Польська прокуратура взяла свідчення у понад тисячі біженців з України

21:21 8 квітня 2022 р.

Фото до новини

Міжнародна слідча група Польщі, України і Литви розслідує воєнні злочини РФ.

Речник Національної прокуратури Польщі Лукаш Лапчинський повідомив у п’ятницю, що в рамках польського розслідування війни в Україні було допитано майже тисячу людей. Як додав речник, ця цифра зростає, оскільки постійно подаються протоколи допитів з усієї країни. Польська прокуратура на початку березня розпочала розслідування війни в Україні.

Про це повідомила Українська служба Польського радіо, пише Dailylviv.com.

Речник Національної прокуратури повідомив, що міжнародна група, до якої входять Польща, Україна та Литва, відкрила провадження у справі війни:

«Кожна країна і її прокуратура веде своє власне розслідування воєнних злочинів в Україні. Проте для координації цих заходів створено міжнародну групу слідчих для охоплення цих розслідувань. Таким чином, з юридичної точки зору, ми маємо три окремі провадження, об’єднані в рамках польсько-литовсько-української групи. Однак окремим провадженням є провадження у Міжнародному кримінальному суді».

В інтерв'ю порталу polskatimes.pl національний прокурор Даріуш Барський сказав, що Польща має вагомі свідчення та підтверджуючі докази того, що в Україні скоюються воєнні злочини та злочини проти людства. Даріуш Барський додав, що Україна звернулася до Польщі з проханням про допомогу в документуванні злочинів у Бучі. «На місце злочину виїдуть польські експерти, у тому числі патоморфологи та спеціалісти з балістики», – сказав національний прокурор.

Лукаш Лапчинський додав, що люди, які є свідками подій в Україні, можуть звернутися до Національної прокуратури Польщі за номером телефону +48 664 974 934:

«На інтернет-сторінці Національної прокуратури ми повідомляли про цілодобову інфолінію (обслуговується також українською мовою: +48 664 974 934), на яку особи, котрі мають інформацію на тему подій в Україні, можуть телефонувати. Там вони отримають необхідну інформацію щодо того, куди слід звернутися та з ким контактувати. Такі слухання організовуються у зручному для біженця місці, ми враховуємо актуальну особисту ситуацію».

41 країна, у тому числі Польща, звернулася до Міжнародного кримінального суду в Гаазі з проханням почати розслідування дій Росії в Україні. Трибунал розпочав розслідування за цим фактом 2 березня.

Напередодні польська прокуратура розпочала розслідування за фактом злочину загарбницької війни. Генеральна прокурор України Ірина Венедіктова звернулася до генпрокурора Польщі Збіґнєва Зьобро з проханням відкрити провадження у цій справі.

Російських окупантів очікує Харківський трибунал, - міністр оборони

Міжнародний кримінальний суд повинен видати ордер на арешт Владіміра Путіна

Путіна за злочини в Україні повинен судити спеціальний міжнародний трибунал, - петиція

Міжнародне право сильніше за Гітлера і Путіна

Росія - держава-терорист з нацистським і тоталітарним режимом, - закон України

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів