Податківцям дозволили застосовувати детектор брехні

11:05 29 жовтня 2013 р.

  • 0


Фото: uk.wikipedia.org

Міністерство доходів і зборів України домоглося дозволу Міністерства юстиції на використання поліграфів.

Про це повідомляє сьогодні, 29 жовтня, «Комерсант Україна». За його інформацією, Мін’юст оприлюднив відповідний наказ Міністерства доходів і зборів.

Після офіційної публікації документа відомство отримає законні підстави використовувати в роботі комп`ютерні поліграфи. У відомстві вже є детектор брехні та поліграфолог. Технічний пристрій, як зазначено в інструкції міністерства по його застосуванню, може бути використаний лише в трьох випадках.

Перший з них – оперативно-розшукова діяльність в системі міністерства та його територіальних органах для звуження кола підозрюваних, виявлення причетності опитуваних осіб до планування, підготовки і вчинення правопорушення, оцінки правдивості показань. Дві інші сфери використання поліграфів стосуються внутрівідомчого діяльності.

На детекторі брехні будуть перевіряти кандидатів на посади в структурі міністерства - не мають вони алкогольної або наркотичної залежності, схильності до суїциду, кримінального минулого або зв`язків з криміналітетом, і взагалі – які їхні мотиви вступу на посаду. Перевіряти чесність співробітників можна буде також при проведенні службових розслідувань і перевірок.

Участь у дослідженні має бути добровільною. Респондент на будь-якому етапі інтерв`ювання може відмовитися від участі без пояснення причин. Така відмова не повинна призвести до ущемлення прав людини.

Аналогічні перевірки проводяться більш ніж в 75 країнах. У тому числі – на пострадянському просторі – в Росії, Білорусії та Молдові. Але, наприклад, в Австралії, Австрії і Німеччині такі дослідження заборонені. 

Як інформував «Щоденний Львів», тестування із застосуванням детектора брехні в обов'язковому порядку пройдуть всі співробітники Служби безпеки України. За даними «Цензор.Нет», таке розпорядження підписав голова СБУ Якименко».

dailylviv.com

Коментарі(0)

Вікно у Львів (збільшити)

До теми

16:50 18 листопада 2019 р.

ДБР передало ГПУ проект повідомлення про підозру Порошенку

Державне бюро розслідувань направило до Генпрокуратури проект повідомлення про підозру Петру Порошенку та проект подання до ВР про надання згоди на його притягнення до відповідальності.

Рубрика: Закон

09:45 18 листопада 2019 р.

Патрульні наздогнали у Львові рецидивіста

Працівники патрульної поліції отримали вночі повідомлення очевидця, що біля автомобіля «Tesla» на проспекті Червоної Калини тиняється якийсь чоловік.

Рубрика: Закон