилатюка, який очолює академію з 1999 року.

Позачергові вибори ректора ЛНМА були спровоковані тим, що Пилатюку закидали звинувачення у співпраці з Януковичем у 2004 році та використання службового становища. Сам ректор всі чутки назвав «полюванням на відьом», та оголосив про проведення виборів ректора академії достроково.

До цього, 17 березня, на сторінці «Євромайдан Львів» з’явилося повідомлення про те, що в академії створили ініціативну групу з викладачів та студентів, яка домагатиметься відставки Ігоря Пилатюка з посади ректора ЛНМА. Окрім співпраці з Януковичем у 2004 році, активісти закидали Пилатюку використання службового становища на користь власної сім’ї, а також володіння надмірною кількістю нерухомості – за їхньою інформацією,родина ректора володіє квартирою і трьома будинками».

dailylviv.com

До теми

11:11 27 липня 2021 р.

Фігурантів з близького оточення особи із санкційного списку РНБО зупинили у Яворові. Митники - в долі

Зловмисники домовилися з інспектором митного поста «Яворів», який умисно зареєстрував мільйонний вантаж під виглядом дешевої керамічної плитки.

Рубрика: Закон

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Всеукраїнський автомотопробіг колишніх наркозалежних “Шлях незалежних”. Заходи у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

100-річчя відкриття офісу ПЗУ (PZU) у Львові

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу