Президент УАФ дивитиметься сьогоднішній матч збірної України у СІЗО, - ухвала суду у Львові
17:48 16 червня 2023 р.
Суддя Шевченківського районного суду Львова Галина Білінська ухвалила рішення про зміну запобіжного заходу для президента УАФ Андрія Павелка. Найближчі два місяці він проведе у СІЗО.
Про це розповів сайт Tribuna.com, пише Dailylviv.com.
Мова про ті ж справи, за підозрою в яких Павелка (і генерального секретаря УАФ Юрія Записоцького) вже заарештовували минулого листопада. Тоді йому вже призначили 2 місяці СІЗО або заставу у розмірі майже 10 млн гривень. Її внесла компанія УАФ, «УАФ Маркетинг». Запамʼятайте цю інформацію – вона ще знадобиться в цій історії.
Ще у 2018 році різні правоохоронні органи відкрили одразу 4 кримінальні провадження, що стосувались розслідування діяльності заводу УАФ з виготовлення штучного покриття футбольних полів та, можливо, незаконного збагачення через нього керівництва асоціації на чолі з Павелком.
Після того в рамках цих справ у Печерському районному суді Києва відбувалася епопея з (не)відстороненням Павелка від посади президента УАФ – останнім рішенням суд продовжив відсторонення до 9 липня, хоч березневе рішення так фактично і не почало виконуватися.
Чому рішення виносив суд у Львові, якщо до того справою займався Печерський райсуд Києва? FootballHub повідомив, що справу за клопотанням прокурорів Офісу генерального прокурора передали до Львова для «ефективнішого розслідування».
На розгляд справи приїхала уся «команда» Павелка – Олег Блохін, Ігор Бєланов, Анатолій Демʼяненко, Вадим Костюченко.
Цікавіша історія з заставою – адже суддя Білінська не просто не призначила її як альтернативу арешту, а ще й стягнула ті 9,88 млн гривень у дохід держави. Отож «УАФ Маркетинг» безповоротно витратила 10 млн гривень на Павелка.
До появи повного тексту ухвали в реєстрі важко робити висновки, однак СІЗО без застави, згідно з ч. 4 статті 183 Кримінально-процесуального кодексу України призначається лише у випадку занадто серйозних правопорушень (наприклад, застосування насильства, спричинив загибель людини, створення ОЗУ або особливо тяжкі злочини щодо наркотиків) або порушення умов застави. Можна припустити, що саме останнє стосується Павелка – принаймні, у підозрі стаття 255 Кримінального кодексу України щодо організованих злочинних угруповань не згадувалася.
Варто також відзначити, що Галина Білінська – не просто суддя, а голова Шевченківського райсуду Львова. Щодо неї (як і щодо більшості суддів) Громадська рада доброчесності у 2019-му році склала висновок про її невідповідність критеріям доброчесності та суддівської етики – за «стандартні» історії: незадеклароване майно, неетичне спілкування з журналістами, «забуте» порушення правил дорожнього руху та розгляд справи нетверезого водіння сина в очолюваному нею суді.
Що каже Павелко?
Андрій Павелко прокоментував рішення журналістам так:
- Україна переможе. Слава Україні.
- Що будете робити далі?
- Слава Україні. Україна переможе. Все буде добре. Ми переможемо.
Пізніше УАФ опублікувала коментар адвоката Павелка:
«Шевченківський районний суд Львова ухвалив незаконне рішення про зміну запобіжного заходу президенту Української асоціації футболу Андрію Павелку.
Захист оскаржив таке рішення.
«Перше. Шевченківський суд Львова не мав права розглядати цю справу. Адже зміна підслідності з Печерського суду міста Києва на львівський виконана штучно.
Прокурор, мотивуючи незадовільним проведенням слідства, передав справу з Головного слідчого управління Нацполіції до районного відділку Львова.
Такі дії є незаконними, оскільки, у випадку неефективності, справу передають у іншу слідчу інстанцію, ДБР або НАБУ, або вищу.
Місто Львів ніяк не пов’язане з провадженням. Місце начебто вчиненого злочину в Києві, свідки й підозрювані проживають у столиці.
Мета такої передачі розслідування – отримати підсудність львівського суду, який готовий винести незаконне рішення про зміну запобіжного заходу на арешт.
Друге та ключове. Суддя Шевченківського суду не мала права розглядати цю справу. Справа підслідна НАБУ та повинна розглядатися у ВАКС. Діяння, які нібито вчиняв Андрій Павелко, відбулися в період, коли він був нардепом й головою Бюджетного комітету. Відповідно, це виключно підслідність НАБУ. Таким чином, суддя втрутилась у компетенцію антикорупційних органів.
Третє. Суть рішення не витримує жодної критики. Одним з аргументів для зміни запобіжного заходу було те, що Андрій Павелко перебував з підозрюваним в одній будівлі. А саме – в офісі асоціації футболу. Але це шестиповерхова споруда, в якій працює біля 200 людей. Слідство не зафіксувало будь-якого спілкування, тільки одночасне перебування в Будинку футболу.
Зазначу, що попередній запобіжний захід діяв 7 місяців. Прокурори жодного разу не повідомляли про його порушення. Печерський суд чотири рази продовжував його.
Також слідство стверджує, що застава внесена з порушенням. Це не відповідає дійсності. Кошти сплачені понад пів року тому в належний спосіб та в повному об’ємі. Це засвідчують відповідні довідки Державної судової адміністрації, експерти та самі судді в своїх рішеннях.
Слідство підняло це питання лише коли отримало юрисдикцію потрібного їм львівського суду.
Андрій Павелко є членом виконкому УЄФА та здійснює свою роботу в цій європейській інституції. Сторона захисту буде використовувати міжнародні інструменти кримінально-правового захисту, у тому числі, в європейських юрисдикціях.
Додатково звертаємо увагу ЗМІ, що чиниться тиск на інших посадових осіб Асоціації. Справа стосовно зміни запобіжного заходу для Генерального секретаря УАФ Юрія Запісоцького не розглядалась судом. Тому просимо окремі ЗМІ не маніпулювати інформацією», — розповів партнер VB PARTNERS, адвокат Денис Бугай.
Президент УАФ вірить, що влада Львова отямиться і реконструює міський стадіон Україна
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook