Прокурор НАБУ розповів про хід слідства на Львівському бронетанковому заводі

10:00 17 липня 2017 р.

Заступник антикорупційного прокурора Максим Грищук запевнив: «Слідство триває, і я не виключаю той факт, що ми з’ясуємо інші обставини, які дадуть інформацію про інших осіб».

14 липня працівники Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) затримали директора Львівського бронетанкового заводу Романа Тимківа та його заступника Олега Ткаченка За версією слідства в кінці 2015 року ЛБТЗ закупив 40 двигунів до танків серії Т-72.

У документах написали, що двигуни 1-ї категорії, тобто нові, але виявилося, що це не так, і двигуни вже були у вжитку. За даними НАБУ, керівництво ЛБТЗ, офіцери ЦБТУ ЗСУ і комерційна фірма, яка здійснила поставку, причетні до цієї закупівлі.

Рік тому директор Львівського бронетанкового заводу Роман Тимків, затриманий нині за підозрою у розкраданні 28 мільйонів гривень, давав прес-конференцію і розповідав, як добре і якісно працює завод. На прес-конференції були присутні народні депутати з комітету національної безпеки і оборони Іван Винник і Тетяна Чорновол. Хто б міг подумати, як ми будемо сприймати слова, сказані Тимківим тоді, через рік.

Заступник антикорупційного прокурора Максим Грищук, який веде слідство, прокоментував цю справу для Громадського радіо. Це перший великий коментар прокурора Грищука: «Прокуратура в своєму клопотанні зазначала суму застави в розмірі 28 мільйонів гривень. Ця сума співрозмірна з сумою збитків, які були завдані діями цих осіб державному бюджету. Рішенням суду суму застави зменшили».

Максим Грищук також зазначив: «Однак, на даний час ми ще не отримали повністю рішення, ми його будемо мати лише 19 липня, тоді ми приймемо остаточне рішення – чи ми подаємо апеляцію чи ми погоджуємося. На даний час нас влаштовує варіант, що вони затримані і не зможуть впливати на слідство, на свідків та не зможуть покинути територію».

Прокурор також пояснив, як працювала ця схема з продажами двигунів: «Наприкінці 2015-го року посадові особи Центрального бронетанкового управління ЗСУ отримали інформацію, що є вільні кошти в бюджеті. Це є практика державних установ, коли в кінці року йде економія бюджетних коштів по тих чи інших напрямках, і вони мають можливість ці зекономлені кошти десь використати. З одного боку ця економія – це добре, з іншого ці кошти використовуються дуже часто в тіньових незаконних схемах, де завищені ціни і не надані всі документи. І це класичний випадок по нашому бронетанковому, коли вони вирішили скупити ті двигуни.

Максим Грищук повідомив: «У документах вони писали, що двигуни нові, однак, як з’ясовано слідством, вони зовсім не нові, рік їхнього випуску коливається від 70-х до 80-х років. Тобто ці двигуни були випущені ще за часів Радянського Союзу. Вони в 2008-му році по програмі Кабінету міністрів були визначені як надлишкове майно міністерства оборони, і фірмою «Укрінмаш» були реалізовані на внутрішньому ринку України як надлишкове майно Міністерства оборони за ціною 24 тисячі 750 гривень. Ці двигуни десь зберігалися, і в 2015-м у році через ряд підставних фірм були реалізовані на Львівському бронетанковому заводі, а потім Львівський бронетанковий завод реалізував їх вже за ціною 680 тисяч гривень. Відчуйте різницю».

Заступник антикорупційного прокурора додав: «Ця оборудка не могла бути реалізована без відома Центрального бронетанкового управління. Це була їхня ініціатива. Вони сказали, що в них є вільні кошти. Я не можу сказати зараз, як це відбувалось до кінця, ми ще це не дослідили, однак, в нас є певні напрацювання. Ви все почуєте найближчим часом. Однозначно, ті особи, які були затримані, мають відношення до реалізації цих схем».

Максим Грищук також повідомив: «На даному етапі ми ще не встановили рух коштів, оскільки вони були переведені в готівку та розподілилися між тими особами, які ще слідством не встановлені. Ми маємо інформацію, що ці двигуни були куплені іншою підставною фірмою, і що документи були підроблені. В нас відповідні експертизи, є опитані особи, які фігурують, і які сказали, що ніякого відношення не мають, і за велику плату кілька років тому дали свої паспортні дані для оформлення підприємства. Це означає, що ці кошти були відмиті в такий спосіб. Слідство триває, і я не виключаю той факт, що ми з’ясуємо інші обставини, які дадуть інформацію про інших осіб».

Про це поінформували сьогодні, 17 липня, на «Громадському радіо».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів