Припинено повноваження голови Верховного Суду Князєва: через корупційні діяння

19:01 16 травня 2023 р.

Фото до новини

До обрання нового голови Верховного Суду адміністративні повноваження виконуватиме суддя, що має найбільший стаж роботи у ВС.

Про це повідомляє пресцентр ВС, пише Dailylviv.com.

Сьогодні, 16 травня 2023 року, відбулося засідання пленуму, на якому розглянули питання про висловлення недовіри голові Верховного Суду.

За результатами таємного голосування більшістю голосів пленум Верховного Суду достроково припинив повноваження голови Верховного Суду Всеволода Князєва з 16 травня 2023 року. Таке рішення підтримало 140 суддів Верховного Суду.

Питання щодо висловлення недовіри голові Верховного Суду ініціювала у зв’язку з оприлюдненням НАБУ та САП у ЗМІ повідомлення про ймовірне вчинення головою ВС корупційних діянь, заподіянням шкоди авторитету Верховного Суду та зниженням довіри громадян до суду ініціативна група суддів Верховного Суду на підставі ст. 41 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

Відповідно до ч. 5 ст. 39 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» до обрання нового голови Верховного Суду його адміністративні повноваження здійснює суддя, який має більший стаж роботи на посаді судді Верховного Суду. Таким суддею є секретар пленуму Верховного Суду, секретар першої судової палати КЦС ВС Дмитро Луспеник.

Обшуки у 18 суддів Верховного Суду України: хабар Князєву дав Жеваго

НАБУ та САП підтвердили затримання голови Верховного суду Всеволода Князєва

Від доларового дивану зречуться на пленумі Верховного Суду

Найгучніша справа НАБУ і САП щодо виявленої корупції у Верховному Суді (відеотрансляція)

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів