Податківцям дозволили застосовувати детектор брехні

11:05 29 жовтня 2013 р.

  • 0


Фото: uk.wikipedia.org

Міністерство доходів і зборів України домоглося дозволу Міністерства юстиції на використання поліграфів.

Про це повідомляє сьогодні, 29 жовтня, «Комерсант Україна». За його інформацією, Мін’юст оприлюднив відповідний наказ Міністерства доходів і зборів.

Після офіційної публікації документа відомство отримає законні підстави використовувати в роботі комп`ютерні поліграфи. У відомстві вже є детектор брехні та поліграфолог. Технічний пристрій, як зазначено в інструкції міністерства по його застосуванню, може бути використаний лише в трьох випадках.

Перший з них – оперативно-розшукова діяльність в системі міністерства та його територіальних органах для звуження кола підозрюваних, виявлення причетності опитуваних осіб до планування, підготовки і вчинення правопорушення, оцінки правдивості показань. Дві інші сфери використання поліграфів стосуються внутрівідомчого діяльності.

На детекторі брехні будуть перевіряти кандидатів на посади в структурі міністерства - не мають вони алкогольної або наркотичної залежності, схильності до суїциду, кримінального минулого або зв`язків з криміналітетом, і взагалі – які їхні мотиви вступу на посаду. Перевіряти чесність співробітників можна буде також при проведенні службових розслідувань і перевірок.

Участь у дослідженні має бути добровільною. Респондент на будь-якому етапі інтерв`ювання може відмовитися від участі без пояснення причин. Така відмова не повинна призвести до ущемлення прав людини.

Аналогічні перевірки проводяться більш ніж в 75 країнах. У тому числі – на пострадянському просторі – в Росії, Білорусії та Молдові. Але, наприклад, в Австралії, Австрії і Німеччині такі дослідження заборонені. 

Як інформував «Щоденний Львів», тестування із застосуванням детектора брехні в обов'язковому порядку пройдуть всі співробітники Служби безпеки України. За даними «Цензор.Нет», таке розпорядження підписав голова СБУ Якименко».

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

16:00 31 травня 2020 р.

Для врегулювання ситуації з контрабандистами на кордон з ЄС прибув голова Держмитслужби

Для врегулювання ситуації із спробами незаконного ввезення товарів та порушень митного законодавства на митному посту “Тиса” (на українсько-угорському кордоні), де перекрито рух в обидва напрямки через скупчення кількох сотень мікроавтобусів, на Закарпаття терміново відряджено в.о. голови Держмитслужби Ігоря Муратова. Він прибуде на КПП "Тиса" спільно з головою Держприкордонслужби Сергієм Дейнеком.

Рубрика: Закон

20:03 30 травня 2020 р.

У Краківці та Шегинях затримали рекетирів, які вимагали данину з перевізників

У суботу, 30 травня, на Львівщині затримали групу рекетирів, які вимагали гроші у перевізників. Вони працювали біля пунктів пропуску на українсько-польському кордоні - Краківець і Медика.

Рубрика: Закон

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Львівська ОТГ: "за" і "проти"

Рубрика: Політика

Україномовні медіа в Україні

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу