Лебедина пісня: Паша-мерседес з УПЦ МП доїде до суду за русскій мір

12:53 1 квітня 2023 р.

Фото до новини

СБУ повідомила про підозру митрополиту УПЦ (Московського патріархату) Павлу.

Про це повідомляє СБУ, пише Dailylviv.com.

Служба безпеки зібрала обґрунтовану доказову базу щодо причетності колишнього настоятеля Києво-Печерської Лаври Павла (Петра Лебідя) до розпалювання релігійної ворожнечі, виправдовування і заперечення збройної агресії рф проти України.

Зокрема, встановлено, що Лебідь у своїх публічних виступах неодноразово ображав релігійні почуття українців, принижував погляди вірян інших конфесій і намагався сформувати ворожі настрої до них, а також робив заяви, котрі виправдовували чи заперечували дії країни-агресора. Це підтвердила й ініційована Службою безпеки судово-лінгвістична експертиза.

«Закон і відповідальність за його порушення однакові для всіх, а ряса не завжди є запорукою чистих намірів. Сьогодні ворог намагається використати церковне середовище для просування своєї пропаганди та розколу українського суспільства. Але ми не дамо йому жодного шансу! СБУ системно блокує усі спроби російських спецслужб, котрі прагнуть використовувати своїх агентів для нанесення шкоди інтересам та безпеці України», – зазначив голова СБУ Василь Малюк.

На підставі зібраних доказів Лебідю повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 161 Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань) та ч. 1 ст. 436-2 (виправдовування, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників).

Наразі за місцями проживання та тимчасового перебування фігуранта проводяться слідчі дії.

Заходи з викриття правопорушення проводили за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.

У 2022 році Служба безпеки України розпочала комплексні контррозвідувальні та безпекові заходи (понад 40) у церковному середовищі УПЦ, які відбувалися для припинення деструктивної діяльності проросійськи налаштованого духовенства. 

У результаті заходів, проведених СБУ, порушено 61 кримінальне провадження стосовно 61 священнослужителя. Загалом суди вже винесли 7 вироків стосовно окремих кліриків, які стали на бік ворога, у т.ч. 2 з них було використано в обміні на наших військовослужбовців.

За матеріалами спецслужби запроваджено санкції стосовно 17 функціонерів УПЦ, а майже 250 клірикам рпц заборонено в’їзд в Україну. 

Також припинено громадянство України 19 священнослужителям УПЦ, громадянам країни-агресора, ініційовано примусове повернення до країни походження клірикам церкви, 2 громадянам рф.

СБУ наголошує, що у своїй діяльності дотримується принципу неупередженості до діяльності будь-якої релігійної конфесії та поважає право кожного громадянина на свободу світогляду і віросповідання, як це визначено Конституцією України.

Довідково:

Митрополит Павло (справжнє ім'я Петро Дмитрович Лебідь) народився в селі Борбин на Рівненщині. 1984 року вступив до Московської духовної семінарії, яку закінчив через чотири роки. Також 1996 року закінчив Київську духовну семінарію. Від 1997 року - архієрей РПЦвУ, митрополит Вишгородський і Чорнобильський, вікарій Київської митрополії. Від 1994 року обіймав посаду намісника Києво-Печерської лаври. Від 2008 до 2014 року був депутатом Київської міської ради від проросійської Партії регіонів. Також від 2009 року є членом Міжсоборної присутності Російської православної церкви.

В Україні митрополит Павло отримав прізвисько "Паша Мерседес" за свою особливу любов до дорогих автомобілів. За часи намісництва Києво-Печерської лаври він був неодноразово замішаний у скандалах, пов'язаних з корупцією та відмиванням грошей Московським патріархатом. Зокрема, у махінаціях з тендерами на будівництво храмів та розкраданні коштів з державного бюджету, які виділялися на потреби лаври.

УПЦ виселяють з усіх приміщень Києво-Печерської Лаври: коли останній день

У Києво-Печерській лаврі моляться за Росію (відео)

Опубліковано список священників УПЦ московського патріархату, українське громадянство яких призупинено

Зеленський призупинив громадянство 13 священників УПЦ МП, - ЗМІ

Ще сім священників УПЦ (МП) будуть 5 років під 14-ма санкціями

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини